Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика между скороста и километрите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика между скороста и километрите

    Нещо интересно забелязах онзи ден. Келометража ми не показва правилно.Засякох разтоянието Монтана Благоевград и ми показа 180км а с опел астра сам го заси4ал поне 10 пати към 215км същата отсечка.
    Саоветно разхода които ми показва е нереален и скороста на келометража бяга с около 10%. Дали е от гумите или от странната раздатка.

  • #2
    Re: Разлика между скороста и километрите

    Раздатката ти в случая няма пръст в разликата. Гумите ако са по-големи от стандартните и си готов с грешката.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Разлика между скороста и километрите

      Келометража на жило ли е или минава през бордовия комп.Защото понякога ваобще не показва скороста но километрите си въртят.

      Коментар


      • #4
        Re: Разлика между скороста и километрите

        Той и с жило да е, ако уреда е развален пак ще показва същото... Компютъра при всички случаи взима сигнал от там, за много неща.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Разлика между скороста и километрите

          Ма верно не знаете ли защо е така.
          Това е направено съвсем умишлено с цел разхода на бензин да изглежда повече за да са спокоини душманите.

          Коментар


          • #6
            Re: Разлика между скороста и километрите

            основната разлика идва от гумЕте. за целта на JEEP се сменя пластмасовото зъбно колелце на датчика на скоростомера. разликите дори от 1 инч в размера на гумите оказват влияние. при разлика от 3" имах точно 10% отклонение. има проста формула за пресмятане, която обаче не ми се търси сега .ето линк : http://www.go.jeep-xj.info/HowtoSpeedoGears.htm. a, и още нещо - jееп е с електронен датчик на скоростомера, не с жило. по новите модели разбира се.

            надявам се че съм ти бил полезен
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              Re: Разлика между скороста и километрите

              Обичайно на всички автомобили дневния и постоянния километраж са приблизително верни (при заводския размер гуми) а скоростомера показва с около 10% повече...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Re: Разлика между скороста и километрите

                има 2 начина да си "хванете" отклонението в пробега:
                1. Взимате един ЖиПиеС и като пътувате някъде /поне 100км/ си засичате изминатото разстояние по километраж и по ЖиПиеС... Пример /сложили сте по-големи гуми/ по ЖиПиеС S=110км, по километраж s=100км... Грешката е = 100*(s-S)/S=100(100-110)/110=-9.1%

                2. начин: Колата стандартно е с гуми с диаметър D[mm] /например 265/70/15=29""=29*25.4мм.737/, а Вие сте ги сменили с по-големи гуми с диаметър d[mm] /32х11.5х15=32"=32*25.4мм.813/,
                Грешката е =100*(d-D)/D=100(813-737)/737=-10.3%

                в случая грешката със знак минус означава, че километража показва по-малко от реално изминатия път... съответно разхода пресметнат по километража е по-голям от действителния...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Re: Разлика между скороста и километрите

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  има 2 начина да си "хванете" отклонението в пробега:
                  1. Взимате един ЖиПиеС и като пътувате някъде /поне 100км/ си засичате изминатото разстояние по километраж и по ЖиПиеС... Пример /сложили сте по-големи гуми/ по ЖиПиеС S=110км, по километраж s=100км... Грешката е = 100*(s-S)/S=100(100-110)/110=-9.1%

                  2. начин: Колата стандартно е с гуми с диаметър D[mm] /например 265/70/15=29""=29*25.4мм.737/, а Вие сте ги сменили с по-големи гуми с диаметър d[mm] /32х11.5х15=32"=32*25.4мм.813/,
                  Грешката е =100*(d-D)/D=100(813-737)/737=-10.3%

                  в случая грешката със знак минус означава, че километража показва по-малко от реално изминатия път... съответно разхода пресметнат по километража е по-голям от действителния...
                  Незнам точно размера които е фабрично но сега джипа е 275/70/15 Доста широки ми изглеждат.
                  Последно редактирано от sata; 20-02-07, 20:29.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Разлика между скороста и километрите

                    И аз имам тоя проблем.
                    Самоков-Дупница е 42км.
                    Аз съм с 33-ки гуми и ми показва точно 30км.
                    Не знам на по големи разтояния с колко ще лъже.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Разлика между скороста и километрите

                      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                      И аз имам тоя проблем.
                      Самоков-Дупница е 42км.
                      Аз съм с 33-ки гуми и ми показва точно 30км.
                      Не знам на по големи разтояния с колко ще лъже.
                      Никакъв проблем нямаш! Нали си имаш GPS. Засечи няколко пъти разликите и оттам нататък сметката ще ти е ясна.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Разлика между скороста и километрите

                        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                        И аз имам тоя проблем.
                        Самоков-Дупница е 42км.
                        Аз съм с 33-ки гуми и ми показва точно 30км.
                        Не знам на по големи разтояния с колко ще лъже.
                        колега, никакъв проблем нямаш - писал съм по-горе как се смята...
                        ако наистина Самоков-Дупница е 42км, а ти показа 30, значи просто трябва да умножаваш показанието на километража по 1.4 ...ама нещо много ми се вижда - какви са й фабричните гуми на твойта машина?
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Разлика между скороста и километрите

                          Първоначално публикуван от sata Преглед на мнение
                          Незнам точно размера които е фабрично но сега джипа е 275/70/15 Доста широки ми изглеждат.
                          275/70/15 - диаметърът им е 766мм /с малки отклонения заради състоянието на протектора/
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Разлика между скороста и километрите

                            Първоначално публикуван от sata Преглед на мнение
                            Незнам точно размера които е фабрично но сега джипа е 275/70/15 Доста широки ми изглеждат.
                            Такъв размер няма.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Разлика между скороста и километрите

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Такъв размер няма.
                              Моя грешка 230/75/15

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X