Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

    Ще подменям климатиците в къщи главно заради това,че несмогват да отопляват.Спрял съм се на Дайкин инвертор.Някой има ли впечатления,притеснява ме това,че вече се произвеждат в Тайланд,поне по-достъпните модели.Също така си мисля,ако оставя старите и сложа такива стенни панели за отопление.Някой има ли впечатление,кое е по-добре като ефектифност и разход на ток.

  • #2
    До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
    Ще подменям климатиците в къщи главно заради това,че несмогват да отопляват.Спрял съм се на Дайкин инвертор.Някой има ли впечатления,притеснява ме това,че вече се произвеждат в Тайланд,поне по-достъпните модели.Също така си мисля,ако оставя старите и сложа такива стенни панели за отопление.Някой има ли впечатление,кое е по-добре като ефектифност и разход на ток.
    Аз вкъщи съм с Дайкин, цяла зима се топлихме на него в хола, докато ни пуснат парното. Нямам никакви оплаквания от климатика. Ако те интересува, мога да погледна кой точно модел е, но основното е да го избереш достатъчно можещ, та да може и да те топлпи. И трябва, разбира се, да имаш предви, че при -20 градуса няма да е много ефективен в отоплението.

    За стенните панели нямам никакво наблюдение.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #3
      До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

      Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
      Аз вкъщи съм с Дайкин, цяла зима се топлихме на него в хола, докато ни пуснат парното. Нямам никакви оплаквания от климатика. Ако те интересува, мога да погледна кой точно модел е, но основното е да го избереш достатъчно можещ, та да може и да те топлпи. И трябва, разбира се, да имаш предви, че при -20 градуса няма да е много ефективен в отоплението.

      За стенните панели нямам никакво наблюдение.
      По кубатура стаята ми е около 80 кубика за което се предвижда 12-ка.Аз ще слагам 18-ка,по причина,че живея сам в кооперация и никой непомага около мен и не на последно място,че след 2 седмици ще докарат тези модели,които ще са промоционални.Мога да ги взема на много тънка цена,но ме притеснява дали не е за сметка на качеството,въпреки че са Дайкин.

      Коментар


      • #4
        До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

        Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
        По кубатура стаята ми е около 80 кубика за което се предвижда 12-ка.Аз ще слагам 18-ка,по причина,че живея сам в кооперация и никой непомага около мен и не на последно място,че след 2 седмици ще докарат тези модели,които ще са промоционални
        Мисля, че ще ти е перфектно с 18-ка. 12-ка ще ти е малка така или иначе - хубаво е да има запас. 18-ката ще ти излезе малко по-скъпо, но пък ще работи по-ефективно (няма да се напъва да бичи на макс )
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #5
          До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

          Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
          Мисля, че ще ти е перфектно с 18-ка. 12-ка ще ти е малка така или иначе - хубаво е да има запас. 18-ката ще ти излезе малко по-скъпо, но пък ще работи по-ефективно (няма да се напъва да бичи на макс )
          18-та ми идва почти два пъти по евтино отколкотпо 12-та заради промоцията.

          Коментар


          • #6
            До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

            А тази промоция с гаранция ли е? Чувал съм (слухове, не искам да те плаша, ставаше въпрос за някакви инвертори на Самсунг), че понякога у нас пускат кофти партиди на промоция.

            Коментар


            • #7
              До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

              Може да питате Мишо Дражев (mdrazhev), аз взех от него два - стенен и подов и съм много доволен, и от двата...

              Коментар


              • #8
                До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

                Купувам ги дирекно от Атаро клима с гаранция.Напоследък чувам противоречиви мнения,че Дайкин не били вече толкова качествени,но го отадавам на това,че можеби на другите климатици получават по добри отстъпки като печалба.Едина Плевенска фирма ми разви тази теория,че Митцубишито било поне 10 класи над Дайкина.Какви са вашите мнения по въпроса?Предстои ми след два дена да ги плащам,чаках да ги доставят.

                Коментар


                • #9
                  До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

                  Аз съм с 2 "Дайкина". Сложих ги преди една година. До момента съм супер доволен. Използвам ги само за отопление. Преди това имах 2 "Осаки". Тази година, сметките ми за ток, спаднаха чувствително, въпреки, че сега готвиме доста повече.

                  Машините са железни и работят перфектно. Аз си мисля, че вносителя е "Тери груп". Аз си ги напазарувах от тях и съм много доволен и от обслужването.

                  С една дума, за мен "Дайкин" си е номер едно!

                  Ако ти трябва допълнителна информация, питай, ще се опитам да ти помогна. Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

                    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                    По кубатура стаята ми е около 80 кубика за което се предвижда 12-ка.Аз ще слагам 18-ка,по причина,че живея сам в кооперация и никой непомага около мен и не на последно място,че след 2 седмици ще докарат тези модели,които ще са промоционални.Мога да ги взема на много тънка цена,но ме притеснява дали не е за сметка на качеството,въпреки че са Дайкин.
                    Здравей колега,за Дайкин казват,че е "Мерцедеса",но аз ще споделя моя опит.От 3 години имам Тошиба инвертор-дневната ми е 27 кв.м.,целогодишно в къщи ходя по къси гащи,зимата не пада под 25 градуса-жена ми обича мн.топло-вратата се затваря само нощем-топли и детската(там си помагам с "духалка" на 1 kW).Имаше случаи навън да пада до -20 - 22 градуса,вътре си е +25(поне).Никога не натрупвал лед на външното тяло,когато се заскрежи веднага си включва Defrost.Климатика е Тайландски,но писля че качеството е мн.добро,планирам да сложа и в детската.За отопление е перфектен,лятото обаче забелязах че малко по трудно се справя,като че ли зимата работи по-добре.
                    Като равносметка:миналата зима най-голяма сметка=120лв.,тази зима=100лв.,за сравнение лятото плащам по 50лв. ток-бойлера харчи доста.При тези резултати съм повече от доволен,машината е Toshiba RAS-13 SKV-E,цената беше около 1650 лв. с монтажа.
                    Така че 18 може би ще е малко голяма,13 за 80 куб. м. ще е ОК и ще харчи по-малко от 18.Успех в избора,разгледай също и модели Mitsubishi-също мн.добър производител(и цени),но за да се топлиш по-евтино и надеждно не прави компромис с качеството.
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Достачно добър избор ли е Daikin за отопление

                      Хайде още едно мнение в темата...

                      Като начало трябва да кажа, че Дайкин, Тошиба, Мицубиши Хеви индъстри, Мицубиши електрик, Дженерал-Фуджитсу, са на първи места в класациите за климатична техника. Друг е въпроса, че тук еди-кой си плюе някоя марка, поради причината, че продава от друга. Повечето от тях са с изнесени производства в Тайланд и Китай, което в никакъв случай не означава, че са с намалено качество. Естествено се търси по-евтина работна ръка, но всичко става под надзора на японските инженери.
                      Дайкин имат фабрика и в Холандия. По спомен мога да кажа няколко фирми, които ги внасят: Атаро клима, ММС, Тери груп, Еър клима и др. Да не правим реклама на останалите
                      Момента за закупуване на климатик мисля, че е подходящ, защото от всяка марка има промоционални оферти, които са доста примамливи.
                      Относно запитването на колегата hamilton, мисля че е направил добър избор с този климатик, леко преоразмерен, но това е в + за ниските температури. Като разход на електричество, ще останеш доволен. Отопление със стенни панели въщо е възможно, но трябва добре да се направят сметките, за да няма изненади после
                      Последно редактирано от torozoff; 16-05-10, 08:55.
                      Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                      Mercedes w212 E350 4matic
                      Ducati Monster 600
                      O888795575

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X