Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения за Mercedes Vito

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения за Mercedes Vito

    Здравейте,искам да си купя Mercedes Vito (първата генерация до 2003 г) .По принци съм се насочил към 2,2 CDI,а за скоростната кутия още се чудя.Ще бъда признателен на всеки,който се изкаже по въпроса и помогне със съвет.Мисля да го ползвам за дълъг път в БГ (със семейството на море и пр.,основно за свободното време),така че ме интересува само пътническата версия.

    Благодаря

  • #2
    До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

    Този форум за офф-роуд ли е или он-роуд? Както и да е...тааа по темата.Какво се изисква от нас?!? Вече си си отговорил на въпроса с една дума-МЕРЦЕДЕС!Съществуват с два мотора,по-стария,който е 2.3D и по-новия 2.2CDI,който е дюза-помпа!Върви много,пъргав е и икономичен за класа си!Полезния му товар,ако не се лъжа е 800кг,но така или иначе не ти трябва товарен!Имахме такъв 2.2CDI товарен с ръчни скорости.За 6 години му извадихме душата и нямахме никакъв проблем,освен че му правихме предницата заради "прекрасните ни пътища".За автоматика вече не знам.Нека споделят колегите,които са карали автоматици или са имали някакви сериозни проблеми.Това е от мен и успех!

    Коментар


    • #3
      До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

      Може и автомат да си вземеш, няма проблем, даже е смешно да се говори за проблеми при МБ. Още повече, че на тебе ще ти е като семейна кола, а няма да ходиш по разни строителни обекти, или да возиш зарзават на пазара. Иначе за мотора - моя личен съвет е за по-голям мотор, на дълъг път и с повече хора и багаж вътре си казва думата. А и не забравяй, че големия мотор е по-икономичен.
      Последно редактирано от мишоци; 08-04-10, 20:44. Причина: допълнение
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #4
        До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

        А какво мислите за 4Matic версията?

        Коментар


        • #5
          До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
          А какво мислите за 4Matic версията?
          Тя като цяло е страхотна, но и по-скъпа . Иначе ето ти нащо за 4 матик Мерцедес-Бенц http://www.youtube.com/watch?v=mi47UcyK4Ms
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

            [QUOTE=pilota7222;1116299] 2.2CDI,който е дюза-помпа!
            Няма нищо общо с помпа дюза!
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

              Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
              по-новия 2.2CDI,който е дюза-помпа!
              Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
              Няма нищо общо с помпа дюза!
              Ами?

              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
              А какво мислите за 4Matic версията?
              4matic до колкото знам са само 2-рата генерация след 2003-та година на Витото.От първата генерация до 2003-та не знам да има,а колегата се интересува точно от нея!

              Коментар


              • #8
                До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                Не е помпа-дюза. Комън рейл е.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                  Вито и МБ 100 са 2 та наи скапани мерца може би . Лично мнение формирано от престоя ми в фирмен Мерц сервиз.....
                  На Витото и баш първата генерация е недоизмисляно ...не знам що ама всичко ескалпено -взели моор дет нормално седи надлъжно и го обърнали да го вкарат напречно .......Понеже тежи сложили един ресиор кат на каруца напречно на колата ..абе моя съвет е бягаи от тва нещо надалеч.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                    Bosch в средата на 90те внедриха за първи път в леки коли комън-рейл на Aлфа JTD и именно в Мерц CDI. Помпа-дюза се среща освен в камионите им, и в някои по-големи бусове - деривати на Холцваген...

                    И в тоя дух (освен, че и А-класата не лъже ):
                    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                    Вито и МБ 100 са 2 та наи скапани мерца може би...
                    ... по-доброто пътническо Вито от това поколение не е ли Т4 - Каравеле/Мултиван???

                    Иначе автоматиците на Мерцедес от тея години са хем приятни, хем надеждни сякаш... докато Т4 (особено ТДИ) с автомат е голяма рядкост...
                    Последно редактирано от Shider; 09-04-10, 20:52.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                      Вито и МБ 100 са 2 та наи скапани мерца може би . Лично мнение формирано от престоя ми в фирмен Мерц сервиз.....
                      На Витото и баш първата генерация е недоизмисляно ...не знам що ама всичко ескалпено -взели моор дет нормално седи надлъжно и го обърнали да го вкарат напречно .......Понеже тежи сложили един ресиор кат на каруца напречно на колата ..абе моя съвет е бягаи от тва нещо надалеч.
                      Момко, имаш нужда от активна почивка и чист въздух. А и от всекидневни уроци по правопис.
                      Последно редактирано от мишоци; 09-04-10, 22:16. Причина: допълнение
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                        Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
                        Този форум за офф-роуд ли е или он-роуд? Както и да е...тааа по темата.Какво се изисква от нас?!? Вече си си отговорил на въпроса с една дума-МЕРЦЕДЕС!Съществуват с два мотора,по-стария,който е 2.3D и по-новия 2.2CDI,който е дюза-помпа!Върви много,пъргав е и икономичен за класа си!Полезния му товар,ако не се лъжа е 800кг,но така или иначе не ти трябва товарен!Имахме такъв 2.2CDI товарен с ръчни скорости.За 6 години му извадихме душата и нямахме никакъв проблем,освен че му правихме предницата заради "прекрасните ни пътища".За автоматика вече не знам.Нека споделят колегите,които са карали автоматици или са имали някакви сериозни проблеми.Това е от мен и успех!
                        Благодаря на всички включили се в темата. Днес ходих да гледам едно вито.С дигател 2,2,много приятен вървеж и возия,това,което не ми хареса беше,че имаше доста скърцане по таблото.Иначе отвътре е доста просторен и има добра видимост.

                        Доколкото разбрах от тук има и безинов агрегат:
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Vito

                        Моля brpi да каже по-подробно за минусите,благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                          Първоначално публикуван от a.ngelov Преглед на мнение
                          Благодаря на всички включили се в темата. Днес ходих да гледам едно вито.С дигател 2,2,много приятен вървеж и возия,това,което не ми хареса беше,че имаше доста скърцане по таблото.Иначе отвътре е доста просторен и има добра видимост.

                          Доколкото разбрах от тук има и безинов агрегат:
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Vito

                          Моля brpi да каже по-подробно за минусите,благодаря.

                          Не помагам много, но може да разгледаш двата линка, има разни характеристики
                          http://catalog.auto.ru/catalog/light...mercedes/vito/

                          http://www2.mercedes-benz.co.uk/cont...tech_data.html

                          http://www.parkers.co.uk/vans/review...spx?model=1014 тук разни отзиви от англия
                          Последно редактирано от mohera; 10-04-10, 21:23.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                            По това колко е успешна една кола се съди по количеството продадени екземпляри и по годините на производство.
                            За Вито първа серия съм чувал само негативи и не бих си го купил.Във втората версия са изчистени всички недоразумения и е много успешен автомобил. Имаш ли възможност него си вземи.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвети и мнения за Mercedes Vito

                              Аз бих погледнал и Фолксвагените...
                              --------------------------------------------------
                              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                              [/FONT]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X