Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 120 - Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

    Здравейте.Две години карам ТЛК-120,купихме,фирмата,декември 2005 нов от магазина двигателя 3000 дизел.Преди примерно един месяц забелязах че сутрин когато го паля от ауспуха излиза пушек,и то голям пушек все едно че пали някакъв трактор,когато малко загрее няма го това пушене.И друго,тръгвам,двигателя още студен,като подам повече газ се чува едно чукане в двигателя,чукането прилича на чукане на аванс,загрее ли мотора,няма нищо.Зареждам само на големи бензиностанции Шел,Омв,Лукойл.Един път бях сложил една добавка на Вюрт,не видях никаква промяна.А да ,пробега е 120 000км,обслужва се само в оторизирани сервизи на Тойота.Може някой да се срещал със същият проблем.Благодаря.

  • #2
    Re: Сутрешно пушене.

    незнам със каква горивна система е би трябвало да е команреил но ако еобикновен дизел ,това ми прилича на повредена дюза и при първия вариант не е изключено а ако е така е опасно
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      Re: Сутрешно пушене.

      А.....СВЕЩ!!!!
      Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

      Коментар


      • #4
        Re: Сутрешно пушене.

        чукането в мотора не може да е от свещ тя работи само преди запалването,а от леко блокирала дюза се чува тракане като от аванс
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          Re: Сутрешно пушене.

          Благодаря. В понеделник 26.02 ще го нося на сервиз в Русе,ще видим какво ще кажат.

          Коментар


          • #6
            Re: Сутрешно пушене.

            Здравейте!
            Карам Mitsubishi Pajero 2,5 TDI и имам подобен проблем с него - сутрин при запалване в началото почти не излиза дим а после почва да излиза бял дим а не черен. Така е при подаване на газ, докато на един приятел паджерото пушека е по- черен. При смената на ангренажния ремък, когато разпределителния вал и ГНП-то се слагат на белези, коляновият вал беше с почти 2 зъба обратно на посоката на въртене. Това го оправих и както сутрешното палене, така и цалостната работа на мотора се пооправиха, но ме притеснява това с пушека - зощо е бял а не черен? Благодарен съм за всякакви съвети!!
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #7
              Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

              Почти сигурно е дюза. Приготви се за поне 10 дни чакане

              Коментар


              • #8
                Re: Сутрешно пушене.

                Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                Здравейте!
                Карам Mitsubishi Pajero 2,5 TDI и имам подобен проблем с него - сутрин при запалване в началото почти не излиза дим а после почва да излиза бял дим а не черен. Така е при подаване на газ, докато на един приятел паджерото пушека е по- черен. При смената на ангренажния ремък, когато разпределителния вал и ГНП-то се слагат на белези, коляновият вал беше с почти 2 зъба обратно на посоката на въртене. Това го оправих и както сутрешното палене, така и цалостната работа на мотора се пооправиха, но ме притеснява това с пушека - зощо е бял а не черен? Благодарен съм за всякакви съвети!!
                Губиш ли охлаждащата течност?

                Коментар


                • #9
                  Re: дюза

                  какво ще рече блокирала дюза? запушена или?
                  и за кое е опасно - питам щото вече карам 4-та кола/джип/ дизел, но никога не съм имал проблем с дюзи...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Сутрешно пушене.

                    Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                    Губиш ли охлаждащата течност?
                    Откак съм я сложил преди около 2 месеца - не съм доливал, нито пък виждам да е намаляла??? Ако питаш щото мислиш че е издула гарнитурата и аз имамподобно съмнение- не ми прегрява но но образува налягане в съединенията и като отворя капачката на радиатора прави едно "ПФУУ" . Но пък един приятел и той с паджеро, монтьорче е и ми каза че било нормално да има налягане в охладителната система ама мене тва нещо ме съмнява?? Извинявам се, че така се намесвам в темата на колегата ама тва ме тормози яко... Дайте съвети моля ви
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                      Ами то затова има надпис на капачката на радиатора "Не отваряй докато е топло" Там има налягане в следствие топлинното разширение на антифриза. Ако те притеснява гарнитурата гледай в разширителния съд - ако там бълбукат балончета - лоша работа!
                      А за пушенето на топло хубаво е човек да помирише, да чуе... Бяло пуши когато влиза масло в цилиндъра и когато не изгаря нафтата, но мирише различно

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                        Първоначално публикуван от iwan Преглед на мнение
                        че сутрин когато го паля от ауспуха излиза пушек,и то голям пушек все едно че пали някакъв трактор,когато малко загрее няма го това пушене.И
                        Колко време след като го запалиш се "изчиства"?Като я дъриш на 900-950 оборота.?
                        Защото много е възможно и дюза (дюзи) и някоя свещ.
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                          А за пушенето на топло хубаво е човек да помирише, да чуе... Бяло пуши когато влиза масло в цилиндъра и когато не изгаря нафтата, но мирише различно[/QUOTE]

                          Белия пушек е признак за наличие на вода(влага) в горивната камера на цилиндъра/ите попаднала там било през гарнитурата или с горивото, наличието на масло попаднало през неплътност на маслообирач или сегменти води до син пошек(справка почти всички лади и москвичи движещи се по пътищата),черния пушек говори за богата горивна смес-замърсен въздушен филтър,"пикаеща" дюза или лоша центровка на мотора
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #14
                            Re: дюза

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            какво ще рече блокирала дюза? запушена или?
                            и за кое е опасно - питам щото вече карам 4-та кола/джип/ дизел, но никога не съм имал проблем с дюзи...
                            основната сърцевина-игла на дюзата се движи във разпрасквача с точност около микрон,по принцип има три начина да задържа-блокира ,от отлагания отлоша нафта след известно престояване ,от буклук-песачинка след сваляне по някакав повод на тръбичката ,наи често от лоша дифтунга -уплатнител на распрасквача тогава се получава странично прегряване на распрасквача и задържане на иглата-от там се получава чукане като на аванс или по силно ,в различни случаи може да се получат различни неща ,прегряване нацилиндара-бренера в следствие на повишено налягане на отваряне-тормоз на помпата ,промиване на цилиндара ако остава отворена за по малко от време на време
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Сутрешно пушене от двигателя когато е студен?

                              от вчера ми се появи и на мен проблем с пушене и загуба на мощност в нискитее обороти... особено при товар на мотора - качване на бордюр, доускоряване... към 2000об пуска едни черни кълбета и след това почти изчиства... вчера направих димна завеса по Цариградско...
                              дайте акъл къде да отида на дизелджия /желателно югоизточната част на София/? двигателя е комън рейл...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X