Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масленна помпа за моторен трион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • масленна помпа за моторен трион

    Здравейте на всички ,първо не знам дали е тук мястото на това питане ,модераторите ще решят,имам резачка марка ОЛЕО МАК,била с части на хускварна,но и липсва масленната помпа която маже веригата.ако някой има нещо да ми предложи ,което е за този модел,ще съм много благодарен.Машинката ми я подариха и се наложи да и сменя пласмасовото колело за палене и в сервиза на хуск варна ме рязнаха доволно а сега за тая помпа искат пари дет сигурно машинката не струва на старо толкова.
    за това се обръщам към съфорумци за помощ.
    тел.0885599851
    Прикачени файлове
    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

  • #2
    До: масленна помпа за моторен трион

    да добавя точния модел е OLEO MAC 935F
    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

    Коментар


    • #3
      До: масленна помпа за моторен трион

      За съжаление, направата на машина от части, излиза поне 3 пъти по-скъпо , отколкото купуването на нова. И не е виновен сервизът, просто политика на големите производители. Помпата би трябвало да е около 100 лв. Ама имаш ли и дръжките, че на снимката е без тях и капака на мотора. Че и те са едни пари.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        До: масленна помпа за моторен трион

        Така трудно ще намериш маслена помпа само по модел на този трион - поне търси из нета на коя Хускварна съответства.

        Ако не, разглобяваш и гледаш на место какво трябва да бъде, това са основните две маслени помпи за Хускварна, които се използват в повечето производни на тях резачки:






        има и още един масов модел който се използва в Партнъри, Райдъри и тем подобви бензинови триони



        цените съответно са около 60, 45 и 25лв, ще ги намерите в магазините продаващи резервни части за резачките.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          До: масленна помпа за моторен трион

          Има и един трети модел маслена помпа на по старите хускварни (тези с черния капак) тя представлява едно пластмасово зъбно колелце шприцвано върху около 5 мм метална ос която е фрезована от едната страна в другия си край. Осичката се върти в едно алуминиево цилиндърче и цялата конструкция е събрана в пластмасов корпус под съединителя на машината. Като цяло доста куца конструкция ако не изрони колелцето отваря луфт в алуминиевото цилиндърче и спира да подава масло . Трите части не се продават по отделно като резервни а само комплект и преди 2-3 години струваха 55 лева .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: масленна помпа за моторен трион

            ако е 5мм оста то това би трябвало да представлява - води се бутало за маслена помпа и се предлага и отделно по принцип.

            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              До: масленна помпа за моторен трион

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              ако е 5мм оста то това би трябвало да представлява - води се бутало за маслена помпа и се предлага и отделно по принцип.
              Същото е . При мен беше се беше увеличил луфта в алуминиевата част и от там не качваше масло. Замислил съм да го направя месингово зъбното колело но нямам модула и вече осичката ще я правя по диаметъра на алуминиевия детайл а може и него да го направя стоманен. На времето обиколих 2-3 магазина на Хускварна и навсякъде предлагаха комплект и понеже машината ми трябваше по спешност нямах време за рационализаций и го купих.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: масленна помпа за моторен трион

                имам всички неща на машинката ,бях я разглобил тотално за да я прегледам изцяло и сега не съм слагал дръжки и другите дреболии.Относно помпата не ми прилича да е някоя от горепоказаните защото тези които сте показали се задвижват от въртене докато моята е като че ли на бутане ако мога така да се изразя,понеже на коляновия вал от едната страна където е помпата е застърган малко ексцентрично и от там като се върти вала бута помпата или там каквото е навряно да помпи
                в момента сум ръгнал една чамова клечка да запуша дупката че като я няма помпата от там смучи въздух и не пали,вижда се на първата снимка
                Прилича да е нещо подобно на последната която е показана но и тя май трябва да се върти
                благодаря на всички ,продължавайте с офертите
                Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                Коментар


                • #9
                  До: масленна помпа за моторен трион

                  ето още няколко снимки къде се слага помпата
                  Прикачени файлове
                  Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                  Коментар


                  • #10
                    До: масленна помпа за моторен трион

                    колеги ,търсете из мазета и гаражи, нема ли такос нещо , от един сервиз ми казаха да я занеса в музея че била стара колкото света
                    ама как да я прежаля като си пали и работи само дето няма ко да маже тая верига
                    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                    Коментар


                    • #11
                      До: масленна помпа за моторен трион

                      Имаме магазин и сервиз , утре ще проверя старите неща и ще намерим нещо. Пиши ми колко искат за помпата , може да намеря нова за по-малко пари

                      Коментар


                      • #12
                        До: масленна помпа за моторен трион

                        някой не изрови ли нещо от гаража
                        Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: масленна помпа за моторен трион

                          може да се заключи намерих помпа
                          Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: масленна помпа за моторен трион

                            Да си съживя малко темичката за моята резачка.Помпата която търсих преди време я откриха в Хускварна с 300 зора и ми я поръчаха,сложих я и всичко стана добре.Обаче много масло се изпомпва когато се реже ,в сравнение с други машинки моите стърготини излизат много омаслени,за сравнение на 1 резервоар бензин (120гр.)1 до 2 резервоара масло,а до колкото разбрах по този начин и рязането вече не е практично защото се замазвала веригата.На една от снимгите по горе където съм показал къде се поставя помпата има една по малка дупка до нея, в която според мен се навива допълнително нещо с което да се регулира дебита на маслото.Рових се в нета но не откривам нищо .Когато ми поръчваха помпата им казах за този по малък отвор че вероятно и там има нещо но те не намериха по каталога или май по скоро...........как да е.
                            Та молбата ми е ако някой има на идея какво трябва да е там да сподели а ако го и има в наличност ще е още по добре.
                            А забравих да кажа че в момента в по малкия отвор съм ръгнал една клечица защото от там иначе тече масло.
                            Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                            Коментар


                            • #15
                              От: масленна помпа за моторен трион

                              Нещата се изясниха снощи в поредния магазин където вниманието от момчетата беше на ниво спрямо други търговци.
                              В този малък отвор където си мислех че има нещо като жигльор с който да се регулира дебита се завивало болче което държи малка планка върху помпата за да не се развива.А тънкия момент с регулирането на маслото става като се развива помпата от отвора си.По този начин се отдалечава помпата от коляновия вал от където взема и движението тоест се намалява натиска фърху помпата.С две думи елементарно ама да се сети човек.
                              Надявам се че все на някого съм бил интересен с моите проблеми
                              Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X