Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Чисто нов диск от магазина, с диаметър нещо като 50 см е от порядъка на 40-50 лева.
    Заваряването на отвора е елементарно, не знам какво толкова се плашат онези заварчици, това няма да става ракета за Марс, тиган ще е...
    Как така бе колега това е ТИГАН/с главни букви/ да не ти е някаква си там ракета за Марс.
    Я си представи хипотетично.Отиваш там някъде в природата с тайфа гладници,поставяш Чудото,палиш огъня,хвърляш на него торбата с мезетата и когато вече почти всичко е готово на етап махане от ТИГАНА/всички гледат стръвнишки и им текат лигите като на оня пес Бетовен от филма/ та му се пробива дъното и подгъват краката и всичко в пепеляка.Ама това си е направо инфаркто състояние при което и професор Чирков не би могъл да помогне.
    Сам по себе си този единствен аргумент оправдава заварчиците.

    Сега към по-сериозното.Аз за "боя" на моя тиган/таландър-валандър използвам свинска мас,че прави картофите по някак си вкусни и печената риба по мека,а бе има си някакъв по-особен вкус.Не,че не съм пробвал и с олио.На холестерола майната му,а кръвно се вдига не само от мазното,но и от проклети началници.
    Както се казва:-Ако не беше това ядене нямаше да ми трябва и пиене.
    На всичко добър апетит и наздраве.

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Стефане, ти на тоя тиган чирпански кюфтета ли правиш, бре? Само те могат да изпаднат през дупката! Или ако ваиш супа топчета, известна по някои региони като кортак чорба... Я си направи кифтята като поне колко капачка от бурГан, пак нека се продъни. Ще стане по-диетично!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Звънни на тоя човек
        дядо владо

        0877 17 07 27 той ще ти свърши работа
        Жив и здрав да си, човече и ти, и дядо Владо! Завари ми го точно както си му е реда, от редовно ползване не ми е останало време да седна и да се похваля и тука

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Радвам се че съм помогнал за едно добро ( чревоугодно ) дело
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Стефане, ти на тоя тиган чирпански кюфтета ли правиш, бре? Само те могат да изпаднат през дупката! Или ако ваиш супа топчета, известна по някои региони като кортак чорба... Я си направи кифтята като поне колко капачка от бурГан, пак нека се продъни. Ще стане по-диетично!
            Аз само дадох едно предположение защо се дърпат заварчиците.
            За кюфтета си прав требе да са си големки и пържолите поне педя.Щото тези кюфтета дето ги пишеш сигурно не ги дъвчат направо ги гълтат.
            Утре ще правим в къщи касаплък та и тигана ще вземе активно участие и дано не забравя да щракна някоя снимка.

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Много се гордея с това - първото ми е :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0131.jpg
Прегледи:1
Размер:267.1 КБ
ID:5629694събира се в багажника на Гоуфа.
              в разгънато състояние :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0125.jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:5629697
              Всички части са "оразмерени" за събиране в кухото пространство .

              Ако се смята за реклама - съжалявам - такова ми дадоха за 5 лева от една бензиностанция.

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                На мен ми хареса с изключение на:
                - не видях скара за пържоли, или е предвидено само за шишчета.
                - според мен тази тема е за така нареченият валандар, дескада, печене върху диск от брана и свързаностите с него.


                Отдавна трябваше да има тема "Уреди за печене на месо" или "Различни видове барбекюта" където да се публикуват такива неща.

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                  На мен ми хареса с изключение на:
                  - не видях скара за пържоли, или е предвидено само за шишчета.
                  - според мен тази тема е за така нареченият валандар, дескада, печене върху диск от брана и свързаностите с него.


                  Отдавна трябваше да има тема "Уреди за печене на месо" или "Различни видове барбекюта" където да се публикуват такива неща.
                  Според мен си е точно по темата ...."Тема: Оффроуд Тиган или Барбекю"

                  Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                  Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                  Mercedes Benz ML55 AMG
                  Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Таман на място си е (според мен)
                    Имам сгоден варел, обаче е от нафта и омазан отвсякъде.
                    Моя валандар, като го заварявахме, докато се усетя, кума му сипа нафта за "водна проба" и след това нямаше мирис след като обгоря, ама в това нещата са си вътре.
                    Как смятате, дали може да се употреби след обгаряне, или ще умирисва мръвката вовеки?
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                      - не видях скара за пържоли, или е предвидено само за шишчета.
                      Съжалявам моя грешка - там само шишчета има ...
                      Ама тука е в силата си :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image005.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:5629754
                      А тука за ценителите на задушени мръвки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image034.jpg
Прегледи:1
Размер:237.2 КБ
ID:5629755
                      Не знам как е на сач от дискова - ама до коледа ще си спретна една тавичка - да тествам и това издевателство над гладните очи.

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Каква е дебелината на ламарината на варелчето?
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Правил съм две BBQ-та от 200 л варели от масла.
                          След изплакване отвътре с 2л обезмаслител, после вода и внимателно рязане. ги измих с пароструйката.
                          От там нататък мирис имаше само на пекани мръвки.
                          П.П.
                          Гена- варела си е стандартен.
                          Ако, че при мен едното варелче беше от швабската авиация на Шикългрубер.
                          Аз вътре им слагам една тава от 1.2 ламарина за въглищата, че инак не можеш му смогна.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Каква е дебелината на ламарината на варелчето?
                            Мен ми се струва също,че това варелче е за половин сезон най-много.Тънка му е ламарината и ще прегори бързо инче радва идеята.
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                              Мен ми се струва също,че това варелче е за половин сезон най-много.Тънка му е ламарината и ще прегори бързо инче радва идеята.
                              Аз попитах, защото има едни по-дебелли с подобен размер. Ако е такова, нямам никакви забележки! При тънкостенно обаче, трябва да има тава за въглищата, дистанцирана от "дъното", според мене де...

                              П.П. Дядо Коко е дописал това, което мисля...
                              Последно редактирано от edoors; 19-12-14, 16:02. Причина: доп.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение

                                Аз вътре им слагам една тава от 1.2 ламарина за въглищата, че инак не можеш му смогна.
                                Да .Така е . И това има риза от 1.2мм .
                                Първоначално мислех да е "водна" риза .Всичко беше(и е) плътно заварено. После като се напънах да посимулирам мислене и се отказах .
                                Остана си на въздушно охлаждане.(Иначе трябваше и радиатор да му мисля)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X