Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ааааа, скорости...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ааааа, скорости...

    Колеги,и мен ме заблуждаваха че Лада Нива уш се сглобявала в Турция,но тава е само "хорски мит".Лада Нива освен в Толяти не се прави другаде никаде,това че за различните държави нивата е окомплектована различно е факт,виждал съм вносна нива,която е копувана нова от Германия и действително има разлика в качеството.1Германската нива е заводско намазана с покритие подобно на боди.2Германската нива не е с гадни гуми,както я познаваме а си има мокет също като на друг западен автомобил.3Боята,даааа боята е доста по качествено направена и това е факт-аз лично го видях и сравних тукашна нива с вносна,и предпочитам да е нива "отвънка" отколкото нова от магазин.

    Коментар


    • #47
      До: Ааааа, скорости...

      Аха и аз така си виках когато я купувах моята от чужбина правена за Италия с книжка на италянски сигурно като е за износ е по качествена ама друг път.Същите смотани руски гуми и започвам същата ръжда по същото време седалките се разбиха за нула време скоростите 3-пъти ги отварях предния диф 3-пъти шарнирите без грес нормално междинното каре и то без грес монтирано блокира абе с две думи нива си истинска от всякаде а и задня кардан го смених още в началото нещо карето му се разби бързичко лайсни стърчат от всякаде пласмасите същите централните духалки на парното хлопат и не стоят прави та нива за износ викате се същото дърво руско смотано.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #48
        До: Ааааа, скорости...

        За "чужбинските" лади - ТУК

        А иначе - в интерес на истината нивата са я събирали и в разни южноамерикански държави. Вижте репортажа за Еквадор, Разходка по Екватора. Там на снимките се гушат нивички. Естествено, от събиране на готови чаркове до "производство" има разлика.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #49
          До: Ааааа, скорости...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Защото е директна. Няма прехвърляне на мощност през зъбни двоици. Отдаваната в СК топлина не зависи от надолнище или коя точно предавка ти хрумне да включиш, а само от моментната мощност на двигателя и дали предавката е директна или не. В една СК може да има само една директна предавка, в някои и една няма. В Лада е четвъртата.
          Почти съм сигурен в отговора, но все пак да питам: а при бавните скорости как стоят нещата? В смисъл 4та на бавни скорости пак си е директна, нали?

          Коментар


          • #50
            До: Ааааа, скорости...

            Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
            Почти съм сигурен в отговора, но все пак да питам: а при бавните скорости как стоят нещата? В смисъл 4та на бавни скорости пак си е директна, нали?
            Директна е от гледна точка на скоростната кутия. РК е след нея и се явява нещо като втора предавателна кутия с две предавки.

            В раздатъчната кутия не е директна нито високата, нито ниската предавка. Фултайм раздатъчна кутия с директна предавка още никой не е измислил. Не стига това, ами в нивовската (и повечето други) има и паразитен вал.

            Коментар


            • #51
              До: Ааааа, скорости...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Защото е директна. Няма прехвърляне на мощност през зъбни двоици. Отдаваната в СК топлина не зависи от надолнище или коя точно предавка ти хрумне да включиш, а само от моментната мощност на двигателя и дали предавката е директна или не. В една СК може да има само една директна предавка, в някои и една няма. В Лада е четвъртата.
              Е добре нали съединителя задвижва единия вал в СК а другия задвижва кардана, как по между им се предава движението без зъбна двойка все едно на коя предавка.Аз доколкото знам директна е предавка която предава движението едно към едно тоест с каквито обороти се върти двигателя със същите се върти и кардана.

              Коментар


              • #52
                До: Ааааа, скорости...

                Ами ето така става на снимката, която съм дал на номер 10 е муфата която свъзрва двете части на вала (сега как се казваше не помня точно, дали не беше първичен), т.е като включиш на четвърта муфата се премества и зацепва двете части на вала и така няма участващи зъбни колела. Ето и едно клипче за нагледност http://www.youtube.com/watch?v=o-3Sq...eature=related
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  До: Ааааа, скорости...

                  Благодаря за инфото колега сега разбрах как става зацепването.Добре е, че го изяснихме това нещо все пак най-вероятно има и други като мен на които не са им много ясни тези неща.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ааааа, скорости...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    5-степенната кутия обективно прегрява и това може да се покаже с просто измерване. Температурата излиза извън спецификациите на повечето масла и тривиално стига около 160 градуса целзий лятно време по магистрала.

                    п.п.
                    Максималната скорост на равен терен при Нива се постига на 4 скорост, независимо, дали има 5 или не. Тъй че нищо не пречи и на 4 да си караш, ако прежалиш преразхода и шума.

                    И кога и къде в Турция е сглобявана каквато и да било Лада?
                    Е това точно немога да разбера как прегрява 5 ст.И как го измери 160 градуса това е много ей.Сигорно си ползвал някакъв тернометър.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ааааа, скорости...

                      Използвал съм термодвойка. Това не е важно.

                      Важното е, че като пътуваш на дълъг път, на 4-степенната кутия ползваш 4 скорост, която е директна и почти не отдава топлина в кутията, колкото и да надуваш двигателя.

                      На 5-степенната кутия за същата цел ползваш 5 скорост, която докарва примерно киловат и половина-два топлина в кутията, когато пътуваш със скорост над 90км/ч. Които тази кутия със специфичното си разположение в Нива няма лесен начин да отдава на околната среда и затова силно се нагрява.

                      По същия начин ще загазиш, ако 1-2 часа изкачваш достатъчно стръмен наклон на 1,2,3 предавка, само че такива наклони, по които 1-2 часа да караш с газ до дъно не се срещат често.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ааааа, скорости...

                        Т.е. примерно на Петрохан трябва да гледам да съм на 4та бавна... Лошото е, че ми е малко слабичка за там

                        Коментар


                        • #57
                          До: Ааааа, скорости...

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Т.е. примерно на Петрохан трябва да гледам да съм на 4та бавна... Лошото е, че ми е малко слабичка за там
                          Принципно - да. Практически, трябва да се научиш елегантно да превключваш ниски-високи в движение, иначе тоя фокус не върви.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Ааааа, скорости...

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Тайно и под секрет да ти кажа , пак съм безработен....ама тихо, другите да не разберат, че неможеш се дореди .....та първо "Абарт турбо" мотора да сложим (към 130 коня "Нивата" шъ фърка), после ако трябва и автоматик от "Фиат Крома" ще и нашием .....Само си представи "Нива" автоматик
                            А кой е тоя мотор - турбо 130 коня?
                            Аз знам за 2000 кубика двувалка без турбо от фиат 131, който пасва на ваз-овете със задно и нивите. Даже и кутията му пасва. Има го във варианти 115 и 140 кончета.
                            Само не знам откъде да се намери, вече изчезнаха.
                            Май турските Тофаш имаха от по-малкия 1.6 двувалка, който е към 100 коня.
                            Ама Ясен щом търкаля на метан, едва ли ще е особено впечатлен от голям двигател, който ще лапа за повече стотинки пръдлив газ

                            Коментар


                            • #59
                              До: Ааааа, скорости...

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Само не знам откъде да се намери, вече изчезнаха.
                              Това ли бил трудният въпрос? Двигателят 2л е уреден. Само някой трябва да го вземе от Чоко и да го напъха в Нивата.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Ааааа, скорости...

                                С "междинната газ" (мисля, че така беше термина) вече се посправям горе долу

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X