Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло MEGUIN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло MEGUIN

    Някой да е ползвал подобна лимонада?Дали има конкретни впечатления?Моля,споделете.
    Последно редактирано от dit_dh; 07-04-10, 17:51.
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    До: Масло MEGUIN

    Води се немско! От теб чувам,че е "лимонада"...Карам такова (GL-4) в раздатката и скоростите ,вече 10 000 км. и нямам проблеми. Ако знаеш нещо,казвай да го махам докато е време
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      До: Масло MEGUIN

      Извинявам се за недоразумението."Лимондата" беше майтап.Аз също карам с такова,но не бях се интересувал,а иначе го купувам от приятел на по-тънка цена-от варела е по-евтино.Нямам забележки.
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        До: Масло MEGUIN

        Много нови масла излязоха на пазара , да се чуди човек какво да кара вече!
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          До: Масло MEGUIN

          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
          Много нови масла излязоха на пазара , да се чуди човек какво да кара вече!
          Да бе, адски са нови, има-няма 163 години. Фирмата е една от най-старите - ExxonMobil съществува от 125 години, Shell е на около 110 години.

          http://www.meguin.de/meguin/web.nsf/...chichte_e.html

          Мегуин е една от най-старите рафинерии в Германия и в света и произвежда различни смазки от 1847 година. И от началото на века до днес държи над 20% от германския пазар (за готови пакетирани масла, иначе държи над 50% от производството на базови масла, които после се "дозабъркват" до готови продукти от разни фирмички като Aral, Тексако, Кастрол, Валволин и т.н.(това не е шега, а факт).

          През 2006 г. контролния пакет на Мегуин е изкупен от Лики Моли (която от основаването си ползва само и единствено базови масла на Мегуин).
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            До: Масло MEGUIN

            В таз посока аз ползвам Лики Моли и съм много доволен. Предишният ми автомобил също го карах с Лики Моли и никога не съм имал проблем. Автомобила не си знаеше годините и километрите, но не харчеше масло (и сегашният също). Винаги го сменям на 10 000 км. или на 1 година.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              До: Масло MEGUIN

              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
              Да бе, адски са нови, има-няма 163 години. Фирмата е една от най-старите - ExxonMobil съществува от 125 години, Shell е на около 110 години.

              http://www.meguin.de/meguin/web.nsf/...chichte_e.html

              Мегуин е една от най-старите рафинерии в Германия и в света и произвежда различни смазки от 1847 година. И от началото на века до днес държи над 20% от германския пазар (за готови пакетирани масла, иначе държи над 50% от производството на базови масла, които после се "дозабъркват" до готови продукти от разни фирмички като Aral, Тексако, Кастрол, Валволин и т.н.(това не е шега, а факт).

              През 2006 г. контролния пакет на Мегуин е изкупен от Лики Моли (която от основаването си ползва само и единствено базови масла на Мегуин).
              За годините си прав ,но преди 5-години никой не ги познаваше тези масла както и много други !Маслото може да е качествено но хората не им е познато в България! Също така не съм видял досега никой от дилърите в България които продават нови автомобили да предлагат това масло!
              Така ,че Кастрола си остава лидер при маслата! Както и Кока -Колата при без.
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • #8
                От: Масло MEGUIN

                Мегуин е наистина много добро масло, не знаех, че има такава голяма история. Внася се в България само от една фирма, не знам коя, но не е много популярно. Бащата само такова сипва, освен това са съвсем конкурентни.
                Много по-подходящ вариант е от Кастрол или Мобил със съмнителен произход.

                Коментар


                • #9
                  От: Масло MEGUIN

                  Гест Трейд ЕООД е фирмата вносител на това масло, сайта им е meguin.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло MEGUIN

                    Първоначално публикуван от swetlio Преглед на мнение
                    Гест Трейд ЕООД е фирмата вносител на това масло, сайта им е meguin.bg
                    за бургас дали имат дилър,че ми стана интересно на оригинални масла вече не се доверявам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло MEGUIN

                      Някой,който го е ползвал да каже мнение.Четох по форумите на VW,Audi,Seat,но няма много добри отзиви.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло MEGUIN

                        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                        Някой,който го е ползвал да каже мнение.Четох по форумите на VW,Audi,Seat,но няма много добри отзиви.
                        Сипвай на воля, чувам добри отзиви... аз също мисля да се заредя. Ментетата на кастрол и валволин заляха пазара...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло MEGUIN

                          Маслата мегуин наистина са много добри и точно това че не са много известни ги прави такива защото нямат (за сега) ментета .Някой колеги ги използват в състезателните си автомобили без никакви проблеми.Аз лично съм патил от всички известни марки и за това сега се доверям само на тези с които не съм имал проблем при бегачките: мотул,якко,рове(също много стара немска фирма, за щастие не известна тук),мегуин,приста ултра рс(три сезона си карах бегачката с такова и нямах проблеми ,когато вече нямах от него налях кастрол моторспорт и като загря налягането падна и мотора умря).Има и други неизвестни марки за които се чуват добри отзиви но не съм ги пробвал лично и за това няма да ги хваля

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло MEGUIN

                            Благодаря за споделения опит!А някой поръчвал ли е от техния сайт в БГ?
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло MEGUIN

                              Аз съм поръчвал само от единия от вносителите който е в Плевен. Ако искаш мога да дам телефон.От 2 години един приятел го предлага в сервиза си и за това вече няма нужда да си го поръчвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X