Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя, която се нанася върху ръждата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боя, която се нанася върху ръждата

    Вчера разглежда брошурата на Практикер и попаднах на следното нещо. Боя която се нанася върху ръждата, цената и беше мисля 16 лв. за 0.750 кг. покриваемоста 5 кв/м на два слоя.. Някой знае ли какви компоненти съдържа и дали е ефикастна. Защото ако е, е идеална за обработка на нашите джипи на рамата и пода.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

  • #2
    До: Боя която се нанася върху ръждата

    Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
    Вчера разглежда брошурата на Практикер и попаднах на следното нещо. Боя която се нанася върху ръждата, цената и беше мисля 16 лв. за 0.750 кг. покриваемоста 5 кв/м на два слоя.. Някой знае ли какви компоненти съдържа и дали е ефикастна. Защото ако е, е идеална за обработка на нашите джипи на рамата и пода.

    Това го водят някакъв протектор 3 в 1. Ръждопреобразуварел,грунд и боя.
    Ползвал съм такова нещо и мнението ми е,че е относително добро.

    Коментар


    • #3
      До: Боя която се нанася върху ръждата

      Има и българска "Протекта". Много хора са доволни от нея, но аз не особено. Пробвана върху булбар и багажник. Може и да е свалена от клоните, но надали.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        До: Боя която се нанася върху ръждата

        Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
        Това го водят някакъв протектор 3 в 1. Ръждопреобразуварел,грунд и боя.
        Ползвал съм такова нещо и мнението ми е,че е относително добро.
        Да де, но нали ръжопреобразуватела е киселина и е несъвместил с боята?
        Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

        Коментар


        • #5
          До: Боя която се нанася върху ръждата

          Не съм се задълбочавал в това - какво има вътре и как действа, но съм доволен от тази боя. Много фирми продават трикомпонентна боя, но точно тази, която сега се продава в Практикъра е изключително добра. Трябва много стриктно да се спазва инструкцията за ползване и ефекта от нея е поразителен. Има строго определено време между първата и втората ръка, ако не успееш да го спазиш трябва да изчакаш един месец за втората ръка. Нямам представа какъв е филма, но е много добра.
          Ползвал съм такава боя преди няколко години за метални конструкции. До ден днешен си изглеждат по същия начин. Едната конструкция е в едно родопско село на пек и сняг .Периодично ходя там и винаги се отбивам да видя състоянието.
          Фирмата, от която я купувах спря да я внася преди две години, та много се зарадвах като я видях в брошурата.
          Горещо препоръчвам, даже се замислих да упресня цялата Фероза за 50 кинта.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            До: Боя която се нанася върху ръждата

            Ако боята която сте видели е Хемърайт- ползвал съм такава. Нанесох я върху ръждата директно, даже без да я мина с телена четка, но една ръка. След една година ръждата изби на тънките места, т.е. там където слоя боя е бил недостатъчно дебел, но само там и без лющене на люспи. Става дума за парапет и ограда изложени на постоянни атмосферни влияния.
            На кутията на боята пише че се нанася две ръце без разреждане. Боята е доста гъста, с четка се нанася трудоемко и съхне по - бързо от обикновена боя.
            Същата процедура с Протекта на Оргахим, само че върху асмалък и ограда, отново изложени на постоянни атмосферни влияния, пак без предварителна обработка - резултата за момента е по - добър, но протектата е по - рядка и се нанася по - плътно, без пропуски.
            Според мен качествата на двете бои са еднакви, нашата е по - евтина. Въпроса опира до цвят и разните "хамър" ефекти.
            Към английската има грунд/ръждояд за цветни и черни метали, ако се използва преди основната боя може би ще има по - голям ефект и устойчивост на корозия, но трябва да се бръкнеш по - дълбоко и да отделиш повече време.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              До: Боя която се нанася върху ръждата

              Когато си я нанасял на металната конструкция имало ли е ръжда по нея.
              Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

              Коментар


              • #8
                До: Боя която се нанася върху ръждата

                Това е българският продукт. Купих я за 6.80 лв.
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #9
                  До: Боя която се нанася върху ръждата

                  Значи така като чета излиза, че е идеалният вариант да мина от долу джипката. Тъй като по рамата има тук таме лекички ръждици.
                  Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                  Коментар


                  • #10
                    До: Боя която се нанася върху ръждата

                    Аз боядисвах върху яка ръжда, за ужас на железарите, които ми правиха парапетите и комшиите.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      До: Боя която се нанася върху ръждата

                      Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                      Това е българският продукт. Купих я за 6.80 лв.
                      От скоро ползвам такава, съответно нямам "тест на времето", но действително слоя с нея е по-тънък. Другата е по-китваща, нали разбирате.
                      Когато си я нанасял на металната конструкция имало ли е ръжда по нея.
                      Имало е и ръжда и масло и прах и пръс и шлака... и какво ли не
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Боя която се нанася върху ръждата

                        Миналата есен измих джипката от долу цялата .. пода и рамата. Оставих я да съхне няколко дена. След това с българска Перфекта 3 в 1 много малко разредена с разредител пак на Перфекта я боядисах с пистолет. След всичката сол тази зима останах приятно изненадан от състоянието на шасито. С две думи доволен съм. Мисля тази есен да повторя процедурата отново.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          До: Боя която се нанася върху ръждата

                          Колеги, преди два дни купих кутия 'Протекта 3 в 1'. Минах подкалниците, част от ходовата част /ще обработя и останалата част след като я обслужа напълно/,разни черни елементи по двигателя,теглича и ушите на рамата.Върху самата рама също предстой да бъде нанесен защитен слой. Съхне напълно за около 10 часа.
                          Друг въпрос изникна пред мен - интересно ми е да разбера дали има 'Боди', което да съвместява същите компоненти?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Боя която се нанася върху ръждата

                            Ползвах "Перфекта" 3 в 1 преди около 2 години върху шасито на Патрола - първа ръка сребърен цвят,втора ръка черен/така се виждат пропуските/.
                            Излишно е да уточнявам, че по-голямата и далеч по-неприятна част от упражнението е махането на ръждата, където много се старах - телена четка, бормашина с такава и флекс.
                            Върху шасито ефекта е "средна хубост", кормилните щанги, панхардите и носачите, които оставих сребърни - две ръце са много добре, но това си го обяснявам с другия вид стомана, от която са направени.
                            По-доволен съм от "Сукобит"/само дано не греша името/.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Боя която се нанася върху ръждата

                              Иаэ съм си закупил такава боя но още несъм я използвал .Дали ще стане и за пласмаса .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X