Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За начинаещи ловци...

    Като начинещ ловец и мераклия, предлагам да си помогнем и с помоща на старите авджии да избистрим що е:
    - шок /и разновидностите му/
    - цилиндър
    - парадокс

    Чакам мнения от спецовете...

  • #2
    Re: За начинаещи ловци...

    Ето една смислена тема.Дай да си говорим за тези неща.
    Мисля да тръгна от парадокса само ще изчакам да видя
    някой друг какво ще обади.М/у другото рядко срещано
    нещо е туй парадокса /като цев де /.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      Re: За начинаещи ловци...

      Ми, той "парадокса" е парадоксален по характер!
      Гладка водопроводна тръба, а в края улеи, да може да пръска водата, като фонтан. Ама не е за вода, а за к'вот му сипеш!!!

      А, бре, Волк пак почна да ни изпитва май?!
      Де се е чуло и видяло "ученика" да изпитва "даскалите"?!
      А аз се чудя, защо сина ми вика "тате, днес една учителка пак избяга от час"!!!

      Аз, на живо Парадокс не съм виждал, между другото, все още!!!

      Коментар


      • #4
        Re: За начинаещи ловци...

        А има и еда цева още по -парадоксална-супра.Парадокс по цялата дължина.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Re: За начинаещи ловци...

          И понеже, ще си лягам, да попитам???!!!

          Вярно ли е, че дулното стеснение(шока), при високия клас оръжия не е един, а няколко последователни? И до колко такива има?

          Има ли "чист" цилиндър?

          А, за какво е дулното разширение,
          освен при спортните пушки, където пръска снопа?

          Парадокса може ли да стреля с подкалибрен куршум?

          Аре лека нощ!!!

          Коментар


          • #6
            Re: За начинаещи ловци...

            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
            И понеже, ще си лягам, да попитам???!!!

            Вярно ли е, че дулното стеснение(шока), при високия клас оръжия не е един, а няколко последователни? И до колко такива има?

            Има ли "чист" цилиндър?

            А, за какво е дулното разширение,
            освен при спортните пушки, където пръска снопа?

            Парадокса може ли да стреля с подкалибрен куршум?

            Аре лека нощ!!!
            Аз поне досега не съм виждал последователни и повече от един.
            Има чист и аз имам един.
            За твоят любим лов е разширението но рядко се среща.Франсетата
            са му фенове.
            Може даже е препоръчително да не заглажда ръбовете и да не
            запълва с олово и без това плитките улеи.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              До: За начинаещи ловци...

              Да,темата наистина възбуди интерес у мен.Значи в стари книги съм чел,че шок е стеснение в края на цевта за по-голяма групираност и концентрация на снопа съчми.На кратко има няколко вида шок цилиндър 0,00.Подобрен цилиндър 0,25.Полу-шок 0,50 , 0,75.Пълен шок 1,00мм стеснение.Книгата е доста стара около 30 годишна е и пише,че има и още един шок 1,25мм - много силен шок.Досега несъм виждъл ловна пушка с такъв шок да се продава,камоли на живо.Ще се радвам да споделите опит и мнение
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                До: За начинаещи ловци...

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Да,темата наистина възбуди интерес у мен.Значи в стари книги съм чел,че шок е стеснение в края на цевта за по-голяма групираност и концентрация на снопа съчми.На кратко има няколко вида шок цилиндър 0,00.Подобрен цилиндър 0,25.Полу-шок 0,50 , 0,75.Пълен шок 1,00мм стеснение.Книгата е доста стара около 30 годишна е и пише,че има и още един шок 1,25мм - много силен шок.Досега несъм виждъл ловна пушка с такъв шок да се продава,камоли на живо.Ще се радвам да споделите опит и мнение
                Аз имам немска пушка бюхаг зул,ръчно производство 1961година.Пушката е първо качество и има 5животни гравирани на нея.Шоковете не сам ги мерил с шублер, но по лични впечатления и разговор с оръжейник съм стигнал до извода ,че са около 1,3 може и више,два еднакви шока.Снимка на мойта нямам,утре ще кача.Ще приложа един линк там става ясно за какво става въпрос.
                Мойта пушка от около 40м. със патрон 12к. номер 11 с концентратор ги вкарва абсолютно всичките във разпънат весник като периферията му остава чиста, но това не е всичко ,доста ме стряска факта,че на весника зее по голяма дупка от забилия се концентратор.Ако някой не вярва ,да заповяда може сам да опита.
                http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=2&part=

                Коментар


                • #9
                  До: За начинаещи ловци...

                  Всичко друго вярвам, само за концентратора дето лети на 40м. нещо не ми се връзва. Знаеш - независимо през какъв шок го стреляш, концентратора се отваря някъде около 12-тия метър и на 18-20м. пада....най много. Да лети на 40м. в ПРАВА посока.........надали. По вероятно това което прави голямата дупка, да е центъра на съчмения сноп, звучи логично при положение, че цевите ти са с много силен шок - 1,35мм.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За начинаещи ловци...

                    Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                    Всичко друго вярвам, само за концентратора дето лети на 40м. нещо не ми се връзва. Знаеш - независимо през какъв шок го стреляш, концентратора се отваря някъде около 12-тия метър и на 18-20м. пада....най много. Да лети на 40м. в ПРАВА посока.........надали. По вероятно това което прави голямата дупка, да е центъра на съчмения сноп, звучи логично при положение, че цевите ти са с много силен шок - 1,35мм.
                    Честита Нова година
                    Колега,може и да си прав,просто за мен беше единственото логично обяснение,имам и друга пушка 12 калибър,с която като стрелям мога да проследя летежа на концентратора или тапата на такова разтояние каквото казваш,даже и на по малко.Понеже и на мен малко ми е странна случката,нищо не пречи да опитаме заедно,тамън ще се запознаем и истината ще лъсне

                    Коментар


                    • #11
                      До: За начинаещи ловци...

                      Отговорил съм ти в другата тема, зер сезона привърши и иде времето на стрелбищата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За начинаещи ловци...

                        Първо Честита нова година на всички.ROADSTER,приятелю пушката ти немската е много хубава.Това си го знаеш предполагам.А имам един въпрос с каква дължина са цевите би трябвало да са поне 85cm
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          До: За начинаещи ловци...

                          Мойта е БЮХАГ фентази но аз не искам да убивам вече животни......И искам да ходя на лов за х хора
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: За начинаещи ловци...

                            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                            Всичко друго вярвам, само за концентратора дето лети на 40м. нещо не ми се връзва. Знаеш - независимо през какъв шок го стреляш, концентратора се отваря някъде около 12-тия метър и на 18-20м. пада....най много. Да лети на 40м. в ПРАВА посока.........надали. По вероятно това което прави голямата дупка, да е центъра на съчмения сноп, звучи логично при положение, че цевите ти са с много силен шок - 1,35мм.
                            На скоро на р.ДУНАВ видях как концентратора летя в права посока около 60-70м.Става на въпрос за патрон 3 с обратен концентратор.
                            Цветан Петров
                            "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                            0888865583

                            Коментар


                            • #15
                              До: За начинаещи ловци...

                              Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                              На скоро на р.ДУНАВ видях как концентратора летя в права посока около 60-70м.Става на въпрос за патрон 3 с обратен концентратор.
                              Ами може и да е така,ама концентратора попринцип се отваря на около 20тия метър.А даже е имало случаи,когато въобще не излиза от цевта а засяда вътре.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X