Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продуктови тестове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продуктови тестове

    много списания електронни издания и други правят такива тестове и това е може би една от основните им странични дейности освен това ориентират потенциалните клиенти за асортимента и качеството на предлаганите в момента на пазара продукти..за това и сметнах че не може и нашия форум да няма нещо такова
    само ви моля да няма много офф топици и общи приказки за да е стегната темата
    и до сега сме правели такива най различни теми но по разпиляно..може би дори е добра идея да се обособи и като подфорум във форума
    ще помислим и над това

    миналата година на награждаването за шампионата освен чудесните купи имаше и няколко подаръка и от магазин ендуро а това заслужава внимание - именно очила и дръжки ..на мен данчо предостави от очилата за това реших да стартирам темата с тях
    по принцип утвърдените марки за мото очила са скотт ,смит и още няколко набити ни през годините имена напоследък обаче се намножават и все повече интересни производители за това може би е добре да се съпоставят нещата..
    още повече че цените варират в много големи граници ..докато за качеството не е много ясно как стоят нещата
    ето и предложението от ариете


    както виждате още от пръв поглед на опаковката личи амбицията на производителя да предложи по агресивният дизайн станал така модерен напоследък







    ето ги вече извадени и съпоставени директно до едни от топ рекламираните и наложени очила на скотт..на пръв поглед се забелязва леко по малката височина и широчина на ариетето нещо което се забелязва и в повечето други нови модели на фирмите за очила включително и на тези на скотт



    друго което е важно при тези очила е -силиконовата ивица от вътрешната страна или по точно -осъстивието или присъствието и
    при някои модели на скот например от преди време това бе съществената разлика между по скъпите и по евтини модели
    както виждате при тези очила -присъства и то е то вълнообразния тип който и май най върши работа -точно както топ моделите на други известни фирми..тоест тук нещата са на добро ниво-продължаваме огледа по нататък



    -обърнете внимание на "пъпките" в двата края на плаката на очилата-те са за захващане на така наречените -флиперчета-тънки ивици прозрачно фолио което се захваща за тях и при нацапване и намаляване на видимостта най горният флипер бързо и лесно се отстранява с една ръка и карането продължава ..това е важна и интересна опция която при други по скъпи модели и марки за съжаление се доплаща и е като отдерен кит докато тук си е направено -пишем още един + ..разбира се с надеждата данчо да е навнесъл и от флиперчетата защото те са си със специфична форма за всеки модел




    дизайна на лентата отстрани-нещо което по някога и за някои е основен критерии - също е добър и оригинално изглеждащ



    -поради малко по компактните си размери пасва на всички видове каски включително и по новите модели при които мястото отпред е по малко /тази на снимката не е от тях-но ги пробвах и на такава /



    ..стават и за ски ветровито време и откачени снимки ..



    следват реалните изпитания в"бойни условия"



    в заключение мога да кажа че тези очила доста добре ме изненадаха и доказват че и нещо не толкова рекламирано и скъпо може да върши работа и то добре..и по удобство и като запотяване в тежки условия-/което всъщтност за мен е най важният показател / ариетето се представя изненадващо добре и май май не виждам смисъл да не си ги нося или да давам "крупни " суми за други очила още повече че на практика тези неща са и консуматив така или иначе

    понеже по принцип при такива тестове се прави винаги и някакво оценяване-моята оценка е 8,5 от максимум 10 точки за този модел очила на ариете

    контакти:

    ВНОСИТЕЛ
    магазини -ендуро

    http://enduroltd.com/contact.htm
    Последно редактирано от mitkov; 11-09-07, 20:47.


  • #2
    мишелин АС10

    темата се обновява с теста на още един продукт който смятам че ще ви е интересен
    доскоро за гумите мишелин бях чувал само разни легенди и опита ми с тях се изчерпваше до изтриването на няколко чифта втори употреби от марката ..
    сега обаче благодарение на иво от хасково "хусаберг" му е името във форума успях да се докопам за пръв път до чисто нов мишелин и то на доста сносна цена
    -митак ми казва докарал съм гуми мишелин покрай тези за колите/иво е дилър в центъра на пежо в хасково/ ако искаш взимай още парят цената е трепач -
    -какъв е модела казвам
    -АС10 ендуро ми отговаря байо иво
    -хмм веднага разцъквам из нета и виждам че по щатските сайтове гумата я препоръчват за дезерт ендуро -както му казват и че има и хомологизация за движение по асвалт-което много ме изненадва понеже шарката си е типично кросова
    за разлика от други такива гуми като на пирели мт21 например модела..
    след като видях и държанието на една такава гума на мотора на приятел по време на похода край язовир кърджали вече се навивам да взема а и цената е изкушаваща като за мишелин -марка прехвалена доста..дали има защо
    се питам ..докато монтирам гумата размер 100/100-18 на задната джанта на кдх са си ..
    което между другото става с учудваща лекота..за разлика от гумите по куча марка които съм му слагал до сега тази сякаш сама "влиза" по джантата
    -на пръв поглед гумата си изглежда почти като кросовите модели
    с леко по усилени страни
    грайфера е висок и здрав и явно усилен но не прекалено гъст
    дори като за гума за твърдо си е направо рядък..което пък обаче ме води на мисълта че ще става компромисно и за по меко
    върху всеки грайфер има отпечатана релефно буквичката -м като от фирмата съветват -когато се износи до толкова че да се скрие -м то да се обърне ..което си е препоръчано от самата фирма -твърдят че след обръщането тракшъна ще е като когато е била нова..
    -слагам я и първите тестове започват едно от първите препятствия на което съм вдигнал мерника е ето това..мястото за засилка е малко а склона ронлив и си трябва хубава гума ..та тръгвам на там още докато е нова да пробвам как ще е








    и със стара гума става-ама с нова си е е гати кефа ..
    мишелина се справя отлично като единственно ми прави впечатление леко по -"твърдото " и държание..т.е. според налягането което съм и задал трябва да е сравнително мека а тя по скоро създава чуството че е малко твърда..регулирам пътьом налягането и продължавам..
    -другото място където може да си проличи-"тракшъна" е ето това място -което е едно качване през гора с мека горска пръст плюс борови иглички..и за да стане скок като хората си трябва -яко хубава гума и тракшън иначе не се засилва мотора а по скоро буксува наляво надясно едва нацелвайки тясната пътека




    сега обаче няма проблеми
    ..хмм казвам си тя всяка гума докато е нова държи
    а тази по принцип е направена със замисъл да издържа повече от другите-рекламират я че я ползвали шампионите в бая 1000 а от репортажите на "париж дакар" забелязах че повечето мотори които дадоха отблизо бяха "обути" именно с този модел
    затова постепенно преминавам към по груби действия и започвам да я щпоря и по потвърдо -че и по асвалт


    -ето този път е изстинско изпитание за която и да е гума-на места си е чисто камънак и макадам
    гумата постепенно заглажда ръбовете но все още -м то върху грайферите продължава да стои
    ..продължава тормоза и се престрашавам и да я сръчкам здраво и по асвалта -ето в този стил



    това е възможно най големия тормоз за една кросова гума-да я юркаш по асвалта
    този модел обаче си има и хомологизация за каране и по асвалт със скорости до 130 км/Ч..като се има предвид че другите крос гуми въобще не ги дават за асвалт ..което и изрично си е написано на тях ..и пак стават.. то значи тази би трябвало да е много добре..така се и оказва
    дори и след тормоза по асвалта гумата не се е износила прекалено..дори честно казано -макадама я съсипва доста по интензивно от асвалта ..максимално по макадама гпс а отчита 95км/ч че съм вдигнал..сами си представете какво и е на гумата в този момент -че и на всичкото отгоре в нея налягането е не повече от 0,6 -защото преди това я бях спуснал ..из едни калища

    в момента гумата вече почти 2 ри месец я карам ..и все пак не е прекалено износена ..държи добре ..може би с изключение на висока скорост по трева -на всякакви други терени се представя повече от задоволително..като показва добър компромис между издръжливост и поведение..в сравнение с по популярни модели като например митас С10 показва може би почти 2 пъти по голямо съпротивление на износване..като дори и поизносена държи доста добре може би и поради по голямата си височина на грайфера..който обаче никак не се къса каквото и да я правите за разлика от този на други гуми с които съм карал..даже и след най бруталните опити да скъсам някой грайфер из камънаците ..не се наблюдава такова явление

    в заключение мога да кажа че ас 10 наистина е едно добро предложение особенно за онези които ползват и асвалта за придвижване ..при това цената като за продукт на мишелин е повече от добра..за тези които джвакат из съвсем рядки калища и блата не е прекалено подходяща но за всички останали особенно и за каращи по камънаци и макадам е много добър избор
    ..а за тези дето не обичат често да си сменят гумите и търсят нещо здраво и държащо и на посериозен офф роуд -направо това е тяхната гума
    ако трябва все пак да се сложи и оценка..бих дал 9 ка от възможни 10 и то най вече заради не чак толкова доброто представяне по затревените площи


    за контакт:
    -шоурум на "ПЕЖО" гр Хасково
    тел- 0889719745-иво /husaberg от форума /
    Последно редактирано от mitkov; 11-09-07, 20:51.

    Коментар


    • #3
      RAM стойка за ГПС

      здравейте ..след пауза от 1 седмица ето и поредният продукт на който ми се ще да спрем внимание..много актуален за момента
      ..преди състезанието в Троян след разговор със Събин разбрах че е докарал усилени стойки за поставяне на гпс на кормилото..преди това имах една обикновенна за колело ..на гармин..но честно казано..не става-много е слаба и за офф роуд почти не смеех да си сложа гпс а на нея ..затова ми стана интересно когато чух за RAM стойките..още повече че от другаде разбрах че съби някак ги е докарал на много изгодна цена и че ако си я поръчаш от щатите на практика излиза двойно
      ..бре тоз съби си мислех разглеждайки стойката ..и не след много чудене вече бе мое притежание ..
      ..докато я разглеждах с поглед на абориген в компютарна зала..няколко неща ми се набиха на очи..
      1 во изглежда доста здрава и добре направена
      2 ро има всички необходими -гайки болтчета скобички и прочее необходими за закрепването и неща
      3 то дизайна е много опростен и позволява широк диапазон настройки при поставяне

      ..честно казано обаче ..не горях от желание да си излагам мап 60 то на бруталните външни условия на кално ендуро състезание..но след като непосредственно преди състезанието стана ясно че старият ми черно бял-"детско юношески" гармин 101 не е приел нищо от компютъра на организаторите..нямаше как и стойката -спешно бе монтирана на кормилото..което между другото стана изненадващо бързо и лесно ..единственният проблем се оказаха -странните 6мм гайки за ключ 11 с които се захваща ..но те могат да се сменят и с по стандартни 6мм 10 ки ..
      ето го и RAM а вече поставен


      ..винта който виждате в средата затягайки фиксира избраното положение спрямо гумените шарнирчета..просто функционално и гениално ..като същевременно материала на шарнирчетата поема и част от вибрациите



      положението което аз бях избрал..





      гпс ът се закрепва много здраво и надеждно..въпреки че на пръв поглед изглежда малко ..

      ..дали работи..като цяло много съм доволен от стойката..на много много по ниска цена от европейските прехвалени аналози ..същевременно здрава и надеждна-по време на състезанието наистина се получи сериозен тест за здравината и ..няколко пъти "захвърлях"..мотора -на 2 пъти много сериозно и с висока скорост..кормила ръчки се покривиха..гпс а не е мръднал от мястото си ..
      препоръчителни модификации..така както аз виждам нещата..е все пак да хващате по една лентичка от здравото тиксо в горната част на гпс а за да се доокрепи към стойката ..и да смените странните гайки със по стандартни -но задължително да са такива с притягаща против саморазвиване пластмаса както и оригиналните.. както и много важно е за добрата защита да се подбере правилното положение и местонахождение на стойката така че гпс а да е максимално защитен като в същото време да е и добре "видим"..

      ако трябва да поставя оценка-бих дал 7.5 от 10 възможни..най вече заради недомислицата с гайките -както и за сравнително по ниската /спрямо по модерните стойки/ изолираност към вибрации



      -за контакти:

      -събин коларов /sabin от форума/
      - тел 0888611838
      Последно редактирано от mitkov; 11-09-07, 20:53.

      Коментар


      • #4
        Re: продуктови тестове

        Дано Митков не се разсърди че му пиша в темата ама няма как да не напиша нещо от което съм доволен

        и понеже в техническите дискусии има една тема за 2-тактовите масла, реших и аз да напиша нещо за маслото с което карам, DENICOL S2 COMPETITION 100% синтетика

        марката не е много известна в България защото се внася от скоро но с такива масла карат едни от най-известните мотокрос състезатели в Европа

        в петък вечер за 3-ти или 4-ти път си отварям ямахата за смяна на поредното бутало.

        както и предишните пъти така и сега бях много приятно изненадан от състоянието на цилиндъра буталото и биелата.

        всички детайли буквално светеха, нямаше почти никакви нагари и чернилки (разбира се доколкото е възможно при 2Т)

        буталото което свалих ако не се лъжа го монтирахме септември месец. като се има предвид каква зима беше може да се каже че мотора не е спиран а това значи почти 6 месеца каране което започна със закриването на сезона в Сопот, да речем едно 400км като за начало

        цилиндъра нямаше никакво износване а напречните линийки на буталото които са направени за задържане на масло все още стояха от което съдя че маслото е много добро и прави така нужния филм между движещите се части.

        наистина мога да кажа че съм много доволен от маслото не само на думи а и напрактика, още повече че съм сигурен в произхода му.
        Нещо което също е важно ,а при някои марки масла в търговската ни мрежа ..за съжаление е не съвсем ясно
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от mitkov; 20-03-07, 11:48.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          Re: продуктови тестове

          добре ..е написано..щеше да е добре да прибавиш и някоя снимка на буталото -цилиндъра и по подробно-за да е хем по интересно ..и да си стане както трябва.. ..

          ..само редактирах последното ти изречение защото бе написано така все едно всички други марки освен деникол са с неизяснен произход а това е подвеждаща информация ..има и други редовни вносители..както и да е да не разводняваме темата

          Коментар


          • #6
            Re: очила ариете

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение



            ..стават и за ски ветровито време и откачени снимки ..

            понеже по принцип при такива тестове се прави винаги и някакво оценяване-моята оценка е 8,5 от максимум 10 точки за този модел очила на ариете
            След вчерашното стъпване върху тях с кросови ботуши 45 номер мисля, че спокоино можеш да завишиш отценката на 9,5.

            Коментар


            • #7
              Re: продуктови тестове

              мда..от деня който прекарах в компания с чинела от форума ..се уверих вече на 100% че има страхотно чуство за хумор ..все пак обаче теста който днес искам да пусна е за един друг много интересен продукт.. Както знаете ..напоследък модерните кросс и ендуро мотори..станаха -съвсем модерни ..покрай което и живота им вече взе да се мери в часове ..за сметка на това пък са им вдигнали цените ..какво да ги правиш -икономиката ..вече не е икномична доста отдавна ..така че това е положението..и въпреки че по мануалите всичко е описано в часове..никой така и не дава свестен отговор ..колко аджеба е един моточас..та сме длъжни да измисляме какви ли не методи..
              както в повечето случаи обаче и тука -отговор за който го търси се намира.. тъй че и аз като един сериозно търсещ човек отдавна се оглеждам за отговора и ето че не закъсня ..най после ми се удаде възможността да пробвам нещо за което отдавна имам мерак а именно -т нар чассметърчета или hourmeter..както им викат в братския вече -US.. ..та-вива ла интернет търговията си мисля и поръчвам ..покрай другите джаджи и въпросния чассметър..между другото то отдавна го поръчвам но все нещо става та не идва ..сега обаче вече от бто спорт наистина ги пратиха и то на много сносни цени ..евала ..братчеда ММ от форума също е станал един ревностен защитник на доброто поддържане на машината и си поръча и той ..та дори и преди мен си го бе монтирал..така че покрай гостенството което му направих този уикенд реших да използвам и опита който той вече имаше с тия джаджи-още повече че бе решил въпросите около поставянето по много интересен начин


              ето ги въпросните машинки..разбира се това е само един от моделите..има и такива със вградена опция и за оборотомер -и за запомняне на макс обороти и тн..но и тези са напълно достатъчни за да свършат работата ..между другото чассметърчета имат много фирми но -точно тези на сен дек са едни от водещите..и дори ме съмнява че и на някои от другите фирми всъщтност пак сен дек ги правят но им слагат всеки неговата си марка..както и да е ..
              -както виждате може би от написаното на опаковката--мерят часовете работа-не изискват батерии!!!!-монтират се лесно и бързо ..
              за да се монтира обаче трябва да се пробият две дупчици за закрепване..да ама ние с братчеда някак не сме съгласни с идеята..която прилагат повечето пъти на запад- да си дупчим модерните алуминиеви рами на модерните хонди црф..така че..ММ прибягва към резервен план


              ..първо намираш нещо ето такова и отрязваш от него парче с необходимата дължина -" таковата" както може би се досещате е всъщтност -алуминиева шина


              по време на работата е добре да носите шапка -закупена от ерзберг..иначе няма да е същото просто



              в средата-дупка от 6 мм с фаска за да се скрие главата на болта



              производителя е направил шаблон на обратната страна на опаковката -който можете да наложите и да отбележите мястото на дупките за захващане



              ..е така се работи в аптеки "митков"-с "внимание към всеки детайл"



              налагането на шаблона..



              ..понеже захващането става с видийки -братчеда първо прави по малка дупка -на цялата планка за захващане на предната част на видията ..и след това..



              ..и по голямата -но само до половината за горната по дебела част на видийката.. ..такова качество и ..ролс ройс не може да си позволи



              ето и мястото на което се е спрял за монтажа ..6мм вия болт държащ предната част на резервоара към рамата ..хитро нали





              след това се прекарва кабелчето -което подава информацията до часметъра-като е важно да се завие добре около кабела за високото напрежение -поне с 4-5 намотки

              и..оле


              ..уреда е монтиран и може да се дава -газ ..без да има нужда да помниш..кога последно си сменил маслото ..или колко още има до следващата проверка -хлабината на клапаните ..дори има модели часметри които издават звуков сигнал като стане време -за да те подсетят ..скоро вероятно ще излязат и говорещи модели като сегашните гсм и например- и може би евентуално ще казват.."виж ми клапаните бре! " ..или -смени ми маслото бе мързел!!.. ..

              ..по нататъшни тестове и впечатления от този продукт очаквайте -скоро пак тук ..когато се посъберат такива..за сега всичко е ок..работи


              -контакти:
              -ММ от форума- тел 0888247381 /митко /
              Последно редактирано от mitkov; 11-09-07, 20:55.

              Коментар


              • #8
                Re: продуктови тестове

                Супер полезно за това с часомерите! Аз пък умника до сега си свалям данните от ГПСа в километри и ги пиша на листче, щото в книжката са ми дадени и часове и километри...
                Само ако някой ми каже в кои магазини ги продават ще е супер ... пък и оборотомера можеш да си ползваш за настройка на карба ... бе едно такова определено е нужно
                The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                Коментар


                • #9
                  До: продуктови тестове

                  Хора... темата нещо позамря, а е полезна и интересна. Има какво да се види и чуе.

                  Коментар


                  • #10
                    До: продуктови тестове

                    Замря, щото на Митков нещо много бързо му вървели мото-часовете разбрах !
                    Даже по-бърззо от очакванато.
                    Нека той да каже, че и на мен ми е интересно.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: продуктови тестове

                      не е замряла..просто бе в лятна ваканция

                      -що се отнася до часметрите..в момента моя часметър е монтиран на кдх са на иво /хусаберг е познат във форума/

                      -а на ктм а ми часметър си има заводски вграден в комбинираният му уред..има и скоростомер и няколко трипа и т.н. ..в момента на ктм а вградения часметър показва 64 моточаса и е на 2000км като километри ..взех го-в края на май и началото на юни мотора на 0 километра и 0 часа работа..рядко го карам...кога се врътнаха 2000км... направо не мога да си обясня
                      ..макар че всъщтност само похода до морето -бе 350 км де...а и бях ходил в гърция с мотора на ход и..врътнах 200 тина километра за 2 дена покрай това .. има и 2 участия в шампионата от по 120-30 км едното ...та те си се трупат километрите де

                      -средно 30 километра изминати са 1 моточас -и на предишния часметър и сега на този оригиналният на ктм

                      Коментар


                      • #12
                        До: продуктови тестове

                        митков откаде мога да се оборудвам с очила ариете. при оценка 9 маи си заслужава
                        crf450 supermoto

                        Коментар


                        • #13
                          До: продуктови тестове

                          Първоначално публикуван от shumanski Преглед на мнение
                          митков откаде мога да се оборудвам с очила ариете. при оценка 9 маи си заслужава
                          магазин "Ендуро" гр.Стара Загора от Данчо
                          Иво Георгиев
                          Gworkshop

                          Коментар


                          • #14
                            До: продуктови тестове

                            митков откаде мога да се оборудвам с очила ариете. при оценка 9 маи си заслужава 07-09-07 21:41

                            -ДОБЪР ВЪПРОС по принцип където и да съм гледал в каквото и да е списание такива продуктови тестове ..винаги накрая има и писано-сайт телефон или нещо ..си от къде могат да се вземат или подобно инфо.
                            .аз не го бях писал..
                            -макар че ако се прочете текста при всеки от тестовете..може да се разбере от къде е взето..но все пак ще ги редактирам и ще сложа на всички отдолу ..някаква информация къде могат да се открият въпросните неща..а на новите ..направо ще го добавям
                            -а очилата-да данчо-магазини ендуро е вносителят на тази МАРКА ..която има в каталога не само очила-имат и семеринги за предници и ръкохватки ..и други продукти ..от които -най заслужава внимание според мен -семерингите им ..нищо чудно да станат и те обект на следващо представяне..защото имам вече доста опит и с тях -и то положителен

                            Коментар


                            • #15
                              До: продуктови тестове

                              Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                              -ДОБЪР ВЪПРОС по принцип където и да съм гледал в каквото и да е списание такива продуктови тестове ..винаги накрая има и писано-сайт телефон или нещо ..си от къде могат да се вземат или подобно инфо.
                              .аз не го бях писал..
                              -макар че ако се прочете текста при всеки от тестовете..може да се разбере от къде е взето..но все пак ще ги редактирам и ще сложа на всички отдолу ..някаква информация къде могат да се открият въпросните неща..а на новите ..направо ще го добавям
                              -а очилата-да данчо-магазини ендуро е вносителят на тази МАРКА ..която има в каталога не само очила-имат и семеринги за предници и ръкохватки ..и други продукти ..от които -най заслужава внимание според мен -семерингите им ..нищо чудно да станат и те обект на следващо представяне..защото имам вече доста опит и с тях -и то положителен
                              а може ли някакав тел. на магазина. благодаря ви много.
                              crf450 supermoto

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X