Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
    Днес при опит за смяна на ремък на Диско 300 тди изтърбуших с отверката едно нящу Натиснах явно където не трябва за да повдигна ролката и едно парче точно под пружината се откърти . В момента подлата пружината стои с около 1,5 см по-ниско .Ще сменя ролката когато пристигне от Англия .До тогава има ли проблем да карам така ? Има ли вероятност да хвърли ремък ,да приплъзва или нещо по-лошо да се случи ?

    [ATTACH=CONFIG]213741[/ATTACH]
    Има 2 белега. Когато застанат един срещу друг, ремъка трябва да се смени. Та - ако не са застанали или ако не са се разминали след тази маркировка, мисля, че няма грижи да караш.
    Когато освобождаваш ремъка тази ролка се издърпва, като хванеш оста на самата ролка с квадрат (от гедоре) с дълго рамо и напънеш на твое ляво до край.

    Коментар


    • #32
      От: До: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      Има 2 белега. Когато застанат един срещу друг, ремъка трябва да се смени. Та - ако не са застанали или ако не са се разминали след тази маркировка, мисля, че няма грижи да караш.
      Когато освобождаваш ремъка тази ролка се издърпва, като хванеш оста на самата ролка с квадрат (от гедоре) с дълго рамо и напънеш на твое ляво до край.
      Благодаря ! Следващият път ще опитам по тоя метод . Надявам се да строша нещо друго . Обичам да чупя различни неща инък бързо губя интерес и се захващам с перални , прахосмукачки ,печки ........все играчки на жената и работата излиза извън контрол .
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #33
        От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Белезите се разминават с около 1.5 см.
        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Има ли вероятност да хвърли ремък ,да приплъзва или нещо по-лошо да се случи ?
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #34
          От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Белезите се разминават с около 1.5 см.
          Не бих карал. На практика, пружината не участва в нищо, освен в общата маса на колата..

          Коментар


          • #35
            От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Възможни последствия ?
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #36
              От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              Възможни последствия ?
              Не се наемам да кажа. Ремъкът няма да върти или ще се върти по-бавно. Всичко, което е вързано на него няма да работи както трябва. Освен това предполагам, че ще се загрява, защото ще приплъзва. Може да се поразтопи тук - там... Само предполагам, но не бих карал или поне не и на дълъг път.

              Коментар


              • #37
                От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Откъртих огледалото от джама. Метална пластина, залепена за стъклото. Някой да знае качествено лепило, с което да го залепя, както и магазин, откъдето да купя лепилото?

                Коментар


                • #38
                  От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Я намини да го поразгледаме (без четвъртък следобед)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Велйо,според мен с лепило нямя да стане защото ще трябва да ти омалее ръката да го държиш дакато стегне.Бързите лепила/тип каноколит/ще го залепят,но много скоро от вибрацийте и слънцето ще падне,па да не говорим,ако друг реши да си го нагласи за себе си/личен опит/Решението, според мен, е двойно лепящо се тиксо,ама истинско и издържащо поне 300г.Магазини от рода на Автомания,Практикер,Офис 1,Бриколаж и тн.Имаги и в МотоПфое,ама цената е малко солена;потърси и в по-големите железарий.Успех.Прятел го залепи с епокси смола/Покси Пол/,доста дълго издържа,но при едно отиване на автомивка му го дадоха наръка))паднало докато миели джама отвътре.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от zablio Преглед на мнение
                      Велйо,според мен с лепило нямя да стане защото ще трябва да ти омалее ръката да го държиш дакато стегне.Бързите лепила/тип каноколит/ще го залепят,но много скоро от вибрацийте и слънцето ще падне,па да не говорим,ако друг реши да си го нагласи за себе си/личен опит/Решението, според мен, е двойно лепящо се тиксо,ама истинско и издържащо поне 300г.Магазини от рода на Автомания,Практикер,Офис 1,Бриколаж и тн.Имаги и в МотоПфое,ама цената е малко солена;потърси и в по-големите железарий.Успех.Прятел го залепи с епокси смола/Покси Пол/,доста дълго издържа,но при едно отиване на автомивка му го дадоха наръка))паднало докато миели джама отвътре.
                      Да - понеже това огледало го отнася голям, защото и жена ми и аз го ръчкаме, вероятно решението трябва да се търси в честа смяна на лепящия елемент. Но пък може да има и някаква чудодейна панацея. До петък ще събирам информация. Благодаря, докторе!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Отивай да ти го залепят стъкларите бре. Дето се занимават с автостъкла.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Аз пък досложих по - голямо огледало от тея панорамните, че ЛР - ското ми е малко, обаче в жегата цялата композиция клюмва надолу и докато не се поохлади купето нямам огледало. Изглежда натежава на сферичната връзка отзад и тя не успява да го устиска. Мислил съм да я обезмасля, ако евентуално е била смазана с нещо, със спирт или ацетон.
                          Приемам съвети.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            От Практикер съм си купувал лепило на Бизон за стъкла, което стяга от УВ лъчи - малка тубичка за около 10 лв., но разхода е малко.
                            Мисля, че ще е подходящо.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Снощи на притъмняване някъде в една гора се заглобих в едни длИбоки коловози. С големия Джак се измъкнах, работа за пет минути. След известно време на един завой предна десна гума се удари в един бряг и взе странно да свисти /да изпуска въздух отвреме на време/, на всеки 30 секунди примерно. Оказа се че е захапала пръст и трева между джантата и борда на гумата. Изчовърках кво успях с една отвертка и продължихме. Вече беше яко тъмно. Нещо по едно време запотропва. На светлината на фенера видях че се откъснало ухото на заден десен ам.Паркирах на една полянка и след около час тръгнахме на обратно. Трябваше да се качи доста стръмен тревист склон, който обикновено на втора бавна винаги съм превземал без особен зор, но тоя път не се получаваше. Колата нямаще достатъчно мощност и все ме увличаше "у десно". С много мааму и т.н., включително и включен блокаж излезнах на баира и установих, че предна десна гума /явно поомекнала преди това/ се беше отделила от джантата. Значи затова ме е дрЪпало и съм немал мощност. Цъ цъ цъ........Следва смяна на гума на място което като вдигнахме болната гума с джака на около метър разтегнат джак, джипа беше във водоравно положение. Нейсе смених и продължихме със някакъв странен шум. Беше изхвърлил задна десна пружина. Колата вървеше изключително трудно и с очевадно липсваща мощност /особено по нанагорнище/........
                              Оказа се че и без блокаж не иска да си мръдне гъза......
                              И всичко това само за около два часа.
                              На сутринта след леко попиване от мъка и след 15 км спускане по черно и още толкова по асфалт се добрахме до в къщи. Вече на бързи, но пак с блокаж.
                              Е тва ми се случи.

                              А какво съм счупил за да оправдаем заглавието на темата ще видим утре.
                              Бе, то Таргата нещо ми подшушна, но утре ще има лекарски консилиум за повече яснота.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Бре бре ... аз съм се прибирал от около 50 км. със скъсан амортесьор ( заден ) , полуизвадена пружина и обърната биелетка на стабилизираща щанга ,ама единственото ,което бавновоза правеше - беше че постоянно се стремеше да завива ...задницата искаше да върви наравно с предницата ....ти трябва да си прецакал нещо по раздатката ...ама то ще си каже ...
                                Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X