Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачен цилиндър от вагон ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачен цилиндър от вагон ?

    Имам един спирачен цилиндър от вагон.Не искам да го отварям защото вътре има пружина,предполагам е много яка,и отворя ли го да го ревизирам и не знам дали няма да си усложня живота.По принцип работят с въздух спирачките по влаковете.Във пневматичните системи разсъждавам е редно да се влагат маслени пари,така е навсякъде в пневматиката.Тоест контактът с масло не би трябвало да му влияе негативно на уплътненията вътре.Искам да го ползвам за цепачка за дърва,въпросът ми е,дали ако го вържа към хидравлична помпа,с налягане да кажем не повече от 50 атмосфери /крилчата/ дали ще проработи ? Тоест уплътненията чувал съм са от гьон,вътре "семерингите" на буталото.Но може би да е било когато влаковите спирачки са били с пара /така е било в ерата на парните локомотиви/. Някой виждал ли е отвътре спирачен цилиндър от вагон ? Може би въпросът не е коректен,понеже както автомобилите са различни марки и производители,така и вагоните не ги произвежда само една фирма.

  • #2
    До: Спирачен цилиндър от вагон ?

    На познай си го:

    http://images.yandex.ru/yandsearch?t...80&stype=image

    Коментар


    • #3
      До: Спирачен цилиндър от вагон ?

      Един производител друг път. В нащо БДЖ има поне десет вида марки и модели вагони на различни държави и фирми производители .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        До: Спирачен цилиндър от вагон ?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Един производител друг път. В нащо БДЖ има поне десет вида марки и модели вагони на различни държави и фирми производители .

        Нали и аз това казвам
        Може би въпросът не е коректен,понеже както автомобилите са различни марки и производители,така и вагоните не ги произвежда само една фирма.

        Коментар


        • #5
          До: Спирачен цилиндър от вагон ?

          Извинявай не съм го прочел правилно така е като още не съм си испил кафето . Понеже БДЖ преди доста години ликвидираха или продадоха собствените си вагоноремонтни предприятия поне в по голямата си част преди 5-6 години им правихме разни части за различни видове вагони и локомотиви та от работните чертежи знам че бяха най малко десетина вида различни вагони .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: Спирачен цилиндър от вагон ?

            Колега,този цилиндър няма ли да е твърде къс? Ако искаш да ти дам един 100мм. с него по ще станат нещата,само е стоял доста време и вероятно иска ревизиране-. Имаш ли снимка на този от влака?

            Коментар


            • #7
              До: Спирачен цилиндър от вагон ?

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Колега,този цилиндър няма ли да е твърде къс? Ако искаш да ти дам един 100мм. с него по ще станат нещата,само е стоял доста време и вероятно иска ревизиране-. Имаш ли снимка на този от влака?
              За сега нямам снимка,ще се разтърся къде е самият цилиндър.търся му приложение,иначе е непрактичен,защото е тежък.Щях да правя пневматична преса с него,но използвах един хидравличен от багер,захраних го с въздух.Не ми се дава на вторични суровини,та се замислих за приложение.Даже мислих да го заровя метър под земята,и да надига едни камъни,да плаша гостите с изкуствени земетресения

              Коментар


              • #8
                До: Спирачен цилиндър от вагон ?

                Това с камъните по става.За да цепиш едно дърво ти трябват поне 2-300мм. ход да може да го разцепи.И задължително лагеруване на пръта на цилиндъра,един познат зимата изкриви 60мм. стержен,заради кофти поставено дърво.
                Също така за цепачка може да ползваш цилиндър от мотокар,който накланя стрелата напред.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Спирачен цилиндър от вагон ?

                  Налягането което се използва при стандартната за цяла Европа спирачна система "Hildebrandt-Knorr" монтирани на нашите вагони е 0.5МРа.Или казано по нашему-5 атмносфери .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X