Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проектът Роки ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проектът Роки ...

    Мислил съм ..., но засега се триумя. Може да мина на вариант - лифтово окачване с параболични ресори от една холандска фирма, което ще реши почти всички проблеми. Мигриране към изцяло пружинно окачване ще ми надвиши възможностите засега и ще ме остави месеци без МПС, но и това е вариант.

    Коментар


    • #32
      До: Проектът Роки ...

      Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
      Може да мина на вариант - лифтово окачване с параболични ресори от една холандска фирма, което ще реши почти всички проблеми.
      Вече три пъти се опитвам да се свържа с тази фирма, но досега отговор никакъв. Получавам потвърждение, че мейла е доставен, но не и че е прочетен. Ако си имал по-голям успех от мен в контактите с тях бих се радвал ако споделиш цени за доставка.
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • #33
        До: Проектът Роки ...

        Марси за инфото - бая неща са се строшили за година каране дано не ти се чупи нищо повече! Успех
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #34
          До: Проектът Роки ...

          През последните месеци доста неща се случиха на моята джипка. Първо изхвърлих оригиналните предни седалки. Те бяха заменени от спортни седалки от Илиенци . Беше монтиран и спортен волан 35см, защото оригиналният на Роки-то е доста неудобен и голям.



          След близо 1 годишни преправяния по окачването, множество побългарявания и експерименти, се убедих, че единственото решение е закупуването на оригинално окачване. Подлагането на пружините първоначално ми се стори доста сполучлив вариант, но в процеса на употреба се оказа, че е неподходящо за каране в гората. Ходовете се поограничиха, джипката стана по-скоклива. За капак на всичко, по време на една разходка счупих основен лист на заден ресор и това окончателно ме убеди да поръчам окачване. Тъй като лифт китове за Роки почти не се срещат на пазара, поръчах стандартни ресори за Роки от ProComp, също от тях амортисьори ES3000 за 2" лифт, а самия лифт ще постигна с по-дълги обици отпред и отзад. Обиците на предните ресори на Роки са от задната страна и този лифт е сполучлив.

          И докато окачването пътува от Англия насам, реших да отметна и задачата предна броня, която отлагам от много време.

          Оригиналната (или по-точно остатъците от нея) беше демонтирана.



          И започна голямото мислене и мерене.




          След като моделът беше що годе изяснен, пристъпихме към изработката.













          Последва грунд и боя и резултатът е това:











          Следва продължение ...

          Коментар


          • #35
            До: Проектът Роки ...

            Ами лебедчица.

            Коментар


            • #36
              До: Проектът Роки ...

              Поздравления!

              Коментар


              • #37
                До: Проектът Роки ...

                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                Ами лебедчица.
                Място е предвидено. По-нататък и тя ще се появи

                Коментар


                • #38
                  До: Проектът Роки ...

                  Много добре си го направил. Ако не е тайна колко пари ще ти излязат ресорите?
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проектът Роки ...

                    Поздравления, яко бачкане и се е получило добре. Само махни номера от там. Скоро няма да се чете. Наври го между тръбите на булбара.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проектът Роки ...

                      Поздравления и от мен добре естанало но колегата тарга е много прав за номера.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проектът Роки ...

                        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                        Много добре си го направил. Ако не е тайна колко пари ще ти излязат ресорите?
                        Ресорите са по 72 паунда задните и по 60 предните. Доставката на всичко е около 170 паунда.

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Поздравления, яко бачкане и се е получило добре. Само махни номера от там. Скоро няма да се чете. Наври го между тръбите на булбара.

                        Честно казано и аз това си мислех, но не измислих по-подходящо място. Може би ще го закова на капака.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проектът Роки ...

                          А от кой дистрибутор ги взе ресорите? На ProComp в каталога не виждам нищо за DAIHATSU, вероятно стават от нещо друго. Имат някакви 60мм 4-листови, дали не са те?

                          Ако имат за фероза ми се ще да поръчам и аз. Ама към кой от дистрибуторите им да се обърна? Те са един куп.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проектът Роки ...

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А от кой дистрибутор ги взе ресорите?
                            Ето от тук!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проектът Роки ...

                              Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                              Мерси! Има всичко, което ми трябва.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проектът Роки ...

                                Докато чакам окачването да пристигне, не оставих колицата да си почине и тая седмица . Реших да монтирам ел. вентилатор и съответно да разкарам твърдо зацепената перка. Намерих сравнително подходяща перка в една морга - от някакъв Опел, според продавача от Омега 2.0.



                                Тъй като не съм много на ти с електрониката, се обърнах към колегата sparkybg с молба за помощ при избор на схема и елементи. Колегата ми начерта схемата веднага и ми разясни всички неясни за мен детайли. Специални благодарности за което!




                                Терморелето купих от магазин за авточасти за 15 лв. - немско 92/87 градуса. При стругар направих втулка от бронз, която запоих на радиатора.





                                Последва монтаж на радиатора.





                                Беше изведено и копче на таблото с позиции включено, изключено и авто.



                                Плюса на перката беше пуснат през реле с предпазител.



                                Направих кратки тестове. Перката включва само когато колата е спряла за повече от 10 мин. и работи за около 30-40 сек. Предстоят още експерименти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X