Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продуктови тестове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Продуктови тестове

    ето жокер снимки за следващият тест за който ще стане въпрос скоро,,то вече има отзиви в друга тема..но...










    ....ха познайте ..за какво ще си говорим

    Коментар


    • #32
      До: Продуктови тестове

      Гума за триаааллл, хайде на гумите за триаааллл
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        До: Продуктови тестове

        Гума за триаааллл, хайде на гумите за триаааллл
        __________________
        ..хайде на гумите ама..ЦЪ няма ги никъде ..тази от теста е втора употреба и ми я дадоха почти подарък /размених я за една от моите кросови втора употреба /

        Коментар


        • #34
          До: Продуктови тестове

          Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
          ..хайде на гумите ама..ЦЪ няма ги никъде ..тази от теста е втора употреба и ми я дадоха почти подарък /размених я за една от моите кросови втора употреба /
          Миналата неделя Здравко беше с траялска предна гума на TTR-а.
          Някакъв нов продукт на МИТАС, а той в бързината не намерил други. Каза, че не е мръднала и мърдала при карането.
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #35
            До: Продуктови тестове

            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
            Миналата неделя Здравко беше с траялска предна гума на TTR-а.
            Някакъв нов продукт на МИТАС, а той в бързината не намерил други. Каза, че не е мръднала и мърдала при карането.
            Предна е едно задна е друга, има огромна разлика.
            Разгледай снимките от Ерзберг и ще видиш колко хора карат с предна кросова и задна траял гума, включително и победителя
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #36
              До: Продуктови тестове

              Чудя се, що трябва да е траялска заднатаПо-добре една гума за твърдо, тя е много подобна, със гъсто разположени грайфери.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #37
                До: Продуктови тестове

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Предна е едно задна е друга, има огромна разлика.
                Разгледай снимките от Ерзберг и ще видиш колко хора карат с предна кросова и задна траял гума, включително и победителя
                КАто е така - резонен е въпросът защо въобще се произвеждат задни крос гуми за твързо и каменисто...Както и това, защо досега всички търговци() нехаят за нуждите на "човечеството".
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар


                • #38
                  До: Продуктови тестове

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Чудя се, що трябва да е траялска заднатаПо-добре една гума за твърдо, тя е много подобна, със гъсто разположени грайфери.
                  Основната разлика между гумите за твърдо, меко, крос, ендуро, асфалт или триал не е в шарката на грайферите. Най-важно са качествата на каучука от който са направени.
                  Погледната отблизо една гума за триал не е нищо особено. Когато пипнеш и стиснеш грайфера разбираш, че тази изобщо не е като другите Самия каучук при нея е като ... дъвка. Изключително мек и в същото време здрав. От там и способността да "залепва" по гладки повърхности и да катери. Това обаче ги прави неподходящи за високи скорости и "изписване" на завои.
                  Гумите за крос и ендуро са направени от доста по-твърд каучук и са компромис между здравина, устойчивост и сцепление.
                  Всеки за себе си трябва да открие гумата която върши работа за стила му и специфичните терени по които обича да кара.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #39
                    До: Продуктови тестове

                    Абе аз ще си карам са големите копани, а вие с каквото искате.
                    Те тези за големи майстори,а аз не съм от тях.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Продуктови тестове

                      ..на тебе и мотора ти не е за триал гума
                      триал гумите са 4.00 х18 за 500 кубика мотор си е слаба работа
                      за по слаби мотори обаче става супер особенно 250 4 такти мисля че ще е перфектна..както е казал димитър тайната е в каучука най вече-гумата която е на снимката грайфера е мек като тези гумички за триене на молив ..само че не се къса супер еластични са грайферите и от там и много здрави и износоустойчиви

                      Коментар


                      • #41
                        До: Продуктови тестове

                        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                        Миналата неделя Здравко беше с траялска предна гума на TTR-а.
                        Някакъв нов продукт на МИТАС, а той в бързината не намерил други. Каза, че не е мръднала и мърдала при карането.
                        Щом като е станало въпрос за тестове на траял гуми и аз да си кажа
                        Значи тази неделя покарах мАторя на приятел 350 кубика 4 такт.предна траял гума
                        навъртях 100 километра черно ама всякакъв терен
                        на скалисто и асфалт държи перфектно ама на всичко останало НЕстава
                        За тези които карат ендурата си повече по асфалт и по малко по черно става -направо си е вечната гума - 5 до 10 години може да изкара някои с такава гума отпредНо по черното в завоите лекинко ЕЙ
                        Последно редактирано от ДАНКО; 29-07-08, 21:15.
                        В ГОРАТА Е ИГРАТА

                        Коментар


                        • #42
                          До: Продуктови тестове

                          Аз съм я сложил на 0,8 и съм доволен от поведението на "черно".
                          sigpic

                          Коментар


                          • #43
                            До: Продуктови тестове

                            Хайде и аз да си кажа мнението за траялската гума. Миналата седмица турих на 200-та (ktm exc 200, 2t)
                            Гумата е някакво пирели, не помня модел (като проверя ще си редактирам мнението) и определено се държи по различен начин от дънлоп (752 ли беше модела, с който всички караме )
                            Личното ми предпочитание за сухия сезон е траялската гума. Много по- конролирано и по- плавно хлъзга от таралежката. Истинско удоволствие. Това за идеално сух терен.
                            На меко, леко влажно или на сочна трева - не става, особено в кал ... направо си е умри-загини.
                            На Митков гумата обаче е доста различна от тази която пробвах, моята е с по-гъсти кубчета и с доста по- висок профил, та тежестта й определено се усеща - мотора е осезаемо по-хрисим с нея. Въпреки това следващият път бих си взел по- като на Митков.
                            Като се има предвид какво ми се случи миналия месец и как принудително почивах 4 седмици, само защото до последно се надявах да захапе пустата му кросова гума - аз лятото бих си карал с траялска. Само не знам в бг от къде мога да си купя.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Продуктови тестове

                              ..тия дни и аз отново сложих триал гумата ..и да ви кажа честно ..отново усетих колко по различно се държи мотора с нея.. доста по лесно и не технично могат да се преодоляват трудни места които за нормална кросова гума.. ..бихте се търкаляли доста -има и капанче обаче като карате с такава гума по дълго и придобивате и по други навици увереност и техника на каране и ако изведнъж сложите кросова и идете на състезание ..някъде в някоя критична ситуация може да се наиграете ..аз така си изпатих на пролога на 6 -дейса..до последно преди да ида там си бръмках с триал гумата и там изведнъж с кросовата..в първия момент допуснах няколко грешки които ми струваха доста изгубено време и тормоз..просто мотора се държи по друг начин и не отговаря на командите така както сте си свикнали . ..бързо се привиква но ..все пак отнема известно време..а времето по състезанията..е..ключова величина ..както и броя на синините ...
                              -иначе за латото -твърдо и сухо..може би е перфектната гума и ще ви спести и доста от разходите за гуми ..защото наистина издържа..много
                              Последно редактирано от mitkov; 20-08-08, 18:33.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Продуктови тестове

                                Тъп въпрос ама кво да се прави трябва да си го задам, некой може ли да каже на колко трябва да се помпат траял гумите предна и задна.
                                п.п. Опитът ми е почти нулев ама на доста песъкливо,шума,кал и на спускане си е като шейна с такива гуми иначе на малко по твърдо си катери много доста добре
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X