Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Primera или VW Passat

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Nissan Primera или VW Passat

    Стана ми забавно, понеже по случайност имам и 2те в автопарка (за служебни съм ги дал). Лошото е , че и работниците ги карат като служебни..
    Пасата от 4 години, Нисана от 2 и нещо. И 2те се карат нон-стоп. По около 50 хил. км/г.

    Нисана P11 - 99та, 1.6 на метан:
    -разход: 230 км с 13 лв на метан, бензин (от как го взех бензиновата беше в отпуска, чак онзи ден ми се отсвидяха 360 лв за нова помпа.. та разхода не го знам на бензин още);
    - ремонти до момента: радиатор, водно съединение, носач горен, бензинова помпа, малко бъзикане по газовото.. (чакам сметката). може да има нещо вярно с цените, че за помпата май всеки си казваше наизуст (от 300 до над 500 лв), в UK има за 80 паунда - 100 с доставка.
    - комфорт - ами май бих го предпочел пред пасата. някак си по-стегнато ми седи и седалката ми е по-удобна.. не мога да кажа с точност защо.. субективно усещане предполагам;


    Пасата 98 - класическия 1.9 ТДИ
    - разход: с 80-90 - 4/100. (винаги ме очудва). Онзи ден Бургас-Несебър + градско Бургас - средно 4.5/100 без да бързам и без да се бавя.
    - ремонти до момента: амортисьори (с 3 камериерки по над 100 кила на задната седалка и аз бих омекнал.., ама едниствено тоя пасат ги събира отзад..мн широк баси), гарнитурка на ГНП, динамо;
    - комфорт - седалките ме уморяват, иначе е просторна, с мн място за краката и отпред и отзад + широки седалки. малко по-нестабилна ми се струва в завои от нисана.. по меко вози май и се поклаща. като цяло е ок.


    Всеки да си преценя И 2те ми вършат идеална работа
    Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

    Коментар


    • #32
      До: Nissan Primera или VW Passat

      Така де,ама Пасата от 98г(Пасат B5), си е Ауди А4(B5),а мисля че ставаше въпрос за предишния модел.Все пак за 4000лв,май няма много Пасати B5.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        До: Nissan Primera или VW Passat

        Май пасата е по добре , ние имаме примера п11-144 2.0 бензин 2001г. много ядове дава , отделно разхода и е 10-11л/100км

        Коментар


        • #34
          До: Nissan Primera или VW Passat

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Така де,ама Пасата от 98г(Пасат B5), си е Ауди А4(B5),а мисля че ставаше въпрос за предишния модел.Все пак за 4000лв,май няма много Пасати B5.
          Сори, може малко да съм объркал годините, казах ги по спомен.
          Пасата си е 3ка, точно като на снимката на колегата komisar.
          Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

          Коментар


          • #35
            До: Nissan Primera или VW Passat

            Аз нямам нито Пасат, нито Примера. Но преди две години те ми бяха алтернатива за семеен автомобил и съм огледал доста от тях.

            Бюджет от 4000 лв ми говори за човек с ограничени финансови възможности. От което съдя, че той би предпочел по-евтина поддръжка. За това бих препоръчал по-масовият автомобил, т.е. Пасата.

            Бях продавач в една от най-големите вериги, вносители на авточасти в България. Знам какво е като и дойде клиент и те пита за една част, да можеш да кажеш: "Имаме оригинална част - ХХХ лв. Имаме и неоригинална за ХХ лв. Имаме и неоригинална турска за Х лв". Важно е да имаш възможност да избираш. Както казва Yaro - и в бакалията да идеш, пак да има.

            Все пак аз нямам доверие на един 15 годишен автоомбил, N-та упротреба, минал през италиански мърлячи, немска сол по пътищата, Арабски джамбазин в чужбина и български тарикат от Горубляне.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              До: Nissan Primera или VW Passat

              До вчера и аз бях подложен на такъв казус.
              Първо ще кажа,че съм имал до този момент 4бр.Пасат/1.6 :2.0 :1.6тд:1.8/.
              В момента пак карам VW-Caddy 1.9TD 2005г.,но вчера взех на сина си /23г/ противно на традицията Примера 1.6 ,98г.
              Вози определено по-добре от Пасат,има и повече екстри,но засега не мога да кажа друго.По-нататък ще видим дали съм бил прав.
              Ценово Примерата с обслужване/мотора е с верига,т.е.смяна масло/ ,регистрация ,застраховка и винетка+50л.гориво,всичко това е малко под 4000лв.
              Ами за тези пари ,таква кола!
              Успех на колегата в търсенето!
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #37
                До: Nissan Primera или VW Passat

                Имам Пасат Б3 ноември 1992 г., 2,0 (1984 куб.см) пълен инжекцион, ABS, климатик, ел.стъкла - задни и предни, имам го от 2004 г. Внос от... Италия Досега съм сменял само масло на двигателя и... течност за чистачките ... и един път за целия период - спирачни накладки. Няма по-желязна машина, такова чудо не съм виждал и сигурно няма и да видя
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  До: Nissan Primiera или VW Passat

                  Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                  Предварително да се извиня, ама едното ми е "пофренчено", а другото "твърде" немско - защо не Honda - Accord или Mazda - 6?
                  'Пофренчени' са Нисаните след 99та година. Твърдо съм за Нисан-а пред Фолксваген-а. Имал съм 3 Примери, които сменях само с по-нови, а първата 2.0 16V 115к.с. я купи най-добрия ми приятел, който я благославя тази кола и до днес, вече 19 годишна. Части вече има и то напълно по джоба, а по-малкото време прекарано в сервизите си пълен плюс за Нисан-а.
                  пон.-пет. 09:00 - 18:30
                  събота 09:00 - 13:00
                  Варна - 0894484248, 052600585
                  София - 0895432143, 024750847, 024750947

                  Коментар


                  • #39
                    До: Nissan Primera или VW Passat

                    Имам Пасат атмосферен дизел, седан, 1992год. 250 000км. Води се 3ка, ако не се лъжа. При мен е от 2000г. Тази година му смених карета, че се разтропаха и за втори път ролка и ангренажен ремък. Нищо друго. Само сипвам нафта, сменявам редовно маслото и карам. Много здрава кола. Освен това вътре е и по-широка от Примерата. Леки ръжди по калници и шофьорска врата. Купето не е мръднало, всичко му работи. Зимата пали без проблем, вярно-държи се в гараж, неотопляем. Примерата наистина вози малко по-комфортно. Но като ремонтнопригодност, Пасата е по-добър. А, сменявал съм и комплект накладки, щях да забравя. Твърдо съм за Пасата.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Nissan Primera или VW Passat

                      Вчера капарирах .... Пасат Б4.

                      Благодаря на всички за насоките и съветите.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #41
                        До: Nissan Primera или VW Passat

                        Абе... то е за темата тук да се поФаля, но нека си призная, купих още един Пасат Б4 и за тъщата, но е с 2л. двигател, стои ми по-стегнато от другия и е много пъргав и май аз ще си го търкалям. Вече го пробвах за влекач, много е добър.
                        Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nissan Primera или VW Passat

                          Да "ъпна" темата на колегата,че да не отварям нова...
                          Та бихте ли дали мнения за примера P12 комби. С жената решихме,че ни е време на семеен автомобил и се спряхме на примера около 2002-2004 г.
                          Двигател 1.9 или 2.2 е по-добрия вариант ? 1.9 е на рано с ремък, 2.2 е нисански и с верига. Колата ще се кара основно градско (София) и на къси разстояния.
                          Въобще ако има някой с такава да сподели + и - ще е екстра.

                          Предварително Ви Благодаря,

                          Поздрави,
                          Данчо

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Nissan Primiera или VW Passat

                            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                            Въпроса просто е излишен , не е ли немецо да пипне , неси е работа.А със този биуджет замислил ли си се за мерцедес 124 300тд ,въпреки че е доста остаряла като години кола и двете марки не могат дасе сравнят с него, нито по конфорт, нито по здравина нито по дизайн.
                            Минало бешело!!!
                            Вече и направено в германия не означава, че го е правил немец, правил го ......... знаете.

                            Един познат работеше преди време в машиностроителен завод в германия, той Българин, отк. украйнец, бригадир поляк.
                            Сега е много по зле.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nissan Primera или VW Passat

                              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                              Да "ъпна" темата на колегата,че да не отварям нова...
                              Та бихте ли дали мнения за примера P12 комби. С жената решихме,че ни е време на семеен автомобил и се спряхме на примера около 2002-2004 г.
                              Двигател 1.9 или 2.2 е по-добрия вариант ? 1.9 е на рано с ремък, 2.2 е нисански и с верига. Колата ще се кара основно градско (София) и на къси разстояния.
                              Въобще ако има някой с такава да сподели + и - ще е екстра.

                              Предварително Ви Благодаря,

                              Поздрави,
                              Данчо
                              Сядал ли си вътре в такава кола? Ако не си седни първо и виж как е, това табло сложено на средата не е за всеки.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nissan Primera или VW Passat

                                Прегледах темата през ред и видях една голяма заблуда. Цените на много от японските коли са по-ниски от на VW конкретно. Карам Мазда 626 2001г. и всичкона което съм проверил цена е по-евтино от на Пасат същата година, не че съм купувал кой знае какво, са сега съм сменил един маншон на полуоската и радиатор на климатика, но има 1-2 неща дето ще трябва да сменя някой ден. Конкретно при Маздите(наблюдения над 3, 2 мои и една на приятел) цените са по-ниски от при VW, като изключенията са основно при части по купето които обикновено се купуват от морга. Приятел си купи Примера П11, която преди това аз щях да купувам ако не бях купил Маздата, нищо проблемно няма за сега с цени и намиране.
                                VW и ВАГ като цяло след 1998-2000г. имат странно високи цени както на части, така и на коли на пазара. Нито са по-здрави, нито по-хубави и не мога да си обясня тая мания по VW.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X