Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Имам аз една история за такова Субаро. Един хубав ден ми се тропна едно такова по щета, лек удар отпред, двата фара повредени. Изрових света за два фара. Накрая доставихме два от Субару България, защото клиента държеше да са оригинални гарантирано. Тук почва интересното. Фаровете дойдоха след повече от 30 календарни дни и единият струваше 4400лв. Два фара с ремонт и боя на бронята, 10к и 40 дни без кола. Случката е от миналото лято. Като видяха фактурата Застрахователите ми се показаха през слушалка да ми кажат, че сме объркали нулите в цената.... Не е лошо субито, но в сравнение с RX на Лексус усещането е като Шкода пред Субару, затова задължително пробвай един Лексус за да не те е яд после.
    Лексуса на какви пари е?
    Ако тръгнем в тази посока, още по-добре Х5.
    Нямам никаква представа от Лексуса, но идеята за молски, пардон, градски SUV от по-ниския/ среден клас ми е нефелна. Единствения плюс за мен е по-високото място на шофьора и пасажера в сравнение с (чисто) лек автомобил.

    Коментар


    • #32
      До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

      Не е по добре Х5. Качи се, покарай и после ще си говорим!
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #33
        До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Не е по добре Х5. Качи се, покарай и после ще си говорим!
        Донякъде и figuratively speaking.
        Ако Лексуса е в парите на Субаруто, съмнявам се, ще го пробвам. Хикс петицата със сигурност не е, така, че какво да се точа. То най-добре един тест драйв на двестатицата и да приключим дилемата с размах.

        Коментар


        • #34
          До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

          Ша са сетиш....(умно било момчето).
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #35
            До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение


            Айде, момент. По 200К изкарват VM-ите.. Добрите двигатели карат много повече.
            Именно, това беше идеята. 200К км всички изкарват, а боксера дето бил с ресурс в пъти по-малко....колко?
            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
            Opel Frontera V6

            Коментар


            • #36
              До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

              Интересни мнения прочетох , до сега съм имал около 15 субарута все различни от Аутбеци и Форестъри турбо до най-яките Импрези , и мисля мога да дам коментар по темата , значи това за износването ми е толкова смешно .... искате ли да направим сравнение с на Субару мотора и с всички други и в това сравнение въобще не слагам мотора на СТИ-и които бях направил 450 коня с нормалните бутала и биели !
              Да поговорим за ВРХ-а 2-литровия дето е с нормални бутала , от 218 коня го направих 400к.с и 2-години ходих на състезания легални и нелегални из цялата страна и неизгубих нито едно и този мотор никога не се счупи ! сигурно се е мазал по друг начин !?! виждал съм мотор на Легаси на 600к километра без драскотина по бутала блок и вал !
              Аутбека е доста добра кола ! атмосверен мотор 2,5 спокоен няма от какво и как да се износи единствения му проблем е че гарнитурите на главите след 6,7 година и нагоре почват да пропускат масълце и е нужна подмяна а за това трябва да се свали мотора и но и това не е проблем защото се прави лесно от този които разбира ! , за 3-литровия мотор освен горенето други забележки няма звяр е в издражливоста , навън ги правят с турбини и изкарват зверски коне от него !
              Субару е доста здрава кола и няма проблеми от рода - свети ми таблото като стрелбище от грешки или хлопа ми ходовата част , наистина е опростена но е супер здрава , това със фара е вярно , но това беше преди когато нямаше части сега всичко е различно !

              3-литров Аутбек съм нямал до сега но имам приятели с такива ! абсолютно никакви проблеми нямат с него , колата е супер !!

              Коментар


              • #37
                До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                Аутбек 3.0 - следващата ми кола, най-подходящата в своя клас! Колегата ORTIZ бе изчерпателен.
                пон.-пет. 09:00 - 18:30
                събота 09:00 - 13:00
                Варна - 0894484248, 052600585
                София - 0895432143, 024750847, 024750947

                Коментар


                • #38
                  До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                  Първоначално публикуван от Yaro
                  Субару е един от най-продаваните автомобили в Австралия.
                  Тук мисля си в сериозна грешка. Прочети линка. Даже не са и в топ 10. Изкарах едно лято в Австралия аз и не помня да съм се нагледал на Субару-та по паркингите. Иначе, японците като цяло доминират при Озитата заради съвпадащата посока на движение с Япония и наличието на доста модели.

                  http://www.ssa.org.au/magazine/pdf/2...g/motoring.pdf
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #39
                    До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                    Пращам няколко линка с въпросния модел.
                    http://www.youtube.com/watch?v=ODN_m...os=KU4VskBWrSI
                    http://www.youtube.com/watch?v=xMUlg...os=jHDujijvT3g
                    http://www.youtube.com/watch?v=IGQq0...os=UJQtm7w-XV8
                    http://www.youtube.com/watch?v=11hIt...os=VVXdd7Z-nFY
                    http://www.youtube.com/user/badnmady.../0/n6b0DQqdXyo
                    http://www.youtube.com/user/badnmady.../2/9nmlBPPQ6Qw

                    И една интерсна статия на Кларксън:
                    http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1099116
                    Не съм карал 3.0, а само 2.5, но това не попречи да влезе в топ 5 на любимите ми автомобили.
                    Само да спомена , че 3.0 модела е с всички екстри за модела-нави с ДВД и камера, ксенон, кожа, ел. Всичко,+седалки с памет, огромен двоен ел. Стъклен шибидах, ниво регулиране на задния мост, автомат с пера на волана след фейса-2007-ма + 3-режима на мотора и скоростите-спортен, нормален и икономичен и мн. Други.Освен това е фултайм 45/55%-преден/заден мост, има блокаж на междинния диф. (50/50%) и заден ЛСД диференциал + ел. Блокаж и стабилизираща програма с изключване.Клиренс 200 мм., само няма понижаващи предавки, но все пак това е кола.Като се замислиш, почти нито един от масовите СУВ-чета (освен Витара), няма такъв клиренс и задвижване,както и такъв мотор-поне не в Европа . Пътното им поведение спрямо Аутбека, няма база за сравнение.
                    Горещо го препоръчвам .

                    Коментар


                    • #40
                      До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                      Дрън-дрън та пляс,ама за малко.Проблемен е от гледна точка на ресурс!
                      Като започнеш от самото положение на двигателя,маслото се отича много бързо в картера,отколкото при редовият,и при всяко стартиране на двигателя,остава за кратко време без масло,износванията да не кажа че са в пъти повече,което влияе на ресурса.А за ваденето си прав.Шибания е.


                      Поздрави
                      Хм аз не съм на ТИ с двигателите, но за боксера съм, чел точно обратното. Заради хоризонталното си разположение, маслото се оттичало по-бавно в картера. Та тук се обадиха хора дето са наясно с "кътните зъби" на двигатели субару та, ако е възможно да споделят кое е вярно.
                      п.п. за съжаление не намерих къде точно съм чел това нещо за боксера .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                        offtopic:

                        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                        Тук мисля си в сериозна грешка. Прочети линка. Даже не са и в топ 10. Изкарах едно лято в Австралия аз и не помня да съм се нагледал на Субару-та по паркингите. Иначе, японците като цяло доминират при Озитата заради съвпадащата посока на движение с Япония и наличието на доста модели.

                        http://www.ssa.org.au/magazine/pdf/2...g/motoring.pdf
                        Вероятно съм в грешка. Наблюденията са ми от австралийски форуми (за джипки). Тойота като цяло доминира при ausie-тата останалите японски производители имат доста по-малък пазарен процент, но пак по-голям от европейски (Land Rover) и други производители. А последната причина поради която доминира Тойота е съвпадащата посока на движение с Япония, повярвай ми.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                          Първоначално публикуван от Yaro
                          Реално в точно този клас алтернативите не са твърде много - Audi Allroad, Subaru Outback, Volvo XC70... Друго май не остана.
                          Не е съвсем по темата, но аз бих се замислил за Пасат 4Motion дизел. Не съм голям любител на Фолксвагените, но като ме возиха в едно такова и ми допадна доста. Много стабилно и харчи малко. Предполагам също, че оригиналният му фар няма да е 4500 лева, което за мен поне си е от значение. Също доускорението при двойка дизел вероятно няма да е кой знае колко по-малко от на тройка бензин. Дърпал съм се веднъж със Субару 2.5 бензин на магистралата на изхода от Варна в посока Бургас. На тоя баир бях с 2.2 дизел. Победител нямаше. И двете ковнаха 160 по баира нагоре и толкова.

                          Ето един пример от бг мобилето взет случайно:
                          http://www.mobile.bg/11269445123604722

                          От Германия сигурно може да се намери и по-читав екземпляр.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #43
                            До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Реално в точно този клас алтернативите не са твърде много - Audi Allroad, Subaru Outback, Volvo XC70... Друго май не остана.
                            Не е съвсем по темата, но аз бих се замислил за Пасат 4Motion дизел...
                            Може би трябваше да напиша в началото изискванията, за да бъде ясно.
                            Търси се лек автомобил с 4х4 задвижване с по-голям (от стандартния) просвет. В тази категория според мен попадат трите, които съм споменал, плюс да кажем Форестъра, пак на Субару, Октавия Скаут, Афла нещоси и като цяло май е това. На Пасата му липсва желания просвет, пък и не ми харесва, отвсякъде, освен дизайн при последните, но те май имат само името от Пасата. Благодаря все пак.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                              Истината е,че собствениците на 3.0 в БГ са твърде малко заради доскорошния акциз

                              Да добавя нещо което не се спомена-3.0 е с верига!
                              .............................
                              Само да вметна ,че първото ми Суби-1800 4WD EA81, беше на 1 400 000 км,без да е отварян двигателя.Неслучайно ги търсят за малки самолети и делтаплани!
                              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                              0878299791

                              Коментар


                              • #45
                                До: Впечатления за Subaru Outback Mk III, 3.0 H6?

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Може би трябваше да напиша в началото изискванията, за да бъде ясно.
                                Търси се лек автомобил с 4х4 задвижване с по-голям (от стандартния) просвет. В тази категория според мен попадат трите, които съм споменал, плюс да кажем Форестъра, пак на Субару, Октавия Скаут, Афла нещоси и като цяло май е това. На Пасата му липсва желания просвет, пък и не ми харесва, отвсякъде, освен дизайн при последните, но те май имат само името от Пасата. Благодаря все пак.
                                Аз мога да ти предложа и друга концепция.
                                Чисто финансово, парите, които ще похарчиш за лека кола, минус остатъчната й стойност, ще са достатъчни за гориво и консумативи за едно околосветско с 80ката.
                                От тази гледна точка и при положение, че 80ката страшно те кефи, можеш просто да пропуснеш харченето за още едно возило .
                                Не веднъж, пътувайки някъде с Октавията, съм си викал, абе защо не тръгнахме с джипа...

                                Просто гледна точка за размисъл
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X