Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Ха,кви са тези телоподаващи?!?!И как само две разлики?!?МНООООО о
    са.Разлика първа:ако излезе стадо прасета например и аз съм мръвкар
    да кажем и ти,аз ще прибера Н-броя а ти едно. 2-ра понеже не става
    за лов фризера е пълен а и трофеи дал господ. 3-та напр.мога да си
    сложа 5 или 30 вида боеприпас/зависи от пълнителя. 4-то мога да си
    сложна заглушителчето за "по-тих"лов.Още кво,няма в БГ.горите
    животно кето ти напр. с 308 да свалиш пък аз с АК-то да не мога ,или
    поне аз не съм срещал.Е стига да го уцелиш де.Пък ако искам бенч
    изстрел си имам други тояги.То че не става за лов не става но аз
    предпочитам да си имам и един такъв,не пречи и не заема много място
    в касата.
    В тебе ми беше надеждата за обяснение
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #17
      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Добре, дайте за начало да видим каква е стъпката на нарезите на Калашника, спрямо ловните оръжия...
      Който се интересува има си литература и в гугъла за по-бързо.
      До сега нито едно животно докато съм го прибирал в багажника
      не ме е питало нито за стъпката от която е умряло нито за вида
      оръжие.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Много се палиш...
        Разбира се, че става, нарочно пуснах крайно изказване, за да се размърдате...
        Обаче има две съществени характеристики, дето го различават от класическото ловно нарезно оръжие...
        1. Не завърта куршума достатъчно за да експандира веднага при докосване на целта. Затова бие добре с патрони с голям оловен връх, но те пък имат други кусури..
        2. Характеристиката на изстрела няма нищо общо с таблиците на производителя, заради газоотводния механизъм.
        3. Точността е относителна.

        Коментар


        • #19
          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Бе, то има различни видове лов. Предполагам, че говориш за прасета.

          Това е автомат, а не пушка. Идеята му е за масиран, а не прицелен огън. С това нещо можеш да натръскаш стадо свине и покрай тях десетина кучета барабар с още някой от дружинката. Навремето се беше случило на практика такова нещо в нашия край.

          Което не значи, че компетентен стрелец няма да се представи добре с това нещо на единична стрелба и по прасета.

          Обаче едно нещо не разбрах - какво общо има жироскопичният момент с експандирането на куршума?

          Коментар


          • #20
            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Това оръжие не е тясно профилирано за олределен лов.И елен колкото
            бивол пада , а най-интересно е заек с трасиращ.Така че диапазона е голям.Ловният вариант няма автоматична.За експанзията и аз не го
            разбрах-връзката де.До сега единственият недостатък който аз съм си открил за мен е че шоковиат ефект при попадение е много малък или
            почти го няма.Компенсира се донякъде с подходящ куршум.Но пък този
            недостатък те кара да си по-прецизен при стрелбата.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Според мен, най-големия недостатък, за да бъде един обикновен АК ловно оръжие е големия откат(на горе)
              и увеличеното време за повторно прицелване.
              Иначе може да се теоретизира много по въпроса.
              Факт е, че с АК можеш да трепеш всичко, от лалугер, до лос.
              До колко ефективно, с колко изстрела, няма значение,
              важното е, че става.
              В казармата ударих излитащ фазан,
              с втория изстрел, на единична разбира се.
              Счупих му дясното крило и ако не беше се замотал в едни бурени, никога нямаше да го стигна.
              Трепал съм лисица, сърна и прасе с цев от АК(вкладна).
              Така, че трепе! Е с по-специални патрони по-добре, но и с обикновените може...!!!

              Коментар


              • #22
                Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                До сега единственият недостатък който аз съм си открил за мен е че шоковиат ефект при попадение е много малък или
                почти го няма.Компенсира се донякъде с подходящ куршум.
                Това велико оръжие е създадено, да прави коридори в живата сила на противника...
                Лова използва боеприпаси, в пъти по-зловещи от най-лошите огнестрелни боприпаси одобрени от Женевската конвенция..
                Ако можеше на война да се стреля примерно с Орикс, войниците щяха да се разполовяват при попадение...

                Експанзията на куршума се влияе много от скоростта на въртене, поради центробежните сили, демек на оловото му трябва малко за да се разтвори...

                АК е страхотно оръжие, но не може да се мери по точност и с най-калпавата ловна карабина, ако някой е на друго мнение, да се готви да залага...

                Коментар


                • #23
                  Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Гаде Арсенала,демек ловният АК има откат само назад
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Бъркаш...
                    Забравяш газоотводния механизъм, дори и да не го усещаш!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Експанзията на куршума се влияе много от скоростта на въртене, поради центробежните сили, демек на оловото му трябва малко за да се разтвори...

                      АК е страхотно оръжие, но не може да се мери по точност и с най-калпавата ловна карабина, ако някой е на друго мнение, да се готви да залага...
                      С експанзията и скоростта на въртене откриваш нова глава в нашият
                      спор.Не знам до колко са съизмерими силата на съприкосновение с
                      целта/линейната/ и центробежната на въртене.Мисля че втората е в
                      пъти/много/по-малка.Да не кажа незначителна.А и мисля че няма ама
                      никакво отношение към експанзията.
                      А за точноста,ами тя си зависи най-вече от задприкладното устройство.
                      В момента работя с 3/три/нарезни а в годините и с още незнам си
                      колко други,и пак не бих изказал такова мнение.Готов съм да залагам
                      още повече че имам да пия каса бира ,не че мога да я изпия де......
                      но където една там и две.Аз вадя моите три калпави,ти вадиш твои
                      три съвършени и почваме.Полигона от мен.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Бъркам може би ама не забравям дулният кампенсатор,а той сметнат
                        и май добре.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Мани го газовото бутало. Откат само назад има когато оста на цевта пресича геометричния център на упора на приклада. То, М16 също скача леко нагоре, пък кво остава за другите. Тук показателят е качествен, а не количествен. А,компенсаторът е нещо, което не прилага сила и компенсиращ момент в дулния срез.

                          Това за "развъртането" на оловото под центробежната сила е като да търсиш кориолисовото ускорение в чешмата. Тази сила е пренебрежима спрямо съротивителната от съприкосновението с преградата. По тая логика оловните куршуми без ризница трябва да цъфват сами при полет. Не ми казвай, че преградата е катализаторът само... Даже напротив - поражението от куршуми с критична стабилизация е най-гадно, щото се завъртат. Това го правят почти всички армейски пушечни 7,62 армейски и в тази връзка онази легенда за руските "дебалансирани" куршуми е пълна дивотия.

                          Знаеш какво е мнението ми за лова и какво изобщо го набъркваш в армейските истории? Масовият калибър в армията трябва да е лек за носене в огромни количества за масиран огън и да не изморява много при продължителна стрелба. Не смятам, че ходите на лов с 90-120 бр. Орикси, които издумквате наведнъж.

                          Пак, като чуя за Женевската конвенция... Тя третира военнопленниците, а 3ти раздел на Хагската конвенция третира разплескващите се куршуми - http://www.thegunzone.com/hague.html

                          Обикновенните армейски 7,62 така се премятат, трошат и т.н., че само който не е виждал раневи канали не знае за какво става дума. В това отношение сплескващите са къде "по-човечни", щото поне си поддържат траекторията на канала. Армейските правят такава каша вътре и такъв букет от каналчета, че не си е работа да си военен лекар.

                          Това за пораженията, а за мощността май се майтапиш. Лапуа магнумът е прашка в сравнение с доста по-разпространените военни калибри, с които вие ловците нямате досег, щото бронтозаврите отдавна са изчезнали. Който иска, може да погледне какво прави .50, ама не е за хора със слаби нерви. И това далеч не е върхът на куршумите.

                          http://www.youtube.com/watch?v=CMoF-iMdYzo

                          Хантъре, дуел! След като се изпукаме с ГАДа, идваме да ви гледаме надстреблването на полигона!
                          Последно редактирано от Obersturmbahnfuehrer; 19-02-07, 21:53.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Те това вече е приказка!
                            За неосведомените искам да кажа, че Хънтъра е един от най-добрите ми приятели от този форум, така че да не търсят под вола теле...
                            Обаче, понеже сме си "резачки" и все си ходим надървени за спорове, го каня на дуел - 3 изстрела на 100м, 3 изстрела на 200м и 3 изстрела на 300метра - който с каквото реши, аз ще бъда с едно оръжие...
                            Ако иска - може да стреля само с механични прибори, но тъй като аз нямам такива, ще си стрелям с оптика...

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Гаде Арсенала,демек ловният АК има откат само назад
                              Ми, аз не виждам, до тук, да се говори за Арсенала!
                              Темата е за "калашника".Ако ще спорим Арсенала ловна карабина ли е, или не, друг въпрос.
                              Ако идеята е да се покаже, че от АК,
                              ловна карабина не става...., кажете ?!
                              От бенчрест не разбирам, от прецизна стрелба, до някъде.
                              Не знам, за Арсенала, но с АК не бих се пробвал "прецизно".
                              А за лов...., написал съм го по-горе, т.е. всичко става, като има много мерак и малко възможности.
                              А, че има и по-еди-какви си пушки, има!

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Значи Гаде се получава леко разминаване.Тук си говорим/поне аз/
                                за ловно оружие,демек Арсенал,който се явява ловен АК.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X