Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продуктови тестове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Продуктови тестове

    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
    Тъп въпрос ама кво да се прави трябва да си го задам, некой може ли да каже на колко трябва да се помпат траял гумите предна и задна.
    п.п. Опитът ми е почти нулев ама на доста песъкливо,шума,кал и на спускане си е като шейна с такива гуми иначе на малко по твърдо си катери много доста добре
    Първо трябва да си отговориш за какво ще ползваш мотора и какви гуми ще са ти нужни за това. След това идва налягането.
    Предвид твойте умения в началото едва ли ще са ти нужни траял гуми особено предната.
    Съветвам те отпред да си сложиш кросова(нали Скорпата е с 21" отпред?), а отзад според терена, но траялската ще ти изиграе номер някъде освен ако не караш само по твърди трасета
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 22-08-08, 09:14.

    Коментар


    • #47
      До: Продуктови тестове

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      Тъп въпрос ама кво да се прави трябва да си го задам, некой може ли да каже на колко трябва да се помпат траял гумите предна и задна.
      п.п. Опитът ми е почти нулев ама на доста песъкливо,шума,кал и на спускане си е като шейна с такива гуми иначе на малко по твърдо си катери много доста добре
      Колкото и да ги помпаш или изпускаш няма да подобриш сцеплението на гумите освен на твърдо, затова ги смени с ендуро гуми и проблемът ти е решен.
      Успех и много FUN...

      Коментар


      • #48
        До: Продуктови тестове

        Опитът ми е почти нулев ама на доста песъкливо,шума,кал и на спускане си е като шейна с такива гуми иначе на малко по твърдо си катери много доста добре
        ..сложи отпред ендуро гума..или кросова
        а задната я помпи на 0.9 или 0.8 ..на спускане ти е като шейна не само заради гумите а и за това че е много лек и няма тежест да натисне да зацепят гумите а и окачването им е много меко..-всички триалки така се държат на спускане..гледай да не го оставяш да се засилва много по надолнищата и балансирай с тялото за да са натоварени осите с предна кросова малко ще се подобри работата ..ако знаеш как да я използваш.
        ако искаш да сложиш и задна гума ендуро..можеш да ми продадеш триал гумата

        Коментар


        • #49
          До: Продуктови тестове

          Нищо не продавам по скоро ще ти ги подаря като взема други гуми и направя раликата и видя че триал гумите не са за мене твои са, иначе и аз на толкова ги карам задната 0,8-0,9 а предната 0,7 явно грешката е в моя телевизор моторчето си няма качествен карач.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #50
            До: Продуктови тестове

            И аз имам да се похваля с нещо ново - каската Мarushin, с която ме обзаведоха от Зед Мото или по-специално Змея, на който благодаря специално!

            До момента не бях чувала за тази марка, която е нова и за българския пазар. Далеч не е непозната на запад и изток от нашата геогравска ширина, а е марка с големи традиции и опит в производството на каски за различен тип спортове. Изненадах се от стила и удобството на каската, качеството на подплатата и най-вече се зарадвах на дизайна (нали съм момиченце все пак). И на здравина имах възможност да я тествам на Шумен. На мястото, където се изпотрепа половин шампионат (имаше знак внимание, ама кой да гледа, нали газ трябва да се дава), аз не исках да остана по назад и паднах на глава, както е редно . Е, жива съм и съм все още сред вас, с една - две мозъчни гънки по-малко. Третата обаче остана сирак

            Ето и част от преведена презентация за марката;

            „Marushin” е основана през 1958 год. в Токио като компания, произвеждаща шлемове, от Уатанабе Шин. Неговата визия за бизнеса се е основавала на стриктния контрол на качеството в иновативните технологии, характерни за златните години на възход на японската икономика. Марката „Marushin” е компилация между името на създателя й и приставка, означаваща „сила и чест”.

            От самото си стартиране „Marushin” са лидер в използването на фибростъклото като външна обвивка на мотоциклетните шлемове. В средата на 60-те производството на фирмата рязко се увеличава.

            По – късно, като логична крачка в развитието си, „Marushin” създава много силни връзки и си сътрудничи с множество състезателни отбори, като в средата и края на 70-те години участва и в световни първенства. От 1980 год. до сега „Marushin” e носител на много престижни награди за сигурност.

            „Marushin” е първият производител, който печели едновременно с два свои модела – 777 и RS1 - най – високото отличие „5 звезди” на Шарп-теста на Британското министерство на транспорта - http://dft-1-sharp.eduserv.org.uk/se...ice=0&x=32&y=3


            XMR Squadron FlatBlack:

            Външна черупка – фибростъкло/FCH технология
            Подплата – лесно сваляща се, антибактериална и перяща се
            Козирка – пластична козирка, устойчива на чупене и лесна за подмяна.
            Закопчалка – механична, със система за бързо закопчаване
            Специална система за сигурност – M.A.R.O. /Marushin Anti Roll Off/ четириточкова подвесна система за оптимална протекция и предотвратяване на изхлузването.
            Тегло – 1150 гр. +- 50 гр.
            Размери – XS-XXL
            Стандарт за сигурност – ЕСЕ 22-05
            Модела, който си харесах е XMR Squadron, или



            Знаете колко е важно каската да е на първо място сигурна, на второ място удобна и лека и на трето - да има добър дизайн и разбира се ако може да е без пари .
            Тази каска по всичките ми критерии се справи подобаващо.

            За сигурността - показател може да бъдат само сертификати и тестове. Серията е най-ниската на производителя, но въпреки това получава пет звезди на Шарп теста. Всички каски са сертифицирани по европейския safety-standard ECE 22.05.

            Малко повече за този стандарт има в тази статия:

            If you’re not comfortable with a helmet that only meets the US Government DOT standard, what do you look for? Historically, American riders have looked for a Snell label but the world is getting smaller and we now have other viable alternatives. The ECE 22.05 standard is used in over 50 European countries, including Germany, a country known for taking a hard line on personal protection.
            http://www.webbikeworld.com/motorcyc.../ece-22-05.htm

            Относно удобството - каската е лека, подплатата е мека и не запарва, проветрива е и най-вече закопчалката на по-ниския клас каски много ми се понрави. XMR Pro серията е с д-рингове, но аз избрах тези специално заради това - мразя ги тия Д-рингове и по 3 часа се закопчавам и махам и слагам ръкавиците през почивките когато караме. После газ на убиване докато настигна друпата. С тази закопчалка, която си мисля че е не по-малко сигурна от Д-ринга е пъти по-удобна, мога да я закопчавам и свалям с ръкавици, става доста по-бързо.

            А дизайна - всеки с мнението си, както се казва. Squadron-black разцветката ме грабна от първия път, има доста цветове по нея и може да се ползва със всякакъв екип и мотор. В същото време е уникална и запомняща се шарка. Покритието е матово, но не се набива с кал както очаквах и лесно се почиства.
            Има голямо тазнообразие от шарки, освен тази:

            Серията XMR; XMR Pro; XMR Grave - X2F stonefibre, с тегло от 1050 гр. и уникален дизайн и 850гр. Карбонова каска RS-MX.




            Но лично аз бих избрала 1050 гр. серия Grave, понеже мненията за кабоновите каски са противоречиви. Но ако някой е ползвал или има наблюдения за такива каски, нека сподели.

            Това, което не ми хареса е прекалено тясното пространство, оставено за очила. Но по новите стандарти за сигурност явно е неизбежно, защото и очилата започнаха да ги правят по-малки. Но въпреки това не обичам да виждам с периферното си зрение рамката на очилата. Свиква се, но ми е дискомфортно. Но както и да е - проблема е повсевместен с всички нови модели каски.

            Поръчахме такава и на бъдещия джумиър шампион - Марти. Надявам се и на него да му хареса

            Ето и малко снимки с новата придобивка

            Благодаря на ianakiev за тях!



            Тука Иво е в екстаз по повод моята костенурка!



            Ето тази костенурка

            Последно редактирано от iva_kx; 03-12-08, 12:56.
            DCRT®

            Коментар


            • #51
              До: Продуктови тестове

              Радвам се, че ти е харесала каската.

              ЗЕДМОТО - като цяло - и аз - в частност - вярваме, че талантите следва да получават подкрепа. За нас ти си един безспорен талант и се радваме, че можем да ти бъдем полезни.

              Убедени сме и в друго - че не е нормално сляпо да следваме хвалебствията на производителите или да се влияем пряко от рекламите, а да провеждаме постоянни тестове на продуктите, които предлагаме. ЗЕДМОТО прави предварително проучване на производителите, преди да ги включи в портфолиото си, но същевременно държим да получаваме обратна информация от нашите клиенти за всеки артикул, закупен от нас, да бъдем "в час" с предпочитанията и усещанията на мотористите по отношение на новите марки и модели екипировка и консумативи, като имаме едно - единствено желание - мненията да бъдат честни и максимално обективни, а не напудрено - куртоазни.

              За конкретната каска - по разбираеми причини никой от нас не беше правил полеви тест на МХ-шлемовете на Марушин, поради което и заради посочените по - горе причини реших именно ти да бъдеш тестовия ни пилот Когато предадох каската в ръцете ти те помолих да бъдеш максимално обективна - вярвам, че си изпълнила тази моя молба, което ме прави още по - щастлив заради положителната обща оценка, която си дала на тенджурата

              П.П. Нали нямаш нищо против да продължим да те ползваме за тестове

              Коментар


              • #52
                До: Продуктови тестове

                Ах ама разбира се
                Пък и в крайна сметка от мен по-добър краш тестер на екипировка и машини няма да намериш (освен Сифоня от клуба може би )...
                Всичко попада попада под ножа още първия път, щом ми падне в ръчичките
                DCRT®

                Коментар


                • #53
                  До: Продуктови тестове

                  Искам да запитам и евентуално да помогна с нещо в тази тема. От 14 години съм абониран за списание Dirt Rider. Има ли го това списание в Б-я? Там са изложени всички опити, тестове подобрения, съвети на професионалистите, идеи, аксесоари и т.н. и е специализирамо само в ендуро и мотокрос. Всеки мотор се изпитва и се вадят всички статистики от изпитанията и се правят сравнения.
                  Виждам, че можеш да се абонираш и извън US.
                  http://www.dirtrider.com/reviews/index.html
                  След като изгугалих ми излезе и някаква европейска версия Dirt Bike Rider.
                  http://www.dirtbikerider.co.uk/websi...ted/index.html

                  Коментар


                  • #54
                    До: Продуктови тестове

                    Ето още един нов продукт които ние имахме удоволствието да тествахме!!!!!!!!!!!!


                    http://vbox7.com/byuser:mitkomoto





                    [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/URL]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Продуктови тестове

                      JRC прави салто с 2МОТО

                      Коментар


                      • #56
                        До: Продуктови тестове

                        Колеги малко по нагоре от поста ми пишете че от една година не карате в парк Витоша по пешеходните алей но тестовете на този продукт са правени именно там. По точно пред и около чайната по така наречената зелена писта на която забелязах че има нова табела забраняваща движението и на мотори и шейни.Така че щом сте го писали поне го спазвайте за да могат и други да се поучават от вашия пример!
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X