Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки за ножове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дръжки за ножове.

    Айде почвайте да се смеете, щото имам крайно тъп въпрос. Прави ли се дръжка от свински кокал?

  • #2
    Re: Дръжки за ножове.

    Мисля , че не. Доколкото знам свинските кости лесно се износват и разпадат.

    Коментар


    • #3
      До: Дръжки за ножове.

      Аз знам, че се прави от телешки/говежди кокал.Добре сварен, обезмаслен и т. н.

      Коментар


      • #4
        До: Дръжки за ножове.

        Или имаш излишни свински кокали?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Дръжки за ножове.

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Айде почвайте да се смеете, щото имам крайно тъп въпрос. Прави ли се дръжка от свински кокал?
          Хубава и здрава дръжка за нож става от Текстолит

          Коментар


          • #6
            До: Дръжки за ножове.

            Не, въпросът е изяснен. Свинските кости изфирясват просто както си стоят. Не стават значи за нищо. А изглеждаха могъщи.

            Коментар


            • #7
              До: Дръжки за ножове.

              Костите на свинското от магазина не са съвсем изтински,както и месото...Пробвали ли сте кости от глиган?А ако трябва елегантна дръжка за нож,даите и други идеи за красиви,и достъпни материали,начин на обработка?

              Коментар


              • #8
                До: Дръжки за ножове.

                Моля ви да не давате иЗтински идеи.Примерно корен от орех,обработен,а и ножа да е м.. кво беше?

                Коментар


                • #9
                  До: Дръжки за ножове.

                  dan, ако става въпрос за елегантна дръжка, не виждам какво против може да имаш за ореха, освен, ако не си почитател на една друга естетика, според която много вървят чирени от плексиглас, със вградено в тях зарче например! А ако става въпрос за чиста рационалност и практичност, то текстолита е един прекрасен материал за целта!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дръжки за ножове.

                    Сигурно ще ви се стори странно,но костите на глигана и домашното му издание са различни.Не го казвам от личен опит,а съм го чул от стар ловец.Уж все свиня,но глиганските кокали били много по-здрави-така че от тях може и да може.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дръжки за ножове.

                      Добре изглеждат чирени от чемшир. Правил съм за пистолет. Красота! На нож не съм слагал, но съм сигурен че ще се получи добре. Зеленикъв фладер, но може и да се байцва. Въпреки че аз не бих го байцвал. Успех.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дръжки за ножове.

                        Те тва е последната ми "глупост" Острие то е ковано от мургав пич сигурно ще ръждаса на теста с домат и кромид не промени цвета острието но пък реже перфектно.Дръжките са дървени-бряст.Гравюгата е правена от майстор.Ще направя нов опит за качване на снимка. ИЕЕЕЕС СТАНА Стефане все още има Цигани да правят ножове и брадви ковани но от това не изкарват пари и занаята умира.Стоял съм до него като го прави трябва да ти идва отвътре.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-08-07, 21:41.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дръжки за ножове.

                          Хубав нож! Ако намериш и нещо за дране, ще е още по-добре.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дръжки за ножове.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            dan, ако става въпрос за елегантна дръжка, не виждам какво против може да имаш за ореха, освен, ако не си почитател на една друга естетика, според която много вървят чирени от плексиглас, със вградено в тях зарче например! А ако става въпрос за чиста рационалност и практичност, то текстолита е един прекрасен материал за целта!
                            Davc,допуснах правописна грешка,иЗ..,имах предвид точно ореховите дръжки,и по точно от корен.Ореха е доказан добър материал.Питам за идеи за начин на обработка.Чувал съм,че и чемшира е много добър материал.Не съм професионалист,но темата ми харесва,виждам добри идеи.Малко са хората,с които може да се обсъжда такава тема,и ви благодаря за споделеното.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дръжки за ножове.

                              Не може,Davc.Влез ми в положението. Не мога да позволя на моите роднини от Красна Поляна,а и ОСТАНАЛИТЕ,да носим ножове с неизискани дръжки.Вчера на Раковска срещам един от моите,викам,даи за проверка,и какво-вместо зарче,от едната страна боце,от другата .оце.Е,не така.Кои носи такива дръжки,и баш на тази модерна улица?Обаче те, моите,перцигласа си го обичат,свикнали са от друго место,та и за други дръжки.Ааа.,трябва ...естетическо ...влияние.
                              Бряста е добър,и рядък вече, материал.Кости и рога е ценно,но иска повече умение и пипане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X