Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за оборотите на витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за оборотите на витара

    Джипа е suzuki vitara V6 2.0 136hp 98' и проблема е следния: в покой (когато съм спрял) оборотите на загрят двигател са около 800-900.. но когато съм в движение и освободя от скорост, те почити винаги стоят на по-високи стойности - 1500-2000. Като намаля скоростта падат и оборотите, и така докато спра и те се върнат към 900 (и има малък процент от случайте, в които като освободя от скорост и оборотите си падат до 800-900)
    Струва ми се, че това не е нормално, и ако наистина не е, тогава от къде може да идва проблема?
    Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
    Георги Кандиларов 0889/705-106

  • #2
    До: въпрос за оборотите на витара

    Колега ,аз не съм спецеалист ама пробвай жилото на газта да не ти заяжда някяде .На мен ми се случволо нещо подобно с друга марка автомобил и се оказа жилото!Тези обороти във покой с какъв вид гориво ги държи ? Мойта на гас и бензин все се върти около 500 оборота !
    Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
    костeнурков спринт.... и в гората !!!!

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за оборотите на витара

      Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
      Колега ,аз не съм спецеалист ама пробвай жилото на газта да не ти заяжда някяде .На мен ми се случволо нещо подобно с друга марка автомобил и се оказа жилото!Тези обороти във покой с какъв вид гориво ги държи ? Мойта на гас и бензин все се върти около 500 оборота !
      Колегата е без газово. До преди няколко часа бях с него и видях, че след ускорение като изключи от скорост оборотите са над 1000: в порядъка 1200-1300, а наистина трябва да са под 1000. Ще трябва да се почесвам над капака му (утре вдруги ден, като не вали, че пак започна дъждовния период) ... Мисля си дали не е от болтчето, чрез което се регулират оборотите, аз оттам си оправих оборотите на моя красавец.
      Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

      0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
      /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за оборотите на витара

        колега небарай там това дане ти е 1.6

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за оборотите на витара

          Я вземи и си смени въздушният филтър ипак опитай.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за оборотите на витара

            филтъра го погледнах и е напълно чист
            Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
            Георги Кандиларов 0889/705-106

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за оборотите на витара

              Не от филтъра,ако той е мръсен може да прави мизерии но ако е чист всичко ще е наред.
              Когато караш и се движиш бързо колата засмуква повече въздух и затова така държи високи обороти,виж тръбата която влиза в филтъра да не срещо потока от въздух като караш и като си на свободна да влиза много въздух и струята от въздух да бута дросела и все едно си дал газ.
              поне аз така мисля,няма друго обяснение за това което казваш.

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за оборотите на витара

                Колега,разледай винтила за празен ход-свали,почисти и раздвижи......след това разгледай хода на термовинтила(от горна страна на дросела който е свързан с маркуч по който минава антифриз).В форума има качено ръководство на руски език за тази Витара,там дават хода на винтила в милиметри и при какви градуси на охладителната течност!!!! Мотор H20A
                Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                Коментар


                • #9
                  От: До: въпрос за оборотите на витара

                  Да използвам и аз темата на колегата, че да не отварям и аз нова подобна. Вчера ми се яви следния проблем: при спиране на кръстовище при загрят двигател - угасна! 50-тина метра след това спирам пак и преди да съм завъртял ключа - пак угасна!!! Започнах да следя оборотите - доста неравномерни варират от 800 до около 200 на неутрална. Поогледах маркучетата на вакуумите- всичко си е наред. Помогнете накъде да се ориентирам, какво да огледам още? Благодаря предварително колеги !

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: въпрос за оборотите на витара

                    Пропуснах най-важното - витарката ми е 1,6 пълна инжекция 16 клапана 94 година

                    Коментар


                    • #11
                      От: въпрос за оборотите на витара

                      И на мен и се случва същото аз е карах на ремон в пазарджик оправихами ги и сега почна пак да прави същите мизерии как мога сам да си ги оправа и моита е 1,6 пълна инжекция 16 клапана 98 година благодаря ви предварително!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: въпрос за оборотите на витара

                        Имам едно красиво въпросче към вас: става дума за каляската ми 8v. Миналата година като я палих лятото си загряваше на 1400-1500 оборота. След пред последния офроуд, който направих, започна да загрява на 2000 оборота Гледах в ръководството, но не мога да открия "проблема"
                        Благодаря!
                        Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                        0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                        /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: въпрос за оборотите на витара

                          Първоначално публикуван от Valyo Panayotov Преглед на мнение
                          Да използвам и аз темата на колегата, че да не отварям и аз нова подобна. Вчера ми се яви следния проблем: при спиране на кръстовище при загрят двигател - угасна! 50-тина метра след това спирам пак и преди да съм завъртял ключа - пак угасна!!! Започнах да следя оборотите - доста неравномерни варират от 800 до около 200 на неутрална. Поогледах маркучетата на вакуумите- всичко си е наред. Помогнете накъде да се ориентирам, какво да огледам още? Благодаря предварително колеги !
                          Пиша спам, че срамота толкова време го влача това:
                          Да, същата работа, в топлото време се прояви това нещо! И миналото лято в топлото пак така. Точно както го описа, 16 клапановия двигател 1,6 l. Проблемът се оправя когато си реши, после обратно!
                          '97 година, G16B двигател. Следя с интерес. Писано е доста за едни потенциометри и чудеса, признавам, че още ме съм ровил по машината. Почти не съм пипал откак я взех. Освен това възд. филтър е яко задръстен... ще се почва от там!
                          Лошото е, че като угасне двигателя и сервото увяхва... особено ако е неподозиращ шофьор става опасно!
                          п.с. Чак никой не ми вярва като споделя как поддържа 200-300 оборота бензинов двигател!
                          Последно редактирано от Rabin; 15-06-10, 00:08.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: въпрос за оборотите на витара

                            Привет и при мен го има този проблем 1,6 8клапана моно.Следвах всички съвети ,смених възд.филтър,свещи ,палец,дисдрибуторна капачка,пръсках всички клеми с контактен спрей .Най накрая се предадох карах я в сервиз и НИЩО,пак си гасне когато си поиска.Това на газ на бензин още по зле
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: въпрос за оборотите на витара

                              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                              Привет и при мен го има този проблем 1,6 8клапана моно.Следвах всички съвети ,смених възд.филтър,свещи ,палец,дисдрибуторна капачка,пръсках всички клеми с контактен спрей .Най накрая се предадох карах я в сервиз и НИЩО,пак си гасне когато си поиска.Това на газ на бензин още по зле
                              Провери си ел. инсталацията, нещо ти лъже компа и той гаси двигателя, най-просто казано

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X