Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на Патрол Y260

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител на Патрол Y260

    Oт известно време съединителя на Патрола ми се опитва да боксува.Почти от както съм го взел преди 4-5 месеца си отделяше високо,но напоследък взе и да боксува на 4-5 скорост като го натисна,но най-интересно е че не го прави всеки път.Иначе педала на съединителя не е по-твърд.Не съм на 100% сигурен че съединителя е заминал,макар че съм планувал смяната му идната седмица.Съмнявам се в долната помпа на съединителя,че може да ми прави номера.Ако на някой се случвало нещо подобно нека даде акъл.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    До: Проблем със съединител на Патрол Y260

    На мен ми се случваха подобни неща на 4-та и 5-та от време на време ми боксуваше и един прекрасен ден ми избоксува за последно.Сваляме скоростите по-точно не ги сваляме а само ги бутнахме назад на твоя и моя има място да се бутнат и какво да видим каде бил ключа на палатката пернишките хитретци вместо да сложат 240мм диск феродоф те сложили 225мм такова са намерили по евтинко де то е ясно сега вече всичко си е както трябва.Но при теб проблема е от притискателния диск сменяй всичко комплект и готово.Ако са ти нужни помпи ела ще ти дам имам и горна и долна здрави аз от толкова чудене защо съединителя се държи неадекватно ги смених и двете ама не е от тях.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със съединител на Патрол Y260

      Другата седмица сменям всичко комплект,а като каза за скоростите че сте ги дръпнали само назад и аз гледах и го мислех така да стане,но един колега ми каза че не ставало.Мерси за инфото Евгени!
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със съединител на Патрол Y260

        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
        ,а като каза за скоростите че сте ги дръпнали само назад и аз гледах и го мислех така да стане,но един колега ми каза че не ставало
        Става,става гредата на която са хванати скоростите е точно центъра на тежеста им там ги подпираш и става точно с крик или със стойка за скорости.Аз даже и карданите от тях не съм ги откачал само от предния диф и от задния диф и си остават на кутията двигателя също си остава на тампоните и не пада нито напред нито назад и той си седи кротко.Лостовете ги откачаш този на раздатката от планката с 2-те 12-ки и от отзад с една гайка.А този на скоростите го откачи от по-малката вътрешна зегерка не пипай винтовете на какпачката под него.Ако имаш нужда от инфо имам прясно вчера сменях скорости комплект а преди месец съединител та ми е пред очите още всичко.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със съединител на Патрол Y260

          Това е добре,че иначе тия скорости като на камион как се свалят!
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със съединител на Патрол Y260

            Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
            Това е добре,че иначе тия скорости като на камион как се свалят!
            Много лесно един с един дълаг лост ги подпира нагоре през първата греда докато някой друг свали тази под скоростите и после тримата ги сваляте на земята и обратно пак така трима дигат после един ги запъва с лоста един ги крепи да не бягат и един слага гредата.На нас с кафето и лафенето смяната на скоростите ни отне околко 3 часа.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със съединител на Патрол Y260

              От вчера съм с нов съединител и проблема е решен.Цялата работа със смяната отне не повече от 3 часа.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                колега, би ли споделил колко пари ти излязоха частите?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                  Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                  колега, би ли споделил колко пари ти излязоха частите?
                  Свалил ли си съединителя ? Тоест да се фиксират проблемите,понякога е необходимо само смяна на феродо,или и опресняване на триещите чугунени повърхности на притискателният диск,и по рядко и на маховика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                    нищо не съм свалил, ще взимам патрол като твоя и искам да знам колко пари ти излязоха частите. Съдинителя е една от най-износващите се части по главното предаване и ходовата част, затова искам психически да съм подготвен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                      Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                      нищо не съм свалил, ще взимам патрол като твоя и искам да знам колко пари ти излязоха частите. Съдинителя е една от най-износващите се части по главното предаване и ходовата част, затова искам психически да съм подготвен

                      Ако говориш на мен,аз си го смених сам самичък.Трудно е, на 3.3 тд кутията е грамадничка,но се подпира тук там,отдоле количка с крикове,с колани се изтегля,но е свадба,ако си сам самичък. Иначе притискателният диск,ако не е износен там където ляга лагера на диафрагмата,значи има много ресурс.
                      Престъргах си маховика,и притискателният диск,разнитих феродовияд диск до пружини,има едни втулки вътре,които са пласмасови,осигуряват радиално сърцевината в касетата,направих ги метални,плюс това има пружинираши шайби вътре,аксиално притискащи сърцевината към дъното на касетата. Щях да слагам "керамичен" диск,но при моето каране няма смисъл,а и мога да го направя винаги . На 3.3 тд диаметърът на диска е 280 мм. а на 2.8 бензин и дизел е 240 мм. При мен консуматив бе само феродото,но аз съм вносител точно на този фрикционен продукт, така че не си го калкулирам като разход,а и труда го вложих сам.Идеята бе да се помъча,и да го погледна отдолу,а и имам опит с мотокари,така че не се плаша лесно. Металните фрикционни повърхности трябва да са РАВНИННИ, тоест трябва да се приведат в равнинен вид,в плоскост.Наглед плоски маховици и притискатели,изобщо не са такива почнеш ли да ги престъргваш,тогава всичко става видно.

                      "Нови части" този термин сам по себе си е некоректен понеже не носи никаква информация,в този си вид той е подвеждащ,особено за неразбиращият потребител.
                      Дизеловият двигател има много по големи изисквания към касетата на феродовият диск "тясното място" от където минава целият въртящ момент.Тези високи изисквания се покриват само от компании произвеждащи съединители със статуса на OEM /Original equipment manufacturer/ а това са компании които се броят на пръстите на едната ръка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                        Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                        колега, би ли споделил колко пари ти излязоха частите?
                        Феродов,притискателен и лагер към 350 лв.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                          Влади виж и маховика как е Сеата ми правеше същото и се оказа че и маховика е на вълни и смених всичко но на патрула мисля че неможе толкова лесно да се изкриви Успех
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                            Извинявам се на колегата че ползвам неговата тема.Смених феродов диск,притескателя и лагера си бяха добре но сега на полусъединител ми тресе.Възможно ли е майсторите да са объркали нещо или съм попаднал на кофти диск ? Y260 е джипа.
                            0888 998 705
                            /Георги/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединител на Патрол Y260

                              Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
                              Извинявам се на колегата че ползвам неговата тема.Смених феродов диск,притескателя и лагера си бяха добре но сега на полусъединител ми тресе.Възможно ли е майсторите да са объркали нещо или съм попаднал на кофти диск ? Y260 е джипа.
                              Не е от майсторите.По какво съдиш,че притискателния е добре!?
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X