Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куче влачи рейс (Дефендер влачи автокран и вдига мачта)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куче влачи рейс (Дефендер влачи автокран и вдига мачта)

    Пускам тази тема тук а не в специализирания форум за Ландровер, защото сигурно ще е интересна на повече участници във форума. Въпросната случка е епизод от работа по един наш обект. За да се вдигне кула, трябваше да се качи до върха на един доста голям хълм автокран. Обаче кранът е с дефектирала скоростна кутия и не може да преодолее дори малък наклон... Е те тук на помощ се притича ДЕФЕНДЪРА Сами ще видите разликата в габъритите и съответно в теглата на двете возила. И като за капак с помоща пак на лебедката (Mile Marker 8500) същия този Дефендър придърпа мачтата с тегло 6.5 тона.
    Та така теглете филмчето и се кефете:https://htftp.offroad-bulgaria.com/q...landrover3.avi
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Re: Куче влачи рейс

    Крана въобще ползвахте ли го,или само да пробвате Дифендъра го бяхте взели?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      Re: Куче влачи рейс

      Ползвахме крана, разбира се! Само, че без Дефендера и MileMaker-a вдигането на кулата щеше да бъде почти невъзможно.

      На филма не се вижда наклона, на места беше много стръмно! А без лебедката нямаше да може да се "изтегли" конструкцията върху мястото за вдигане. Кранът отчете 6.5 тона тегло на конструкцията във въздуха, а лебедката трябваше да я изтегли в легнало положение и в силен контакт със земята.

      Иначе щеше да бъде една много скъпа проба!

      Т.
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #4
        Re: Куче влачи рейс

        евала работите с размах .

        Коментар


        • #5
          Re: Куче влачи рейс

          Де го Стефан да ми разправя къде се въргалял Дефендер-а (днеска четох тука пак някви стари теми з акой е по-по-най и се вбесих )..

          Коментар


          • #6
            Re: Куче влачи рейс

            Яро,

            Можеш ли като Super Moderator да постнеш снимки от тегленето? Филмчето е тежко за повечето потребители!

            Благодаря!

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              Re: Куче влачи рейс

              Те възможностите на джипките са големи, аз с класика от аватара (3.9 V съм теглил голям камион мерцедес от една кал, класика подскачаше като на трактор пулинг, мой клиент си тегли счупения тир 20 км с ТЛК 90 и само едни лагери на раздатката сменихме . Та си мисля че е по важно какви са последствията

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X