Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска баня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руска баня...

    Някой ползвал ли е такова нещо?
    Ако човек има възможност и мерак да си направи такова чудо, дали си струва?

  • #2
    Re: Руска баня...

    Има такъв филм
    то са телячки, то е пиене, все убавини
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #3
      Re: Руска баня...

      Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
      Има такъв филм
      то са телячки, то е пиене, все убавини
      Да ,гледал съм го .Никакво излизане от такова нещо .
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: Руска баня...

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Някой ползвал ли е такова нещо?
        Ако човек има възможност и мерак да си направи такова чудо, дали си струва?
        Ела в Драгалевци пробвай и ако ти хареса прави.
        Мен ме кефи.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Re: Руска баня...

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Ела в Драгалевци пробвай и ако ти хареса прави.
          Мен ме кефи.
          А има ли телячка
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            Re: Руска баня...

            Има ама е много яка в ръцете,космата в гърдите и топки висят отдолу..
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              Re: Руска баня...

              Пууууу..... Толкава не мога да изпия
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #8
                Re: Руска баня...

                За късмет, имах удоволствието като дете да ползвам това нещо в най-натуралния му вид..
                Ако на някой му е интересно ще разкажа за какво става въпрос..

                Банята на дядо ми беше изградена на около 20 метра от брега на реката /приток на Волхов/, до Ленинград..
                Банята представлява дървена къщичка от едно голямо и едно малко помещение.
                В голямото има огнище с камара обли камъни /около кубик/, отгоре един комин който покрива камъните.
                Има и една много важна конструкция с три нива от пейки.
                Банята започва с разпалване на огъня - пали го сутринта жената и го поддържа до обяд.
                На обяд мъжете слизат долу, събличат се и се влиза в адското помещение.
                Следва затваряне с клапа на комина и изливане на кофа вода върху камъните. От тавана се спуска вряща мъгла, за неподготвения единственото спасение е да се метне бързо на пода.

                Ако е печен, сяда на най-ниската пейка и се прави,че няма нищо, въпреки че на практика дробовете му поемат вряла вода.
                След десетина минути започва бой с "веник" - метличка от изсушени брезови клонки, бие се навсякъде, докато листата паднат. После се качва нагоре, докато почуства че се сварява жив...

                Ако е зима, следва изтичване и претърколване в снега /виждал съм 5 руски девойки да го правят/, после обратно..

                След тия мъчения следва заливане с кофа студена вода и се преминава в съседното помещение,където се отваря водката..., а за жените - самовар с чай.

                После сън и се събуждаш като новороден!

                Те това е руската баня!

                Коментар


                • #9
                  Re: Руска баня...

                  Това ще е нещо което се надявам някой ден да си направя. Имам възможност да ползвам една руска книга в която има инструкции за строеж на руска баня (и не само) та някой ден...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Руска баня...

                    Много съм мераклия да си направя такова нещо на вилата тъй като токът за финска сауна е слаб,но се чудя има ли проблем ако това нещо се изпълни вътре в къщата.Място има като за голяма сауна,комин също.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Руска баня...

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      За късмет, имах удоволствието като дете да ползвам това нещо в най-натуралния му вид..
                      Ако на някой му е интересно ще разкажа за какво става въпрос..

                      Банята на дядо ми беше изградена на около 20 метра от брега на реката /приток на Волхов/, до Ленинград..
                      Банята представлява дървена къщичка от едно голямо и едно малко помещение.
                      В голямото има огнище с камара обли камъни /около кубик/, отгоре един комин който покрива камъните.
                      Има и една много важна конструкция с три нива от пейки.
                      Банята започва с разпалване на огъня - пали го сутринта жената и го поддържа до обяд.
                      На обяд мъжете слизат долу, събличат се и се влиза в адското помещение.
                      Следва затваряне с клапа на комина и изливане на кофа вода върху камъните. От тавана се спуска вряща мъгла, за неподготвения единственото спасение е да се метне бързо на пода.

                      Ако е печен, сяда на най-ниската пейка и се прави,че няма нищо, въпреки че на практика дробовете му поемат вряла вода.
                      След десетина минути започва бой с "веник" - метличка от изсушени брезови клонки, бие се навсякъде, докато листата паднат. После се качва нагоре, докато почуства че се сварява жив...

                      Ако е зима, следва изтичване и претърколване в снега /виждал съм 5 руски девойки да го правят/, после обратно..

                      След тия мъчения следва заливане с кофа студена вода и се преминава в съседното помещение,където се отваря водката..., а за жените - самовар с чай.

                      После сън и се събуждаш като новороден!

                      Те това е руската баня!
                      ако правилно те разбирам е нужно огнище от камъни?предполагам в ъгъла на помещението.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Руска баня...

                        Основната разлика между руската и скандинавската баня е влагата..
                        Руснаците наблягат на парата, другите на сухата топлина.
                        В интерес на истината, двете нямат нищо общо, да не говорим за боя с метличките, след който кожата ти става като бебешко ...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Руска баня...

                          Иаз това си мислех за разликата. И аз щях да питам за вътре в къщата, дали е изпълнимо.? То сигурно е изпълнимо и сигурно има капани, влага и други?

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Руска баня...

                            Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                            ако правилно те разбирам е нужно огнище от камъни?предполагам в ъгъла на помещението.
                            В северните ширини не е важна къщата, а огнището..
                            Затова всеки "молодец", дето е решил да се жени първо прави две печки - за къщата и една за банята, около тях строи къщи от дървени трупи..
                            Огнището и в двата случая е особенно, аз съм спал върху руска печка, спал съм и в суперлуксозни хотели, несравнима е /в полза на печката/, особенно през зимата..

                            Най-важното е голям обем нагряти камъни и нисък таван...
                            С една кофа вода върху камъните, трябва да стане ад, иначе нищо не правиш.
                            Затова камъните се подгряват половин ден..

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Руска баня...

                              Те доколкото знам и метлите са си технология - брезови клонки...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X