Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки или видео клипове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки или видео клипове?

    След въвеждане на опциите за видео от Vbox7 и Youtube, все повече колеги пускат клипове от карания и разходки.
    Искам да разбера какво е вашето мнение, какво харесвате повече, снимки или клипове???

    Лично на мен снимките ми харесват повече поради една единствена причина, иска се да хванеш момента,
    да можеш да предвидиш кога и какво ще се случи и най-вече се иска малко майсторлък.
    За клиповете е само едно, натискаш копчето и чакаш......и коментираш естествено с цветущ език.
    Това обаче никак не омаловажава операторската дейност, напротив и аз се заливам от смях на някои клипчета.
    103
    Снимки.
    69.90%
    72
    Видео клипове.
    11.65%
    12
    Все ми е тая.
    18.45%
    19

  • #2
    До: Снимки или видео клипове???

    На мен и двата начина на изкуство ми харесват, но снимките може да ги разгледаш добре и пак да се посмееш, стига фотографа да е снимал това което ще разведри хората, но има и клипове които доста си ги бива.Така че, и двата вида са на ниво.Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Снимки или видео клипове???

      Ванка, раздвоен съм... Може би тук му е мястото да си кажа нещо, което отдавна ме тормози. В раздел "ендуро" изобилства със снимки от сорта "вижте ни к'ви сме 'убавци", в смисъл снимки не носещи нито информация, нито красота. В повечето случаи се набляга на количеството, а за допълнителна обработка и дума не може да става. Същото се отнася и за клиповете. Както си се изразил по-горе, просто "натискаш копчето"... Това, че излишното трябва да се резне, а после и да се монтира си е досадна работа... Затова гледаме 3 минутен клип, за да видим 3 секунди нещо ценно.

      Като стане дума за снимки винаги се сещам за тези, от Дакар 2010...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Снимки или видео клипове???

        Гласувах- снимки.
        Заради коментарите- под и над тях, често пъти ме карат да се хиля на глас, това не се получава винаги с клиповете.
        [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          До: Снимки или видео клипове???

          Хубаво е да има от всичко . Принципно предпочитам снимките, защото интернета ми е кофти и са ми някак по-удобни .

          Коментар


          • #6
            До: Снимки или видео клипове???

            Моето мнение е, че трябва да има повече клипове от разходките... Всекидневно гледам клипове оффроад, как се минават разни трасета и т.н. Снимки фул, клиповете ми се струват малко, а като знам колко излизания имате колеги... Аз дадох ПЪРВИЯТ глас за - ВИДЕО!
            Пази душата си, не гумите!

            Коментар


            • #7
              До: Снимки или видео клипове???

              Най добре е в репортажа да има и от двете.
              Кавазаки КЛХ 300 04г
              Кавазаки КХ 65 04г
              Опел Астра 94г
              Мерцедес 124 91г

              Коментар


              • #8
                До: Снимки или видео клипове???

                Снимките са по-добри. Видеото става, но само ако е добре подготвено. Иначе обикновено доскучава.

                Коментар


                • #9
                  До: Снимки или видео клипове???

                  Наистина най-добре да има и от двете, просто немогат да се препокрият взаимно, а и според мен е полезно поне на мен да виждам в клипове точно как се преминават някои препядствия.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Снимки или видео клипове???

                    От хубав клип и хубави снимки бих предпочел темата със снимки, особенно ако автора е и добър разказвач. Например темите в пътеписи и пътешествия с мотори са пълни със снимки, но ги преглеждаме и пак, и пак ... и пак се връщаме за да ги видим. Хубаво е да има и клипове, но винаги се радвам когато някой пусне тема със снимки и коментари към тях . Има страхотни фотографи във форума.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #11
                      До: Снимки или видео клипове???

                      Снимката е да се виждат красотите,и местата непосещавани от различните краища на България/или извън нея/....а клиповете са си за самото каране,преодоляване на дадено място,спускане или катерене,кал или река.....от доста време се оглеждам за камера която да си монтирам на каската,да може да снимам цялото каране....няколкото човека от форума,които правят яко снимки знаят как става това,спиране преди другите,снимане,качване и пак на ново,демек човек робува през цялото каране за добрата снимка,да после това се възнаграждава от посетителите,но понякога и малко се цени....както казах вече,видеото си е видео,по тв предаванията не дават снимки,но всъщото време няма нищо по яко от една природна красота запечатана на снимка

                      Коментар


                      • #12
                        До: Снимки или видео клипове???

                        Поеади липса на отговор 50/50 натиснах " все ми е тая " . В клиповете също се иска майсторлък, като например красноречие. Клип без репортаж е като жена без ци#и. Хубаво е да има от всичко. Аз открих клипа за плевенската група и сега цялата група е против мен точно заради говора в клипа ( нямам нищо против ) .

                        Ще си позволя да дам пример. Клип на едно и също качване, сниман от два различни ъгъла. Вижте и преценете сами кой от двата клипа е по добър.Леко разминаване . Първият глип да се гледа след 30 - тата секунда.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Снимки или видео клипове???

                          Лично аз предпочитам снимките.Разбира се винаги е важно и кой и какво е снимано.Аз когато качвам снимки и пиша за някоя разходка винаги отсявам по качествените и смислени снимки.Често от 70 снимки, отсявам и качвам само 20.

                          Клипове също харесвам, но не е същото някак си както снимките.Доста добре се получава ако се сглобят по атрактивни моменти от няколко клипчета в едно цяло с подходящ музикален фон, но отнема известно време за обработка и рядко го правят хората.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Снимки или видео клипове?

                            Аз съм твърдо ЗА снимкиЗа мен няма по-красиво нещо от природата и заснета по майсторски начин това ме кара да се чуствам горд че съм се родил на тази земя.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • #15
                              До: Снимки или видео клипове?

                              Най-добре е да има от всичко.
                              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
                              [/SIZE][/B][/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X