Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    За мен, това са обувките.... 15г ги влача по горите.
    Пък съм в категория 90+
    За каране на УАЗ и Нива стават, трябва само да се вържат по-ниско
    Прикачени файлове
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #92
      До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

      Има едно много полезно приложение на ботитите с метално бомбе, или работни S1, както се споменава по-горе, особено са подходящи за рок концерти. То си е офроуд, само че върху твоите крака. Това от опит ви го препоръчвам.
      Ако се колебаеш дали някой е боклук, значи той си е.

      Коментар


      • #93
        До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

        тези кубинки стария тип където ги показваш са шофьорските с този грайфер другия тип сдругите грайфери по топлят но по се пързалят говориме за кубинки 81 82 83 година новитеса пълна х я
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #94
          До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Към видовете подметки мога да добавя и доста популярния напоследък вибрам. Твърд и много здрав. На сняг и лед е номер едно... на всякаква друга повърхност се хлъзга ужасно! Внимавайте при избора на туристически обувки, които ще се ползват предимно по камъни. Особено мокри. Идея си нямам защо се опитват да правят не изцяло зимни обувки с такива подметки... То бива компромис заради издържливоста, ама чак толкова... Иначе за зимни обувки е разумния избор.
          Нямам подобни наблюдения, колега. Имам вибрамов Замберлан от 5-6 г. По-стабилна обувка не съм притежавал. Тествана е на сняг, на сухи камъни, на мокри камъни. трева (суха и мокра), кал и още хиляда места, които вече съм забравил. Съвсем отговорно заявявам, че ако искате подметката да не ви се хлъзга, то тя трябва да е от вибрам. А и Вибрам не може да се каже, че е популярен "напоследък". Освен ако под "напоследък" не визираш около 70-тина години, дай Боже всекиму таковa дълголетие

          Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
          Вибрам е каучукова подемтка
          Ако Вибрам беше просто каучук, обувния завод "9-ти Септември"в София, щеше да изнася за Италия, а не да е бизнес-център "Сердика".
          Последно редактирано от Pacific; 18-01-08, 19:59.
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #95
            До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

            @Zaarin, pacific:

            Спорът ви е излишен. Vibram предлагат 23 модела подметки за европейската продукция на спортни обувки и 51 модела за китайската. Така че първо уточнете за кой по-точно модел става дума.

            Коментар


            • #96
              До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

              Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
              Нямам подобни наблюдения, колега. Имам вибрамов Замберлан от 5-6 г. По-стабилна обувка не съм притежавал. Тествана е на сняг, на сухи камъни, на мокри камъни. трева (суха и мокра), кал и още хиляда места, които вече съм забравил. Съвсем отговорно заявявам, че ако искате подметката да не ви се хлъзга, то тя трябва да е от вибрам. А и Вибрам не може да се каже, че е популярен "напоследък". Освен ако под "напоследък" не визираш около 70-тина години, дай Боже всекиму таковa дълголетие


              Ако Вибрам беше просто каучук, обувния завод "9-ти Септември"в София, щеше да изнася за Италия, а не да е бизнес-център "Сердика".
              Не съм никак убеден, че това твоето е чист вибрам . Ако кажеш и, че ти е удобно и кола да караш с него, значи говорим за различни материали. Аз имам предвид това, което слагат на високия клас обувки за планини и на подметката има щампа Vibram TM или беше R в къгче.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #97
                До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Не съм никак убеден, че това твоето е чист вибрам . Ако кажеш и, че ти е удобно и кола да караш с него, значи говорим за различни материали. Аз имам предвид това, което слагат на високия клас обувки за планини и на подметката има щампа Vibram TM или беше R в къгче.
                Ето ти старите и новите. Новите не стават за шофиране, но и не им и трябва. Все пак става въпрос за зимна обувка за тежък терен. А старите ставаха.
                ПП. Това в жълто, на подметката е знака на Вибрам. Пише Vibram. Обувките са направо трепач.
                Прикачени файлове
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #98
                  До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                  Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                  Ето ти старите и новите. Новите не стават за шофиране, но и не им и трябва. Все пак става въпрос за зимна обувка за тежък терен. А старите ставаха.
                  ПП. Това в жълто, на подметката е знака на Вибрам. Пише Vibram. Обувките са направо трепач.
                  Е, тия новите(с жълтата емблема на вибрам) не мислиш ли, че по камъни(особено мокри) и т.н. не се пързалят повече от тези с по-мека подметка?! Питам, защото май(на тази снимка не мога да прочета надписите) имам абсолютно същите и ги ползвам само за сняг и лед, където са прекрасни, но на друга настилка е трагедия.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                    @Zaarin:

                    А не си ли се замислял, че както има джипове за различни предназначения, така има и подметки за различни предназначения?
                    Това е все едно да се възмущаваш, че подготвена G-класа за тежък офроуд е пълна трагедия на магистрала.
                    Както при почти всичко останало, така и при подметките е въпрос на компромис. Като тук трябва да разглеждаме нещата като една система - "обувка". Защото подметка без обувка няма. В този ред на мисли е редно да се отбележи, че производителите слагат подметки за такова предназначение, за каквото е правена и самата обувка. Никой няма да тръгне да прави "лятна" трекинг обувка с тежка и твърда "зимна" подметка. Просто изискванията лятото и зимата към подметката са коренно различни. Именно поради тази причина Vibram предлагат толкова много различни видове - за всякакви случаи и специфични изисквания. Всеки производител има възможност да избира и да предпочете подметката, която той смята за най-подходяща за конкретния модел обувка.
                    Колкото до Vibram - това е фирма с многогодишна история (72-годишна, ако трябва да сме точни) специализирала се в направата изключително и само на подметки. Никоя друга компания не разполага с такава база и бюджет за разработване на нови модели, поради което просто Vibram са най-добри.

                    Коментар


                    • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Е, тия новите(с жълтата емблема на вибрам) не мислиш ли, че по камъни(особено мокри) и т.н. не се пързалят повече от тези с по-мека подметка?! Питам, защото май(на тази снимка не мога да прочета надписите) имам абсолютно същите и ги ползвам само за сняг и лед, където са прекрасни, но на друга настилка е трагедия.
                      Модела се казва Expert GT и подметката е мека. И двата
                      модела са много стабилни в условията, описани по-горе.
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                        Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
                        @Zaarin:

                        А не си ли се замислял, че както има джипове за различни предназначения, така има и подметки за различни предназначения?
                        Това е все едно да се възмущаваш, че подготвена G-класа за тежък офроуд е пълна трагедия на магистрала.
                        Както при почти всичко останало, така и при подметките е въпрос на компромис. Като тук трябва да разглеждаме нещата като една система - "обувка". Защото подметка без обувка няма. В този ред на мисли е редно да се отбележи, че производителите слагат подметки за такова предназначение, за каквото е правена и самата обувка. Никой няма да тръгне да прави "лятна" трекинг обувка с тежка и твърда "зимна" подметка. Просто изискванията лятото и зимата към подметката са коренно различни. Именно поради тази причина Vibram предлагат толкова много различни видове - за всякакви случаи и специфични изисквания. Всеки производител има възможност да избира и да предпочете подметката, която той смята за най-подходяща за конкретния модел обувка.
                        Колкото до Vibram - това е фирма с многогодишна история (72-годишна, ако трябва да сме точни) специализирала се в направата изключително и само на подметки. Никоя друга компания не разполага с такава база и бюджет за разработване на нови модели, поради което просто Vibram са най-добри.
                        Е, аз какво казвам?! Обувките ми, които за зимата в планита са с такива подметки. Просто защото за това е най-доброто за случая. Признавам си, не съм опитвал всички модели с такава подметка, но дори летните ниски Рейчъл с подметка Вибрам, които съм пробвал, се пързаляха доста повече по камъни, отколкото почти всичките други обувки, които ползвам за планина. Точно като при колите, това че G класата е добра за извън пътя, не я прави добра за на магистралата.

                        Всичко това с лекото уточнение, че ги експлоатирам доста сериозно по скали. Често добирането до маршрута за скално катерене си е по-тежко, отколкото самото такова .
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                          Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
                          @Zaarin, pacific:

                          Спорът ви е излишен. Vibram предлагат 23 модела подметки за европейската продукция на спортни обувки и 51 модела за китайската. Така че първо уточнете за кой по-точно модел става дума.
                          Няма значение от народността на продукцията. Vibram и на китайски пак е Vibram Нали не смяташ, че световна марка, изнесла производството си в Китай, ще си позволи занижаване на качеството. Заводът в Китай все пак изнася за целия свят, не е построен само за личните нужди на Великия Китайски Народ
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                            Малко извън спора Някой друг прецаквал ли се е с кубинки от "Вихрен" Благоевград? Струват 95-100 лева...Нямам снимка...успях да им ги върна!

                            Коментар


                            • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                              Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                              Малко извън спора Някой друг прецаквал ли се е с кубинки от "Вихрен" Благоевград? Струват 95-100 лева...Нямам снимка...успях да им ги върна!
                              Едно време май правеха "Дакщайн" по лиценз. Първите бяха хубави, после пропускаха вода обратно на GORE-мембраната. Мани, мани бегай...

                              Коментар


                              • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                                Тези благоевградски Дахщайн могат да вземат престижно място в класацията за най-скапан Български продукт. Не знам кой мениджър от немската компания разрешил този фарс, но сигурно го споменават в учебниците там....
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X