Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Диск от брана

    Според мен пък това нещо не си заслужава усилията.
    Когато сме на "пикник"(каква хубава българска дума) предпочитам мършата да е на скара. Може и направо на жарта, резултата е почти като на скара.
    В тези дискове става нещо подобно на готвена манджа, което на мен не ми харесва кой знае колко много. Не, че е лошо, просто печеното на скара е с класа по-високо.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Диск от брана

      Не към теб,а по принцип говорех.А колегата с диска да го подхваща,че да може по скоро да усети вкуса на мръвките.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Диск от брана

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ако говориш на мен, аз тиган такъв съм си направил отдавна, а и на още 5-6 колеги съм направил
        За това което си направил имаш ли снимки.Аз си намерих един диск и мисля да му сложа 3 сгъваеми "разглобяеми" крака на 25-30 см. ,ако няма по добра идея!
        КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
        УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

        Коментар


        • От: Диск от брана

          "Добрата идея":
          На долната страна на диска заваряваш три гайки М16. Краката са от 1/2 водопроводна тръба които завършват със съответната резба. На мястото просто завиваш краката в гайките и воала-готова полуплоча за печене-полууок. Остава огъня с повече пламък.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Диск от брана

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            "Добрата идея":
            На долната страна на диска заваряваш три гайки М16. Краката са от 1/2 водопроводна тръба които завършват със съответната резба. На мястото просто завиваш краката в гайките и воала-готова полуплоча за печене-полууок. Остава огъня с повече пламък.
            Или с прости шпилки. 1м шпилка прави три крака идеални.
            Но е добре гайките да са от дългите, така тигана може да стои на тях и да не се разлива
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Диск от брана

              И така става, но като имаш метър шпилки в багажника все ще им намериш приложение за друго и току-виж си останал без един крак за диска. Зер резба е. А опушена, мръсна тръба не влиза никому в употреба...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Диск от брана

                Ето и от мен идея, краката си "стоят вързани" за диска - да не ги загубя (или на някои да не му потрябва тръба за нещо си), и едно полезно допълнение. Иначе в другата тема има много идеи и варианти.
                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Според мен пък това нещо не си заслужава усилията.
                Их, Коле много опак човек си (не е комплимент ). Браната нито отхвърля скарата нито я измества, просто е друг начин за приготвя на месо, а дали е по-вкусно (абсолютно субективно), по-малко вредно/полезно (учЕните ще кажат - ако въобще някого интересува), едно е сигурно - става много по-бързо, виж часовника на снимките от темите които съм посочил с линковете, а също и тук.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                В Бриколаж продават готови - става и без търкане
                Петьо, в Бриколаж е чугунена, по-малка, по-ниска, по-лека, по-......, абе не е от брана.

                Коментар


                • От: Диск от брана

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Според мен пък това нещо не си заслужава усилията.
                  Когато сме на "пикник"(каква хубава българска дума) предпочитам мършата да е на скара. Може и направо на жарта, резултата е почти като на скара.
                  В тези дискове става нещо подобно на готвена манджа, което на мен не ми харесва кой знае колко много. Не, че е лошо, просто печеното на скара е с класа по-високо.
                  Ш-ш-шт! Да не си казал лоша дума за Валандара! Скарата си е скара.

                  Аз от как си направих малкия Валандар - си готвя постоянно в него на терасата, на якия газов котлон. Печеното остава по-сочно, което е особено важно при някои меса. Пържа всичко в него. Ако сложа тефлонов тиган, дори и от дебелите, дъното му се измята нагоре като набримча котлона на макс. С валандара, няма проблем и става супер бързо. А за пържените картофи се отказах от фритюрника. На валандара си стават пак толкова бързо, ама без да ползваш застояла мазнина.

                  Сега си е хванал плътно, черно, лъскаво покритие от мазината - по-добро е от тефлона. При него трудно залепя, но пък ако залепне нещо, го търкам спокойно с домакинска тел или телена четка, без да ме е страх.

                  За готвената манджа - какво му е лошото да си спретнеш една "sac kavurma", както му викат братята Французи. Пък и истински сач си става.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Всичко е въпрос на вкус. На когото му харесва-да си прави яденето в диска, няма лошо. Много хора го имат като заместник на скарата, но грешат, печеното на жар на скара не може да се сравни с никое друго печено. Както и всяко друго ястие не може да се сравнява с другите де, всяко си има своите плюсове и минуси, според конкретния човек и вкуса му. На мен лично храната от диска е по-малко вкусна от печената на скара. Не, че тази от диска е останала, но за мен по-добрия начин за приготвяне на мръвка е на скара.

                    Но както вече казах-въпрос на вкус, който иска да си разнася тежкия диск в багажника. И на него ще му мине модата, за разлика от скарата, тя е основно средство за приготвяне на храна още от първобитните векове. Е, тогава не точно скара де...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Всичко е въпрос на вкус...
                      На хижата имам няколко различни скари, от телени до чугунена от 1 см метал през 1 см отвор. Имам и сач от чугунена плоча. Непресъснато ги "сравнявам" и все не мога да реша коя е най... и така станах 100 кила.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Аз на веландера по му се кефя не заради функцията му на печене на месо,а заради много функционалността.В средата може да си пържиш картофите,а по края да си запичаш я гъбки,я каквото ти душата иска.И всичкото това едновременно.Чудесия.А иначе че скарата си е най-добре за печене съм съгласен напълно.
                        Вкуса от директния огън дава едно по друго усещане.Стопля сърцето дето се вика.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          ...Вкуса от директния огън дава едно по друго усещане.Стопля сърцето дето се вика.
                          Да, с добра скара и с хубаво вино животът е по-истински, и булките изглеждат млади.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Да, с добра скара и с хубаво вино животът е по-истински, и булките изглеждат млади.
                            мдаа, а с действително млади булки скарата е още по-добра, виното - още по-хубаво, и живота ... много по-истински

                            Ха наздраве

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Да, с добра скара и с хубаво вино животът е по-истински, и булките изглеждат млади.
                              Явно си лъснал диска и мина на скара с булки - лошо няма.

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                мдаа, а с действително млади булки скарата е още по-добра, виното - още по-хубаво, и живота ... много по-истински

                                Ха наздраве
                                Да-а-а.. минало "бешело" незабравимо.
                                Наздраве!
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X