Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Вчера и днес направих първото "магистрално" извънградско... С темпомат нагласен на 140 (130 по ЖПС), разходът Пз-Сф е точно 12/100
    Пък аз вчера на връщане от Варна по магистралата в участъка Стара Загора- Пловдив се лепнах зад едно Х6 и през цялото време със 160-170км/ч средния разход беше 7.0л/100км. А за последните 1500км (около 800км извънградско,другото в Пловдив) е 7.5л/100км, не по бордовия компютър,а по "пълно-празно-пълно". Бордовият компютър показва 7.3л/100км. Не знам за шума,но ускорението 130-170 става почти на момента. 130км/ч е много след турбодупката и си набира яко.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #32
      До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
      Пък аз вчера на връщане от Варна по магистралата в участъка Стара Загора- Пловдив се лепнах зад едно Х6 и през цялото време със 160-170км/ч средния разход беше 7.0л/100км. А за последните 1500км (около 800км извънградско,другото в Пловдив) е 7.5л/100км, не по бордовия компютър,а по "пълно-празно-пълно". Бордовият компютър показва 7.3л/100км. Не знам за шума,но ускорението 130-170 става почти на момента. 130км/ч е много след турбодупката и си набира яко.
      Абе, Вие да не карате служебни коли А
      GW Steed5

      Коментар


      • #33
        До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

        6+1 си е винаги служебна... Не помня за дизела, но на бензиновото Vмах е 190кмч, така че скромните 140 (130 по ЖПС) са съвсем приемливи...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

          Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
          Абе, Вие да не карате служебни коли А
          НЕ,а и по принцип не карам никога с повече от 140км/ч на магистралата. Просто този индивид с Х6-цата ми даде възможност да карам бързо. Иначе не харесвам такова каране от гледна точка на риска,който се създава за теб и околните.

          Тедо,и за дизелака пише Vmax. 176км/ч ,но съм сигурен,че поне до 200км/ч (на равно) ще ги направи. Щом до 190км/ч си ги прави дизела,значи бензина ще може да вдигне повече от 200км/ч. Ама за к`ъв ч*п,дет` сЪ вика. Ако исках бърза кола,щях да си взема някой БМВ седан с 3.0 бензин.

          П.П. Ако погледнем реално СФ-то не е служебно,защото не съм му изтеглил ДДС-то...
          Последно редактирано от Dino; 10-05-10, 21:49.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #35
            До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

            При мен 145 /по километраж/ са на 4000об/мин, а макс. мощност е на 6000 т.е. поне 215кмч по километража (който не е особено точен)...

            ПС: при тая скорост (140) при мен мотора не се чува... Определено не са проблем, а колата е доста стабилна... Много по-стабилна от старото СФ, което возеше по-меко обаче...

            То на магистрала, ако не караш бързо, къде тогава? В квартала ли
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #36
              До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

              Обичам да карам бързо,колата е стабилна,но пак е доста висока и въпреки това,че е и доста широка ,си имам известни резерви. До 190 (около 4100 оборота,значи остават още около 400 оборота- до около 205 на равно трябва да вдигне) със сигурност няма проблеми,нагоре не съм пробвал. При тая скорост двигателя вече не се чува...
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #37
                До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                Аз с моето съм вдигал максимум 210км/ч /бяхме 6 човека+багаж на леко спускане, магистралата в началото след Стара Загора/иначе наравно 190 км/ч с лекота, 200 км/ч със зор, става дума за 2.2 дизел с чип. С 17ки джанти съм и с тези големи гуми доста се лашка, кога ми изтече гаранцията ще сложа по-нски и по-широки гуми, вие мислили ли сте по въпроса?
                До 190 (около 4100 оборота,значи остават още около 400 оборота
                при мен така и си остава, явно има някакво ел.ограничение

                Коментар


                • #38
                  До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                  Едва ли. Просто му идва в повече съпротивлението. 155 коня не са толкова много. Не вярвам да са го ограничили до 190,няма смисъл.

                  П.П. И аз точно в участъка след Стара Загора се лепнах зад Х6-та. Нагоре-надолу, все между 160 и 170,никакъв проблем.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                    за размера на гумите - ако искаш по-ниски гуми, задължително трябват по-големи джанти - 18, 19 или 20 цола... иначе става като жигулата на чичо Гошо - бръмчи и стои на едно място... Ако сложиш 10% по-малък диаметър гуми, при същите обороти на мотора, скоростта ти ще падне с 10%
                    Между другото, с какви гуми сте? Оригиналните Кумхо май не са върха на сладоледа...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                      Летните са ми тея,които слагат в завода- Кумхото,а зимните са Michelin Latitude HP. Кумхото се представя добре,а и шарката не е пистова,става и за леки черни пътища. Иначе тая година малко отложих смяната на летните със зимните с мисълта,че е топло и за какво да изкарвам зимните от гаража,като тези са всесезонни. Ами голяма грешка,на заледено и сняг е много зле. Иначе за лятото са си ОК. Мишлена смятам,че е излишно да го коментирам,прибуксува само при големи издевателства,или чист лед. Ама и цената беше една... ?

                      Относно грешката на километража. Измерено с два GPS-a (Nokia N95 & Wayteq) при скорост 120км/ч по километраж,реалната скорст е 116. При 140 по километраж,реалната е 135.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #41
                        От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Летните са ми тея,които слагат в завода- Кумхото,а зимните са Michelin Latitude HP. Кумхото се представя добре,а и шарката не е пистова,става и за леки черни пътища. Иначе тая година малко отложих смяната на летните със зимните с мисълта,че е топло и за какво да изкарвам зимните от гаража,като тези са всесезонни. Ами голяма грешка,на заледено и сняг е много зле. Иначе за лятото са си ОК. Мишлена смятам,че е излишно да го коментирам,прибуксува само при големи издевателства,или чист лед. Ама и цената беше една... ?
                        Потвърждавам - Кумхото за зимата не става хич! Много е пластмасово!
                        И на Теракана и на Сантата оригиналните бяха Кумхо! На Теракана ги карах една зима - мъкаааа! На Сантата ги смених веднага с Фулда Кристал - няма сравнение, макар, че и Фулдата не са върха!Оригиналните ги карам лятото - стават!
                        А Теракана сега е с БФ Гуудрич АТ - супер съм си!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #42
                          От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                          Гудрича е добре за Теракан, ама за СФ е грубичък според мен... Чуват ли се като караш /как са в сравнение с Кумхото на асфалт?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Гудрича е добре за Теракан, ама за СФ е грубичък според мен... Чуват ли се като караш /как са в сравнение с Кумхото на асфалт?
                            Еее, разбира се на Сантата няма да стои добре!
                            По-шумен е малко, не е фатално! Но съм сложил по-голям размер, пък и са по-тежки! Разхода се дигна с 1 литър!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #44
                              От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                              За разхода отчиташ ли, че диаметъра на гумата е друг (съответно пробега при същото показание на километража е друг)?
                              За зимни СУВ гуми много ми хвалят НОКИАН...
                              Догодина ще мисля и за нови летни...

                              ПС: Установих кое най-много ми харесва в тая кола - огромния багажник, който се получава при сгъването на облегалките на задната седалка... А самото сгъване е супер лесно и няма нужда да се махат подглавниците и седалката, както е при старото СФ, а и при другите комбита, дето съм имал... Става наистина за секунди!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                От: Огледал се Илия... пак в тия... Санта Фе 2.7 V6

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                За разхода отчиташ ли, че диаметъра на гумата е друг (съответно пробега при същото показание на километража е друг)?
                                За зимни СУВ гуми много ми хвалят НОКИАН...
                                Догодина ще мисля и за нови летни...
                                Разбира се отчитам разликата в диаметъра! Просто Гудрича са си по-тежички!Но иначе съм много доволен от тях!
                                Нокиана за зимата са супер - имам на друга кола, вярно не е 4х4, но са си перфектни за сняг! Все пак ги правят финландци, а те за снега и леда знаят много!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X