Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продуктови тестове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: продуктови тестове

    http://enduroltd.com/contact.htm
    Иво Георгиев
    Gworkshop

    Коментар


    • #17
      До: продуктови тестове

      -редактирах тестовете-отдоло на всеки ще видите пише
      - "контакти" ..и там ще са тел или сайт от където може да се поръча дденият продукт..ако някой има по добра идея какво да пише на вместо -контакти- да ми пише ..но на ЛС да не затлачваме повече тук

      Коментар


      • #18
        До: продуктови тестове

        МНЕНИЯТА ЗА РЪКАВИЦИТЕ вече са преместени в отделна тема само за ръкавици поради големия интерес към нея


        ето я
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21095

        ..
        Последно редактирано от mitkov; 19-05-08, 10:59.

        Коментар


        • #19
          До: Продуктови тестове

          UP - забравихте я тая тема!

          Коментар


          • #20
            До: Продуктови тестове-Скотс Ойлерс

            Здравейте..темата наистина позамря поради редица причини..но както и да е ..това не е толкова важно . Все пак не е важно само количеството но и качеството.
            Преди време се бе разразила дускусия и то доста сериозна относно т.нар. ойлери /системи за смазване на веригите в движение/ ..и "+" совете и "-" сите на тези системи..покрай тази дискусия а и покрай добрите ни отношения с вносителя на оригинални такива системи..а именно фирмата "мотор ко " - http://www.motorco.biz/ /която между другото е официален вносител и на дид веригите и на карбон лорейн накладките..но за това друг път / ..
            ..та покрай цялата тая дандания която се вдигна тогава из форума от фирмата решиха да ни дадат да тестваме една оригинална тяхна система на скотс ойлерс ....и то точно модела за офроуд /разбира се/ ..между другото покрай запознанството ми с продуктите на тази фирма стигнах до извода че като цяло моделите ойлери за шосейни и туристически мотоциклети са всъщтност доста повече тествани и направени от тези за оффроуд ..или поне така ми се стори в началото

            -самият кит идва в готина кутия с всички необходими неща в общи линии за захващането на системата + туба от специалното /екологично/ масло + специални ръкохватки с вградени тръбички в тях /само за офф роуд кита/ + резервоарче за маслото+готини стикери
            ..между другото..доста време се чудехме на кой точно мотор да сложим да тестваме кита..в началото за "обект " бе нарочен -силно модифицирания кдх220R от едноименната тема от форума който от миналата година взе да участва и в кръгове от шампионата в последствие обаче след като поразмислихме малко решихме да го пробваме на друг доста по универсален и масово разпространен модел ендуро мотоциклет..а именно на един кавазаки клх650 доста нов модел в отлично техническо състояние /с току що подменени точно преди теста нови верига и зъбаци/
            който се кара от един както ще разберете-ултра технически компетентен и интелегентен представител на нашия клуб и честно казано е-точният човек за тая работа освен това такива модели ендура като клх 650 то са много разпространени и се ползват наистина за много широк кръг дейности..от участие в ендуро шампионата /шмида 2005 та и други/ до разходки и походи в страната и чужбина от всякакъв калибър с по хиляди километри понякога нон стоп каране
            ..така че реално могат да се съберат повече впечатления за ойлера и да се навъртят повече тестови километри именно с такъв мотоциклет..и като стана въпрос за километри -именно многото километри каране и /или / карането в калища прахоляци и други тежки условия продължително време е мястото къде то "ойлерите" могат да се докажат
            -та..ойлера е поставен и от известно време вече събираме впечатления от действието му -снимки от кита и поставянето му има..в момента по технически причини не мога да ги кача ..но и те ще се появят както и повече впечатления от ойлера..за сега общо взето всичко е ок-веригата е добре смазана така че най вероятно и обещаното от производителя удължаване на живота и по моя лична прогноза има всички шансове да се осъществи-/дали и в каква степен ще докладваме с напредването на теста /..а междувременно установяваме и не маловажният страничен ефект на занижен разход на гориво явно пак в резултат на пониженото триене на веригата
            ..между другото -сега се сещам че често се спори за конските сили на мотоциклетите които се дават по специализираните издания..и защо ако в едно издание или брошура пише че един мотор е 50 коня например..в друго го дават че е 35 ..примерно ..а всъщтност отговора е че принципно производителите дават мощтността -измерена директно от коляновият вал при определени условия..докато повечето списания я мерят на динамометри -от задната гума ..като най често -между коляновият вал и задната гума..се губят около 10 че и повече "кончета" ..като за доста от "убитите" коне е виновна и имено веригата и нейното състояние / -при суха и мръсна верига тези 10 коня най вероятно стават х2 / тъй че може би за теста ще е интересно да пробваме и мощтността на задната гума -с добре смазана и със суха и не смазана верига ..още повече че имаме тук наблизо и наш човек с динамометър
            ..така че и снимки и повече новини и коментари от този тест..ще има

            контакти- www.motorco.biz
            Последно редактирано от mitkov; 20-05-08, 11:37.

            Коментар


            • #21
              До: Продуктови тестове

              Скоро разглеждах продуктите на Скотс Ойлерс в сайта на Моторко и ми направи впечатление едно ново допълнително приспособление към системата. Нещо като кутийка (с големината на кибритена кутия) през която преминава веригата. това нещо е фиксирано с връвчици така че преминавайки през него, веригата да не може да го отнесе към задния венец. Маслото се доставя до тази кутийка по маркучле, а вътре в кутийката предполагам че има някакви четцици, защото, доколкото успях да разбера от описанието, тази кутийка едновременно почиства от твърди частици и смазва веригата по време на движение.
              Към вашия комплект има ли го и това приспособление? Интересно ми е дали върши работа и дали не се задръства от боклуци?
              Между другото прочетох и разхода на масло от тези системи. Той е толкова малък при правилно настроена система че с нищо не замърсява повече от използването на спрейове, дори напротив!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #22
                До: Продуктови тестове

                Между другото прочетох и разхода на масло от тези системи. Той е толкова малък при правилно настроена система че с нищо не замърсява повече от използването на спрейове, дори напротив!
                ..да разхода на масло не е висок ..колко точно ще ви кажем по нататък в теста
                ..и между другото сега като спомена и шпрейовете и..като се помисли колко примерно струва един шпрей и за колко време стига..ми дойде на ума и за тази страна на нещата.. а до сега не се бях замислял за това..но всъщтност тези китове спестяват и от удължения живот на веригата и от понижен разход на гориво но и спрямо шпрейовете всъщтност са по икономичният /а оказва се и по екологичният/ вариант и след определен пробег май излиза че ще се изплатят дори и само от икономията спрямо шпрейовете ..особенно за хора въртящи големи километражи..
                е сега погледнах в сайта на мотор ко и гледам че тубичка от специалното масло за ойлера е 15 лв ..не знам за колко километра стига..но като получим повече данни от теста ще ви кажа..определено обаче ще са много ..защото така и още не сме изхабили тубичката идваща с кита ..но да не говорим голословно като съберем повече данни ще докладваме
                Последно редактирано от mitkov; 20-05-08, 12:11.

                Коментар


                • #23
                  До: Продуктови тестове



                  ето няколко снимки от вече поставеният ойлер-тук се вижда специалната дръжка от скотс ойлер чрез която се помпи и подава маслото



                  захващането на дозатора


                  това на мястото на дунапренчето на кормилото е всъщтност резервоара за маслото..напълно достатъчен за много много километри/-може би почти 2000/-за 1000км системата е изхабила около 125мл от маслото ..а 1 тубичка от 500мл в сайта на вносителя е 15 лв .. тоест ... 1 тубичка ще ви стигне за над 3000км ..разбира се ..след като изхабите тубата която си идва със системата..ние още.. не сме успяли да я свършим
                  Последно редактирано от mitkov; 23-07-08, 14:16.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Продуктови тестове

                    Дай, ако обичаш, малко пояснения за тази специална дръжка, че нещо май започнах да се разочаровам! Аз си мислех че тази система автоматично дозира и подава маслото към веригата, а да не би тази дръжка да е нещо като помпичка и да трябва ръчно да се помпи маслото периодично? А и друго - при мене дръжките са консуматив, и то консуматив, който сменям често (само маслото сменям по-често)! Просто се разкапват в ръцете ми, от жегата ли от потта ли, незнам (мотора ми е основен превоз 8-9 месеца в годината)! А като ми кажат че нещо е специално, все си мисля че ще е и скъпо!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Продуктови тестове

                      Говорили сме много пъти, но и тука ще го кажа. За мен тези масльонки са абсолютно ненужна глезотия. Мотор, който го карам на хард ендуро и мотокрос да го окича с маркучи, помпи, масльонки, резервоарчета и други - айде няма нужда. Който иска да си глези веригата си има достатъчно качествени спрейове за да пазят колкото е възможно от калта да не полепва. Който не иска глезотии си слага диференциално масло периодично(примерно на Приста като мен), мие си веригата с газ периодично и нещата са си напълно нормални, както впрочем са инструкцийте във всеки един менуал.
                      А за шосейни маршрути ръчното поливане с масло е предостатъчно. Миналата седмица смених венците и веригата на Африката, сложих и Д.І.Д. верига О-рингова. На нея съвсем ясно японеца е написал - мазане през 500км с масло с висока гъстота. Това смазване спомага за намаляване на триенето м/у венеца и ролките на веригата. Самите прешлени знаете, че са пълни с грес и работата на ринговете(О, Х, W, Ж и други видове по форма уплатнения) е да я задържат там като тя си смазва перфектно, независимо какво има от вънка.
                      На асвалт на около 400км едно омасляване и е достатъчно. На черно е ясно, че ще се скапе по-бързо. Каквото такова.
                      Всичко това е лично мнение и заключение и не искам да ангажирам никого с него.
                      п.п. Мнението май не ми е много за тази тема, макар че не съм съвсем сигурен. Модовете, ако решат нека го преместят на някъде.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Продуктови тестове

                        Що бе, баш за тук си е. Обсъжда се даден продукт дали е полезен или не. Стана ясно че работи и че е качествен, от там остава всеки да си реши дали му трябва или не.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          До: Продуктови тестове

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Говорили сме много пъти, но и тука ще го кажа. За мен тези масльонки са абсолютно ненужна глезотия. Мотор, който го карам на хард ендуро и мотокрос да го окича с маркучи, помпи, масльонки, резервоарчета и други - айде няма нужда. Който иска да си глези веригата си има достатъчно качествени спрейове за да пазят колкото е възможно от калта да не полепва. Който не иска глезотии си слага диференциално масло периодично(примерно на Приста като мен), мие си веригата с газ периодично и нещата са си напълно нормални, както впрочем са инструкцийте във всеки един менуал.
                          А за шосейни маршрути ръчното поливане с масло е предостатъчно. Миналата седмица смених венците и веригата на Африката, сложих и Д.І.Д. верига О-рингова. На нея съвсем ясно японеца е написал - мазане през 500км с масло с висока гъстота. Това смазване спомага за намаляване на триенето м/у венеца и ролките на веригата. Самите прешлени знаете, че са пълни с грес и работата на ринговете(О, Х, W, Ж и други видове по форма уплатнения) е да я задържат там като тя си смазва перфектно, независимо какво има от вънка.
                          На асвалт на около 400км едно омасляване и е достатъчно. На черно е ясно, че ще се скапе по-бързо. Каквото такова.
                          Всичко това е лично мнение и заключение и не искам да ангажирам никого с него.
                          п.п. Мнението май не ми е много за тази тема, макар че не съм съвсем сигурен. Модовете, ако решат нека го преместят на някъде.
                          За хард ендура и кросови мотори работата е ясна, ама за останалите не съм съгласен!
                          Първо, това дето го препоръчва производителя, не винаги е най-качественото! Просто е достатъчно качествено! Като пример мога да ти дам че производителя никъде не ми препоръчва синтетично масло за двигателя, водоустойчива грес за линковете (препоръчват Lithium soap base grease, която съвсем не е водоустойчива), иридиеви свещи, синтеровани накладки, кормила Рентал и др. подобни "глезотии"! За моя мотор даже са стигнали до там че препоръчват конкретни два модела (и марки) гуми, които да се ползват ! Какво сега, други гуми да не ползвам ли?!
                          При нашите доволно прашни улици и пътища обикновенно ми се налага да смазвам веригата на не повече от 250-300км. понякога и по-често. При всяко смазване има ред неизбежни, неприятни, странични ефекти, от които ще посоча само един - почти нямам дреха или обувка без нито едно петънце масло.
                          Та, ако нещо може да ми спести поне частица от грижите по мотора ми, без да му навреди и без сериозно да разбалансира скромния ми бюджет, то аз не бих нарекъл това нещо "ненужна глезотия"!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Продуктови тестове

                            значи вносителя ни предостави ойлера да го тестваме и напишем обективно впечатленията си ..от там нататък всеки сам решава какво му трябва.
                            моето мнение е че за дуал спорт мотори и ендура които се карат по много километри е една добра инвестиция ..може би и за по хард дълго каране в някакви гадни калища като например на хисаря тази година където скапах една хубава верига за 100км ..има и модели ойлери които използват вакуума на двигателя за да смазват -този който ни дадоха е модела чрез помпичка в дръжката -при всяко стискане на съединителя или някакъв друг натиск върху дръжката ...микро количество масло се припомпва..на пръв поглед не звучи като нещо което много върши работа ..но на практика-работи добре..аз лично измислих и една друга система на помпене и бях решил да я пробвам да я направя..но така и не ми е останало време за такива експерименти ..както и да е обещахме на вносителя да тестваме ойлера и да напишем обективни впечатления..от там нататък всеки сам решава какво му трябва-тестовете на продукти нямат за цел реклама на продукта а това да се види както гоблин е казал до колко е качествен и плюсове и минуси в практиката
                            Последно редактирано от mitkov; 24-07-08, 15:51.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Продуктови тестове


                              Направи ми впечатление, че дозатора (това което маже веригата мисля така се нарича) е отдолу - защо не е отгоре? Така ще е много по-защитено от камъни - не че бих го сложил на кросов мотор, но все пак.
                              Последно редактирано от господин никой; 24-07-08, 18:03. Причина: ...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Продуктови тестове

                                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                                Направи ми впечатление, че дозатора (това което маже веригата мисля така се нарича) е отдолу - защо не е отгоре? Така ще е много по-защитено от камъни - не че бих го сложил на кросов мотор, но все пак.

                                Там е защото предназначениет на това масло е да маже именно контакта м/у веригата и венеца. Когато капката падне точно там, почти няма фира и излишна загуба на масло. Ако капката пада отгоре, при каране центробежната сила ще я изхвърля настрани и въобще маслото няма да отиде до нужното место, за да си свърши работата, а ще се разпръска по мотора, по земята, навсякъде, но не и там където трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X