Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
    А "дамската превръзка" на маркуча м/у възд. филтър и турбото с каква цел е сложена?
    Там някъде трябва да влиза отдушника на картерните газове, който вероятно вече е изведен самостоятелно някъде другаде, за да не цапа пресния въздух.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Там някъде трябва да влиза отдушника на картерните газове, който вероятно вече е изведен самостоятелно някъде другаде, за да не цапа пресния въздух.
      Отдушника си е където си е бил Димо, вижда се поне на 2 снимки - до гумата със свинските опашки.

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Отдушника си е където си е бил Димо, вижда се поне на 2 снимки - до гумата със свинските опашки.
        Мда - забелязах го. Тогава изглежда, че гумата е сложена с цел да не се търка маркуча в горната част на клапана
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

          Привет, вчера и аз изолирах EGR клапана.Само го изолирах без да го демонтирам. Не знам дали си втълпявам ама ми се струва че, взе да ускорява много по- добре.
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

            Здравейте, вчера и аз махнах EGR клапана. Поръчах си комплект за 10 паунда и всичко пасна перфектно. Няма разлика кой знае каква. Искам да питам за капачката показана на снимката. Има гумено оплътнение което изглежда като пластмасово и изпуска масло. За да го сменя по номер ли се търси ил размер?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12874315_10205865577259075_391779630_o.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5707301
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12499600_10205865577539082_382892900_o.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5707302
            L.R. Discovery 2 TD5
            Suzuki SV1000

            Коментар


            • #36
              От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

              Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
              .........Има гумено уплътнение което изглежда като пластмасово и изпуска масло. За да го сменя по номер ли се търси ил размер?

              LDI100030 - OIL SEAL CAMSHAFT FRONT TD5


              Discovery Td5 Front Rear Cam Shaft Oil Seal ...
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-03-16, 08:48.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                ... Искам да питам за капачката показана на снимката. Има гумено оплътнение което изглежда като пластмасово и изпуска масло. За да го сменя по номер ли се търси ил размер?

                [ATTACH=CONFIG]858021[/ATTACH]
                Най-евтино е да смениш само гумения пръстен. Търси го по размер, от маслоустойчив материал. Не, че фабричният е устойчив на нещо, но ... Там няма налягане и капачката само затапва отвора.
                Като слагаш капачката, гледай белегът да е срещу жлеба за отверка, за лесно сваляне, вижда се ясно.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                  Просто прочетох и веднага ми се прииска да го затапя. Поръчах си от Англия, за моя изненада пристигна от Враца..... И даже вчера извърших моето затапване. Нищо не чувствам. Явно ми е изтръпнал задХХХа. Но не нъм и очаквал нещо да се случи. Просто превантивно действам.
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                    Я покажи обявата или продавача, че с тоя коментар "Поръчах си от Англия, за моя изненада пристигна от Враца....." изби рибата
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                      http://www.ebay.co.uk/itm/1514892636...%3AMEBIDX%3AIT
                      на плика пише sender:
                      Kalina Tsekova
                      S.Vrachnski 25
                      3000 Vratza
                      BG/EU
                      и ..............пристигна на другия ден
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                        Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                        http://www.ebay.co.uk/itm/1514892636...%3AMEBIDX%3AIT
                        на плика пише sender:
                        Kalina Tsekova
                        S.Vrachnski 25
                        3000 Vratza
                        BG/EU
                        и ..............пристигна на другия ден
                        Seller Moto flex OOD Sofia
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Land Rover Discovery въпрос за EGR клапана и отстраняването му.

                          Моите наблюдения са, че на ТД5 има два вида ЕГР- клапани: с един управляващ вакуум и с два. Първият вид има само клапан, който пуска отработените газове във входящия колектор. Той може да не се премахва, а само да се постави тапа(заглушка). Втория вид клапан се различава от първия по това, че има и допълнителна дроселова клапа, която спира потока на чистия въздух, и също така воден охладител на отработените газове. Този тип ЕГР- клапан трябва да се премахне изцяло. При мен ефекта беше потресаващ!
                          Между другото от моя комплект ми останаха няколко тапи(заглушки). Ако някой има нужда да пише.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X