Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1 година с редукторна УАЗка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: 1 година с редукторна УАЗка.

    След година редукторката е пак при мен за преглед и подготовка за зимния сезон. Ще й направя и снимки.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #77
      До: 1 година с редукторна УАЗка.

      Драго с нетърпение чакаме снимки и подробно каква е била експлоатацията за този период и какво си преценил че е за смяна
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-10-09, 08:32.
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #78
        До: 1 година с редукторна УАЗка.

        Ники, в момента УАЗика е на 29828км. Като ми я докараха забелязах че работи на три цилиндъра на тихите обороти а на високи работи на четири цилиндъра. Въпреки че миналата година притягах гайките на колекторните тръби след като свалих въздушния филтър се оказа че гарнитурата е скъсана и от там тегли въздух. Другото нещо за смяна е горното водно съединение което се е напукало и почти скъсало и от него просълзява антифриз. Направих й снимки и на ходовата част. Това е от днес, утре продължавам.
        Прикачени файлове
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #79
          До: 1 година с редукторна УАЗка.

          Още снимки на УАЗика.
          Прикачени файлове
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #80
            До: 1 година с редукторна УАЗка.

            Драго тоз докато го закиснеш бая работа те чака
            FORD MAVERIK 2.7TD
            Тел.0898662817
            LZ1IID

            Коментар


            • #81
              До: 1 година с редукторна УАЗка.

              Илийка, нали знаеш че от УАЗа масло не капе, само маркира територията си
              Последно редактирано от dragomir_68; 27-10-09, 22:23.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #82
                До: 1 година с редукторна УАЗка.

                Винаги съм си мислел , че ако купуваш нова руска кола е най добре да я разглобиш на цяло , да смениш всички уплътнения с качествени , лагерите с японски и да я притегнеш с динамометричен ключ . Тогава сигурно ще се спести много време и разходи за ремонти . Може и една антикорозийна защита да се добави .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #83
                  До: 1 година с редукторна УАЗка.

                  Днес смених гарнитурата и УАЗика заработи перфектно.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #84
                    До: 1 година с редукторна УАЗка.

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Винаги съм си мислел , че ако купуваш нова руска кола е най добре да я разглобиш на цяло , да смениш всички уплътнения с качествени , лагерите с японски и да я притегнеш с динамометричен ключ . Тогава сигурно ще се спести много време и разходи за ремонти . Може и една антикорозийна защита да се добави .
                    Бих добавил и да направиш "пасващите повърхности" пасващи.
                    Ако колекторът е пасвал към главата, Драго е нямало да сменя принудително гарнитурата.
                    Да не остане и един руски крепежен елемент.
                    От оригиналната електроинсталация да остане единствено ключ-масата.
                    Всички гумени тампони и съединения да се сменят с истински.
                    На места като болтовете на полуосите (в случая гъбите) да се сложи Локтайт и т.н.
                    Да се преправи изоснови спирачната система.
                    Да се направи нова стойка на хидравличната помпа.
                    И куп още неща
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #85
                      До: 1 година с редукторна УАЗка.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Бих добавил и да направиш "пасващите повърхности" пасващи.
                      Ако колекторът е пасвал към главата, Драго е нямало да сменя принудително гарнитурата.
                      Да не остане и един руски крепежен елемент.
                      От оригиналната електроинсталация да остане единствено ключ-масата.
                      Всички гумени тампони и съединения да се сменят с истински.
                      На места като болтовете на полуосите (в случая гъбите) да се сложи Локтайт и т.н.
                      Да се преправи изоснови спирачната система.
                      Да се направи нова стойка на хидравличната помпа.
                      И куп още неща

                      Хе-хе. То Ники не остана нищо от Уаза
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • #86
                        До: 1 година с редукторна УАЗка.

                        Кажи ми че поне едно от изброените неща е излишно
                        Със сигурност има и още
                        Важното е да остане ИДЕЯТА УАЗ, Саше)))
                        За разлика от Лада Ливада - в него е вложена правилна мисъл.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          До: 1 година с редукторна УАЗка.

                          Смених и накладките защото до сега УАЗа си беше с оригиналните и на задните нямаше феродо.
                          Прикачени файлове
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #88
                            До: 1 година с редукторна УАЗка.

                            Здравейте на всички!
                            Потресен съм от гледката на този руски автомобил ,защо така се е случило с тези семерини просто не мога да си обясня.
                            И този двигател е с лоени набивки на коляновия вал,не са ли го направили руснаците вече със семерини-то и да са го направили ефект няма.
                            Чичо ми работи в една фирма и там имат няколко Уаза,каза ми че доста са сасипали продукцията братушките.Първоначално не му повярвах и му отговорих,че това е така защото се кара като служебен автомобил.Даже същите уази са били отпред с прожини,а не с ресьори,но амовете опуснали още на 7500км.
                            Дано да оправят продукцията,че ще падне много реномето на УАЗ!!!

                            Коментар


                            • #89
                              До: 1 година с редукторна УАЗка.

                              Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                              Здравейте на всички!
                              Потресен съм от гледката на този руски автомобил ,защо така се е случило с тези семерини просто не мога да си обясня.
                              И този двигател е с лоени набивки на коляновия вал,не са ли го направили руснаците вече със семерини-то и да са го направили ефект няма.
                              Чичо ми работи в една фирма и там имат няколко Уаза,каза ми че доста са сасипали продукцията братушките.Първоначално не му повярвах и му отговорих,че това е така защото се кара като служебен автомобил.Даже същите уази са били отпред с прожини,а не с ресьори,но амовете опуснали още на 7500км.
                              Дано да оправят продукцията,че ще падне много реномето на УАЗ!!!
                              СЕМЕРИНГ!!!
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #90
                                До: 1 година с редукторна УАЗка.

                                Здравейте колеги следя темата и нещо ми се струва, че дефектите са му примножко (е не са фрапиращи ) ама говорим за нов ДЖИП. Аз съм имал удоволствието да карам четири 469-ки . Значи говорим за Уазки производство към 80-те, та вземам го на около 1500км. консервиран правя му едно пълно обслужване и после му минавах по 60-70000 км. през който почти не се сещам за ремонти, е някакви текущи дреболйи и обслужвания естественно. Та явно на всякъде се потвърждава тезата, че в днешното автомобилостроене се почели от частите впоследствие, а не от автомобилите.
                                Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X