Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

    Скоро ми предстои(еше) смяна на ангренажния ремък на Рокито и вече даже осигурих бюджета, докато случайно в английския форум на Дайхацу не видях една тема на някакъв пич, който тръгнал да сменя ремъка на 2.8Д 1986г. като моя (моят е 1987) и установил, че няма нито ремък,нито верига, а само зъбчатки. Твърди се пак там, че по-ранните 2.8Д, които са с алуминиев капак , не са с ремък ... Мойто Роки е с алуминиев капак, а не с пластмасов. За малко да си поръчам ремък и ролки за 2хх лв.

    Някой може ли да потвърди инфото или ще трябва да отварям капака да се уверя? Никъде в заводската книга или Аутодата не видях такъв вариант. Всички ги дават с ремък. Верно,че майсторът ми каза още при първия оглед, че щом е с метален капак не би трябвало да е с ремък ... ама !!! Сега като се сещам, даже си има и някаква гарнитура на този капак, което недвусмислено сочи верния отговор, но ми е интересно дали някой знае нещо конкретно ...

  • #2
    Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

    Интерсен казус! Утре ще погледна в аутодатата и и още една сервизна програма която имам.

    Коментар


    • #3
      Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

      Доколкото помня Toyota Fj70 4.0 heavy duty за която Венцислав Петров писа преди време, беше със такава зъбчата предавка на разпределителния вал. Предполагам, че механизмът там се маже от маслото на двигателя, след като има гарнитура и няма никакви пробки и отдушници....

      Коментар


      • #4
        Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

        Ето ти един отговор:

        The DL-42/52 share the same components, apart from a boost compensating fuel pump, different piston design, and of course Turbo componentry on the Dl-52. The basic description is something like;

        4cyl deisel, 2800cc (172ci) swirl chamber injection, Bosch VE rotary injection pump, gear or belt timing, cast iron block and head, 2 valves per cylinder, siamese intake ports 1-2 3-4, siamese exhaust ports 2-3, bore x stroke 92mm x 104mm, CR 21:1, firing order 1-3-4-2, glow plug starting, 100bhp@3400rpm 180lbft@1900rpm.

        1st 3.477, 2nd 2.037, 3rd 1.317, 4th 1, 5th 0.82, R 4.148.
        Hi 1.297, Lo 2.37.

        Дано съм ти помогнал.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

          gear or belt timing значи има и вариант със З.К.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

            Интересно че в Аутодата за DL42 няма информация и графика за ангренажен ремък. Може би ще е най-добре да се пооцапаш малко и да опиташ да развиеш болтовете на капака. Ако шайбата на външните ремъци не му пречи да мръдне малко може да успееш да погледнеш вътре.

            Коментар


            • #7
              Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

              Ако почакате малко ........

              Всички DAIHATSU ROCKY фенове много ще черпите !!!!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                CarTest мерси за инфото! 99% съм сигурен вече,че моята е със зъбчата предавка там. Добре, че се усетих преди да купя ремък и ролки !

                Коментар


                • #9
                  Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                  Нямах време да пиша и обяснявам.....
                  DL42 си е с ремък и ролки точно като DL52
                  В момента качвам на FTP-то ....user manual .... но само за двигателя е 88 мб. ..... така, че ще почакате .....
                  После ще кача и всичко друго .... купе,окачване,рама,трансмисия, ел. схеми ... абе каквото имам. А имам всичко.

                  Кой ще черпи ???
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Нямах време да пиша и обяснявам.....
                    DL42 си е с ремък и ролки точно като DL52
                    В момента качвам на FTP-то ....user manual .... но само за двигателя е 88 мб. ..... така, че ще почакате .....
                    После ще кача и всичко друго .... купе,окачване,рама,трансмисия, ел. схеми ... абе каквото имам. А имам всичко.

                    Кой ще черпи ???
                    Този сървиз менюал, ако говориш за който си мисля, го имам отдавна и ми е станал като библия вече , кажи речи наизуст го знам. Именно поради това се бях заблудил, че съм с ремък... Има и други неща които не се споменават там, явно е за по-новите модификаций . Например маркуча на отдушника на картерните пари при мен виси до картера на двигателя. В тази документация се говори само за вариантите след 1988-89, където този маркуч влиза обратно в системата през тръбата за въздуха след филтъра и никъде го няма моят вариант. И сега този казус с ремъка. Но всичко останало е доста подробно описано и ми е незаменимо четиво.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                      Ами ако е това, което имам аз .... чети от 32 ... 39 страница.
                      ПИШЕ си ... и картинки има за DL42 !!!!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Ами ако е това, което имам аз .... чети от 32 ... 39 страница.
                        ПИШЕ си ... и картинки има за DL42 !!!!
                        Всичко хубаво ама още на първата картинка виждам капак различен от моя !!! Оттам нататък разглеждам нещо различно от моя случай.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                          Ето и част от един каталог за авточасти:

                          Front Crankshaft Seal 1984 -> timing gear type 000340 £3.00
                          Front Crankshaft Seal
                          8/1987 -> timing belt type 000738 £4.50


                          грешката е вярна май ....

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                            На FTP-то съм качил цялата информация за Роки 2,8Д
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/cartest/Daihatsu_Rocky

                            Виж на описаните по-горе страници.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Ангренажен Ремък за Роки 2.8Д?

                              Може ли някой с DL-42 или DL-52 от форума да снима своя капак на ремъка и да ги сравним? Аз ще снимам моя и ще постна снимки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X