Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

    Преди време пуснах една тема за да събера мнения за първото поколение на Audi Allroad, където ме направихте на салата и въобще не посмях и последващ тест драйв да направя дори. Шегувам се но отзивите не само тук а и извън форума са по-скоро негативни като цяло и спрямо конкретния модел и поколение, за което бях попитал.

    Реално в точно този клас алтернативите не са твърде много - Audi Allroad, Subaru Outback, Volvo XC70... Друго май не остана.

    В тази тема ще ми е много интересно да разбера за вппечатления на собственици и хора имали допир до треторо поколение на Subaru Outback (2003 - 2009г., мисля), конкретно в модификацията с автомат и 3.0л. двигател. Всъщност при този двигател не знам дали има ръчна кутия въобще.

    В изображения говорим за това:


    Напрактика до момента аз лоша дума за този модел не чух и не прочетох. Но без да съм говорил със собственици. Затова, моля да не говорим наизуст (Субаруто си е Субаро и т.н.) а само от преди наблюдения и опит. Вчера покарах малко едно такова и съм твърде приятно впечатлен. Но да отворя тази скоба, че покрай джипките съм се по-вдървен откъм усещане за леките автомобили и всяка по-бърза и по-комфортна кола ми се струва самолет...

    Предварително благодаря за споделената информация!

  • #2
    До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

    Забравих да допълня - офроуд възможности въобще не ме интересуват. Просвет и 4х4 задвижване ок, но ако въобще взема подобен автомобил, то експлоатацията му извън пътя ще приключи най-много с по-дълбок сняг зимата, и малко пясък или по-груб макадам до някой язовир или плаж лятото...

    Коментар


    • #3
      До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

      и аз се бях запалил за такова, но дори в субару форума не получих кой-знае каква информация...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

        До колкото помня всички журналисти пробвали подобна машина се оплакваха единствено от тромавата/груба работа на автоматика.

        В Европа със сигурност се предлагаше вариант с ръчна шестстепенна кутия. Вече колко са се продали е друг въпрос.

        Тук има коментари от собственици.

        Другият момент е каква версия купуваш. Ако е щатски внос - сглобката е щатска, от завода в Индиана. Ако си вземеш европейска - вероятно ще е с дръпнати очички.

        Малко встрани - преди десетина дена наша приятелка заби Форестър 2.5 (май 2008ма модел, не помня) в бетонна мантинела на магистрална детелина. С децата в столчета на задната седалка, на две и три години. Разминаха се с рев и с бърсането на ербагов талк от сополиви нослета. Не че е особен критерий, тия работи са си Божа работа.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

          На времето като избирахме кола се бяхме наточили на Субаро, отидохме в шоурума и заразглеждахме Форестъра (Оутбека, на мен Въобще не ми харесва като концепция, но нали знаеш на вкус и цвет....), Но интересна беше реакцията на детето (на 3.5 години тогава) застана пред един син Оутбак и каза Искам я тази кола!!!! Едвам я извадихме от магазина, Сериозно!

          Коментар


          • #6
            До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            На времето като избирахме кола се бяхме наточили на Субаро, отидохме в шоурума и заразглеждахме Форестъра (Оутбека, на мен Въобще не ми харесва като концепция, но нали знаеш на вкус и цвет....), Но интересна беше реакцията на детето (на 3.5 години тогава) застана пред един син Оутбак и каза Искам я тази кола!!!! Едвам я извадихме от магазина, Сериозно!
            Ако е бил този Аутбек, и аз съм влюбен в него. Беше 2,5 бензин автомат и си вървеше много прилично.














            И кой бил казал, че Аутбека не е проходим - я вижте през ква рядка кал издрапа



            Струва си да помислиш и за нафтовия Аутбек - разкошен е и само мирише нафтата







            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

              Този си остава най-красивия

              Жалко че новите ги развалиха с тази гадна предница. Поне в Щатите де, може в Европа да сте късметлии и да не са ви пробутали още новата предница. Иначе задницата иди дойди - малко прилича на предишния модел, този до 2004та.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                Прекрасен автомобил,леко муден мотор и автоматик сравнен с Форестър 2.5XT,разходът на гориво е доста висок,доста устойчив в завоите,возията е на средно ниво за класа,но е много вдъхновяващ автомобил!
                sigpic
                Land rover lightweight-series 3
                Range Rover V8
                Range Rover Classic Vouge SE V8
                Mercedes G280

                ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                Коментар


                • #9
                  До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                  В Европа със сигурност се предлагаше вариант с ръчна шестстепенна кутия. Вече колко са се продали е друг въпрос.

                  Не и Аутбек. Само Легаси.
                  Последно редактирано от Goblin; 14-04-10, 22:51.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #10
                    До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Ако е бил този Аутбек, и аз съм влюбен в него. Беше 2,5 бензин автомат и си вървеше много прилично...
                    ... Струва си да помислиш и за нафтовия Аутбек - разкошен е и само мирише нафтата
                    Снимковия материал е чудесен но този път си твърде пестелив откъм коментари, що така?...

                    За 2.5 съм чувал не малк негативи.
                    Дизела не ме интересува, тъй като го няма в комбинация с автоматик при третото поколение, което, напълно съм съгласен с Гоблин е най-красивия Аутбек. Последния (2010) не ми харесва. Най-малкото заради рамките на прозорците.

                    Темата е за MkIII, 3.0 H6.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                      Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                      Прекрасен автомобил,леко муден мотор и автоматик сравнен с Форестър 2.5XT,разходът на гориво е доста висок,доста устойчив в завоите,возията е на средно ниво за класа,но е много вдъхновяващ автомобил!
                      За 3.0 литровия ли говориш, че е леко муден?...
                      Според това, което чувам като данни разхода в София (на 3.0) се движи между 14 и 17, което напълно ме устройва. Твоите наблюдения?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                        Карал съм Трибека с 3.0 а/т и хич не е мудна (по спецификация можеш да видиш ускорения), във Варна Трибеката ми даде 15.5 разход. Дано да съм бил от полза.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                          Отиди и карай Октавия 2 4х4 2,0 TDI, най- доброто Value for money по мое мнение. Височината отпред се повишава с оригинални втулки на VAG, които струват примерно 50 лева. Металната кора за под двигателя, пак оригинална, е към 700 лева.
                          Оттам нататък само хубаво масло и нафта.
                          Икономията е брутална, защото 4х4 тежи само с 40 кг повече от тези само с предно. Хелдекса работи впечатляващо добре, а на дълъг път ти осигурява нисък разход. Всичките са с ESP.
                          Динамиката знаеш е впечатляваща, а разхода - смешен.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                            Отиди и карай Октавия 2 4х4 2,0 TDI, най- доброто Value for money по мое мнение. Височината отпред се повишава с оригинални втулки на VAG, които струват примерно 50 лева. Металната кора за под двигателя, пак оригинална, е към 700 лева.
                            Оттам нататък само хубаво масло и нафта.
                            Икономията е брутална, защото 4х4 тежи само с 40 кг повече от тези само с предно. Хелдекса работи впечатляващо добре, а на дълъг път ти осигурява нисък разход. Всичките са с ESP.
                            Динамиката знаеш е впечатляваща, а разхода - смешен.
                            Хм.. Шкода определено ми харесват, за среден клас автомобил според мен са най-смисленото решение в момента в целия VAG. НО...

                            Като разрових mobile.de, напрактика не открих нито една Октавия 2.0tdi 4x4, която да:
                            - е автомат
                            - да има съответното ниво на екстри като Аутбека, за който става дума тук - кожа, подгряване, шибидах и т.н.

                            Това независимо от годината и цената.
                            Иначе за тяхната DSG кутия отзивите са добри.
                            Нямам възможност а не ми се купува нова Шкода в момента.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                              Октавия 4х4 автомат няма.
                              Ако искаш погледни Комби 4х4 Лаурин и Клемент - тук нивото на лукс се доближава до Аутбека, но пък клиренса си остава 160 мм, докато при Скаута е 180 мм
                              Втулките за които говори Хуко мисля, че са серийно на тези модели.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X