Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разширяване на централния отвор на джанти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Разширяване на централния отвор на джанти?

    Незнам защо толкова спориш Стефане ама погледни на великия Уаз джантата какъв луфт има спрямо главината. Ако трябва и с нови части го провери да си сигурен


    И също така искам да попитам като диаметъра на главината на Уаз-а е 105 мм Защо руските джанти са с диаметър на отвора 108 мм минимално.

    Справки ето този сайт наи отдолу са руските джанти
    http://www.zwergschnobel.narod.ru/wheels/15.htm
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #62
      До: Разширяване на централния отвор на джанти?

      Колко да е допуска, 100 микрона? 10? Как ще я нахлузиш тогава с кал, ръжда, лед, прах?
      Как изглеждат краищата на тоя отвор? Като правени с бургия на ръка? Като с триъгълна пила? Или като щамповани с отбортовка? Един вид заходна фаска, и все пак посадъчно легло.
      НЕ СПОРЯ! ЗАЯВЯВАМ. А вие спрете да говорите глупости, преди някой да се е пребил именно от вашите дивотии. Точно ти па нещо си и чувал поне за чертането. Стига с тоя технически волунтаризъм, че утре ще те накарам да обясниш за къв дявол ревеш за болтове по джантите, като има тел и пирони. Или "пък аз веднаж ..." То и аз един друг път ..., ама пък един трети път ... И тогава кво? Кой ще плаща панахидата?

      Коментар


      • #63
        До: Разширяване на централния отвор на джанти?

        Първия пост в темата
        Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
        Има ли начин това да се коригира(предполагам на струг)



        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение


        И също така искам да попитам като диаметъра на главината на Уаз-а е 105 мм Защо руските джанти са с диаметър на отвора 108 мм минимално.
        Стефан, погледни първия пост. Коментирай и цифрите в последния цитат. И престани да говориш за пили, ръчна изработка и погребения....... Отбортовка на лети джанти да си виждал? Що бъркаш технологиите от 19 и 20 векове?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #64
          До: Разширяване на централния отвор на джанти?

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Винаги сме имали единични майстори , за които ненапразна се казва , че и к.... му е майстор . А за инженер , който се занимава с механика , освен допуски и сглобки естествено трябва да разбира и от ред други неща ... аз съм виждал "инженер " ,който не умее да чете чертеж ! ... та какво остава за допуски ?!
          ....
          За съзжаление има доста колеги инженери на които и теорията и практиката им е чужда особено завършилите през последните десетина години . Не е необходимо всичко да ти е в главата трябва да можеш да ползваш справочната литература . На времето като завършил "Вилхем Пик" техническото чертане съпроматите и другите "сухи" дисциплини в ТУ ми бяха много лесни просто нивото на което ги учехме в техникума беше същото та и по високо . Винаги съм наблягал повече на практическата страна на професията само с една гола теория нищо не става и сега пак на теория трябва да си седя с чисти ръце на едно бюро и по цял ден да гледам една чертожна дъска пред мен ама от десет години не съм сядал на него влизам там само като ми трябва някой паспорт на машина. Все съм си покрай машините. Колкото до джантите никога няма да се наложи да ги вадите с шут ако при монтажа с една шкурка почистите корозията от главината и джантата и намажете сглобката с графитна грес.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Разширяване на централния отвор на джанти?

            Основно аз какво разбрах.
            1.Джанти без отвор в средата-на Рено,Пежо от старите модели-тя от ясно по-ясно се базира по болтове или по шпилки,вие ще кажете с какво са-аз не знам.Те даже са само на три брой.
            2.Централния отвор,ако не е в оста на симетрия на джантата, с повечето налични балансиращи машини ,баланса ще е компромис,да не кажем съмнение и то голямо.
            3.Отвора е база при изправяне на джанти,независимо дали е по диаметъра на оста или по-голям.
            4.Може да спорим коя е базата при изработване на джантата,но това не ни интересува дотолкова, че ние може да кривим и чупим,но да произвеждаме за повече от нас е трудно.Така е де.
            Без триене няма движение !

            Коментар


            • #66
              От: Разширяване на централния отвор на джанти?

              Поради липса на планшайба престъргах централния отвор на джанти на струг по доста елементарен начин.Свалих челюстите на универсала и в направляващите им канали поставих планки с Т-образно сечение,на които нарязах вътрешна резба.За стягане на джантата към универсала изпозувах болтове за джанти от "Лада".Тъй като джантата покрива универсала и ключа не влиза,стягам с късо парче бял стругарски нож и гаечен ключ.Центровах по вътрешния отвор доста лесно и бързо и му пуснах стружката.За по-добро захващане на по-големи джанти е добре да се свали и спиралния винт или да се ползва друг универсал със свален за тази цел-тогава съответно могат да се поставят по дебели планки.Този начин обработвам детайли с различна геометрична форма успешно и сигурно.Е-е като не си купихме заводче, ще е така.
              Без триене няма движение !

              Коментар


              • #67
                От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                Ти виждал ли си профила на тоя отвор на нова, изправна джанта? Той тъпо е откантен, не е изрез в тенекията. Нали така ще играе нож, а не водеща втулка?
                Какво правите със себе си?
                Ей, безумието май верно няма край.
                Имам един красив нож за отваряне на писма. Искаш ли да ти го дам, и с него да идеш на война, вместо щика? Не щеш, ще те утрепат?
                Ми ти ако ти ме утрепеш утре на шосето със строшеното си колело? Можеш да го завинтиш на онова място? Сигурно. А то как ще работи? А да погледнеш поне детските учебници по това?
                Последно редактирано от Стефан; 20-04-11, 01:12.

                Коментар


                • #68
                  От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                  Съгласен съм Стефане,но донякъде.Вярно е, че се премахнах канта,но джантата не е само кант-оребрена си е и е пристегната към главината.Къде е опасното сечение? Откъде ще се изкриви или деформира - от областта на пристягащите гайки ли? А за водещата втулка на джантата не съм съгласен с теб изобщо - както съм писал по нагоре ,виж старите автомобили "Рено" и "Пежо",те са без централен отвор."Рено Гордини" печелиха доста състезания с такива железни джанти.Миналата неделя имаше ретро гонки на пистата в Калояново - и там имаше "Рена 8" с три отвора на джанта без централен отвор.А за джантите-карам си вече доста време -от 8 години,нищо им няма-просто сега реших да го напиша ,за да споделя начин на захващане ,който може да се използува и за други детайли.Не съм го правил за кеф ,а просто нямам подходящи джанти.Според мен стават за каране,въпреки ,че нарушавам геометричната им форма, но всеки решава сам за себе си.
                  А за учебниците чели сме ги,чели сме ги и си ги пазим още - и детските ,а и за пораснали ,които са и доста по-дебели.
                  Начина на изразявяне ти го приемам само защото чувствам загриженост и предпазване от прекалена самонадеяност-вярвам, че ще намерим съгласие по други теми.
                  А да не забравя-не ме карай да си завинтвам разни работи на онова място ,все още го ползвам за друго-дано да е за по-дълго де.

                  Без триене няма движение.

                  Поздрави на всички ,които четат този полезен форум ! ! !
                  Без триене няма движение !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                    Да съживя малко една по-стара тема Къде в София мога да намеря читав, проверен стругар, който да ми увеличи отвора на едни джанти. Четох нагоре, че някъде около Италианеца има...ноо дали още съществува, не знам...
                    ....!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                      Не е за вярване.....седмица без отговор....
                      ....!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                        Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                        Не е за вярване.....седмица без отговор....
                        Питай Соти - Нинджа 1. тел 0885 47 74 40.
                        На входа на Божурище е.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                          Сега я виждам темата че пак е жива . При мене . Мога да хвана джанти до почти 600 мм .
                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Питай Соти - Нинджа 1. тел 0885 47 74 40.
                          На входа на Божурище е.
                          Всичките проекти на Соти и Иори свързани с механична обработка на детайли ги работя при мен така че пак горе в 8 блок .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                            Централния отвор при джантите е базовия отвор на изделието. По него се правят всички останали размери- отворите за закрепване към главината и мястото ,където ляга гумата. Този отвор остава с постоянни размери при рабтата на джантата ,докато всички останали се променят. Той спомага за центрирането на джантата спрямо главината, но основното центриране и стягане се получава от болта/гайката. При тежко натоварените гуми и джанти този отвор е по точен и разтоварва болта/ шпилката и осигурява по- голяма безопасност при самоотвиване или скъсване.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разширяване на централния отвор на джанти?

                              Уж може всичко
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198359
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                До: Разширяване на централния отвор на джанти?

                                Това е начина ! Никъкви флексове и пили ! В случая джантата е 16 цола. На тоя струг като му сваля Н моста мога да корегирам и централния отвор на джанти на Краз.
                                Колега, дали мога да ползвам услугите ти и да разширим централния отвор на джанти 18" ? Джантите са за Toyota Land Cruiser 100, оригинални са, но за малко не лягат на главините както трябва. Централния отвор трябва да стане на 110.1mm (до колкото съм запознат). Намират се в София.

                                Коментар


                                • sek.1
                                  sek.1 коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Нямам спомен колко се хващаше макскимално на моя С 11 МТ но мисля че бяха точно осемнайски . Звънни другата седмица 0878 791 796 .

                                • cssc
                                  cssc коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Много благодаря за отговора. Ще се чуем следващата седмица. Приятна Събота и Неделя.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X