Здравеите приятели,
Разполагам с Гармин ръчен навигатор Дакота 20 с последния навигационен софтуер ОФРМ 5.11.
Наскоро го изпробвах за първи път в Сакар планина на собствени терени - измервах им площа.
След като се стартира функцията и надлежно бъде обходен терена от начална - крайната точка, апарата изчислява площа и ме пита да запише ли данните в паметта на апарата. Записвам. До тук е ОК. Като включа по-късно апарата и от функцията "Управление на следи" мога да видя изчертания терен на картата, същото и като ги сваля на компютъра в Гугъл Ърт надлежно ми ги изчертава красиво. Обаче никъде и по никакъв начин не показва вече измерената площ на парцела/масива.
А това ми е необходимо, все пак освен Джи Пи Еса не ходя и с тетрадка и молив в ръка/ а май е трябвало/. При измерване на площа с Гугъл ми дава сериозни разлики от измерените с навигатора. Моля за помощ:
Има ли начин от настроиките на апарата или с някоя програма или чрез Гугъл Ърт да ми дава запаметената, вече измерена площ?
Разполагам с Гармин ръчен навигатор Дакота 20 с последния навигационен софтуер ОФРМ 5.11.
Наскоро го изпробвах за първи път в Сакар планина на собствени терени - измервах им площа.
След като се стартира функцията и надлежно бъде обходен терена от начална - крайната точка, апарата изчислява площа и ме пита да запише ли данните в паметта на апарата. Записвам. До тук е ОК. Като включа по-късно апарата и от функцията "Управление на следи" мога да видя изчертания терен на картата, същото и като ги сваля на компютъра в Гугъл Ърт надлежно ми ги изчертава красиво. Обаче никъде и по никакъв начин не показва вече измерената площ на парцела/масива.
А това ми е необходимо, все пак освен Джи Пи Еса не ходя и с тетрадка и молив в ръка/ а май е трябвало/. При измерване на площа с Гугъл ми дава сериозни разлики от измерените с навигатора. Моля за помощ:
Има ли начин от настроиките на апарата или с някоя програма или чрез Гугъл Ърт да ми дава запаметената, вече измерена площ?