Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия Соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кия Соренто

    Здравейте колеги тепърва и аз се присъединявам към семеиството на офроуда и искам да попитам колегите , който имат кия соренто от 2004 год. 2,5 дизел 140 коня да ли е с ангренажен ремък или е с верига
    08888 седем шест 888

  • #2
    До: Кия Соренто

    с верига е колега

    Коментар


    • #3
      До: Кия Соренто

      Всички 2,5 дизели за с верига. Част от бензините са с ремък.

      Може би по конкретния въпрос е Кога трябва да се сменя веригата?

      Аз не намерих точно инфо кога се сменя. Според едни източници не се сменя според други двойно на ремъка. Според трети веригата била по-несигурна от ремъка. Сервизите изобщо не ги познават тези коли ... а КМБ ... изобщо.

      Моето заключение е, че между 160 000 и 180 000 максимум 200 000 км трябва да се смени веригата. Това обаче къде ще го правим незнам.

      Коментар


      • #4
        От: Кия Соренто

        Колеги, аз съм със такова соренто на 210000 км и не съм сменял веригата. Имате ли някаква нова информация по въпроса за смяната - кога като километри, пари, къде?

        Коментар


        • #5
          От: Кия Соренто

          Първоначално публикуван от leibstandarte Преглед на мнение
          Колеги, аз съм със такова соренто на 210000 км и не съм сменял веригата. Имате ли някаква нова информация по въпроса за смяната - кога като километри, пари, къде?
          Колеги, някой разбра ли на колко километра се сменяват веригите?
          От КИА какво казват?

          Благодаря
          Асен

          Коментар


          • #6
            От: Кия Соренто

            То тая тема е от преди 4 години и като и гледам развитието...мани...
            2,5срди на Соренто е с 3 вериги.И трябва да се сменят и трите,с все 3-те хидравлични обтегача и плъзгача,че става мазало с мотора.Между 150 и 200 хиляди км трябва да се сменят.Пресрочването е доста скъпо за оправяне.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Кия Соренто

              А тази операция къде може да се направи и колко ще струва? трябва ли да се свалят радиаторите?

              Коментар


              • #8
                От: Кия Соренто

                Аз го правя в сервиза.Вече няколко пъти.Точи се всичко по мотора,разглобяването е няколко часа.Понякога се налага и сваляне на радиатора.От къде си,Колега?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Кия Соренто

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Аз го правя в сервиза.Вече няколко пъти.Точи се всичко по мотора,разглобяването е няколко часа.Понякога се налага и сваляне на радиатора.От къде си,Колега?
                  От София, колко излиза горе/долу смяната на тези вериги с другите неща?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X