Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery1 300Tdi - проблем с гумено каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery1 300Tdi - проблем с гумено каре

    Здравейте, колеги!
    За по-малко от 2г. за 4-ти път ще сменям гуменото каре. Нормално ли е? На мен ми се струва прекалено.За последно го смених преди 3 месеца и в момента пак е за смяна.Вярно не е супер скъпо ...ама на 3 месеца. Купувам ги от Падок. Къде е причината ? Неправилен монтаж в сервиза или неправилна експлоатация от моя страна. Един приятел твърди че при всяка смяна на карето трябва да се прави баланс на кардана
    Вярно ли е това? При мен такова нещо не е правено. Или вината е в мен. През последните 2месеца ходех редовно на ски на Лалето. От Драгалевци до Лалето карах само на блокаж на високи ....дали това не е причината. И 1път превключих от H на L без напълно да съм спрял (с около 5-6км/ч да съм бил). Знам че това упражнение се прави на място.... Беше грубо и тъпо от моя страна ...ама факт ((((. Сега не бързам с подмяната докато не получа достатъчно инфо с Ваша помощ. Колата е ЛР Диско 1 1996г 300ТДИ. И защо е гумено ....разбрах от форума че е недопустимо да го заменя със метално.
    Благодаря предварително за помощта.

  • #2
    До: ЛР Диско1 - проблем гумено каре

    Здравей колега, аз имах същият проблем, но го реших много бързо, отидох и си купих истинско такоВа от мото Пфое, веЧе втора година го карам без никакъв проблем. Мисля, че цената му бше около 120.00лв.
    Такъв съвет мога да ти дам, успех.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-04-10, 15:50.

    Коментар


    • #3
      До: ЛР Диско1 - проблем гумено каре

      Първоначално публикуван от bgbul
      Не е нормално .
      На мен ми е интересно по какво разбираш , че е за смяна карето .
      Скъсано ли е ? Какви сигнали получаваш за да стигнеш до извода-смяна .
      Това каре е гумено , но гумата е толкова твърда , че не прилича на гума.
      Не трябва да е метално , защото въртящия момент от скоростната кутия към раздатката е много голям и ако е метално карето ще усещаш удари при потегляне , както и ще сменяш раздатъчни кутии вместо едно каре .
      Освен от външния вид (виж снимките), около 90км/ч започва едно ручене(бучене) което се усилва с увеличаване на скороста. Понякога (не винаги) при превключване на скоростите се получава нещо като удар(тласък) който усещам откъм задния мост. Колкото до МотоПфое .....не виждам смисъл да купувам нещо с 2йно-3йно завишена цена , при положение че мога да си го поръчам от острова. Като страна от Евросъюза ... не плащам мито, ДДС в Англия е по-ниско отколкото в Българистан и ми го доставят до вратата.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

        Ударите идват от раздатката. Вече напрвих 6 бр. А тая гума, като почнеш да я секваш........... Отиди някой да провери задния мост. Луфта между пиньона и короната. Мое мнение. Успех.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

          )) Открийте разликите!!!


          Дали това има някакво значение....или просто така са си решили за красота ингилизите?!?!
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

            Първоначално публикуван от bgbul
            ...
            Не трябва да е метално , защото въртящия момент от скоростната кутия към раздатката е много голям и ако е метално карето ще усещаш удари при потегляне , както и ще сменяш раздатъчни кутии вместо едно каре .
            Първоначално публикуван от bgbul
            ...
            Моето мнение , че трябва да се погледне съосието м/у скоростната кутия и раздатката . Да няма някакви изкривявания или .......
            После да няма някакъв разбит лагер и да има луфт на скоростната или на раздатката . Като свалиш карето - провери за някакви луфтове...

            Дано се окаже само нужда от наместване ( центриране ) положението нараздатката ) .
            Успех !
            Полегни отдолу под Диско-то и докато си почиваш ще забележиш някои разлики в сравнение с Нива-та!

            Коментар


            • #7
              До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

              Първоначално публикуван от PLATINUM Преглед на мнение
              Сега не бързам с подмяната докато не получа достатъчно инфо с Ваша помощ. Колата е ЛР Диско 1 1996г 300ТДИ. И защо е гумено ....разбрах от форума че е недопустимо да го заменя със метално.
              Благодаря предварително за помощта.
              Здравей колега, аз имам ДИСКАВЪРИ 200 ТДИ но задния мост е от 300ТДИ /наложи се да сменя и кардана/. Не можеш да сложиш метално каре защото то е с четири болта / 200ТДИ / а при теб захвата към диференциала е с три болта.Гуменото каре не можа да изкара и един месец поради простата причина, че преди това повдигнах окачването с 2" и се загуби съосието м/у кардан и диф. Проблема го реших лесно с помощ от приятел като скъсихме малко надлъжните щанги и по този начин извъртяхме долния край на задния мост напред.Явно преди това карето е било постоянно под напрежение и за това се е скапало толкова бързо. Вече една година карам така без проблем.Друга причина е изместване на сходимостта на задния мост.Същия този мой приятел има 300ТДИ без да сменя окачването и за една година смени три карета докато разбере от къде идва проблема.При него имаше разлика в надлъжните щанги около 5мм.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #8
                До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

                Малко да ви помогна Продава се кит в Падок с който се смена задния фланец при диференциала, за да може да се монтира класически кардан Тогава вече няма проблеми- особено ако се сложат кардани с повишен ъгъл на работа.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  От: До: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

                  Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                  Малко да ви помогна Продава се кит в Падок с който се смена задния фланец при диференциала, за да може да се монтира класически кардан Тогава вече няма проблеми- особено ако се сложат кардани с повишен ъгъл на работа.
                  А фланеца не е ли същия като на 200 тди???Немога ли да сваля от 200 тди фланец и кардан и да ги сложа на 300 тди,или има разлика и в пиньона?
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

                    Днес премахнах гуменото каре на моето Диско 300 тди и сложих кардан с метално каре.Операцията не беше много лесна защото се налага и смяна на пиньона а от там и короната.Проблема е в това,че фланеца за кардан с метално каре е с 4 големи шлици,в които влиза пиньона.А фланеца за гуменото каре с ситни шлици не съм ги броил но може би да са 24 както полуоската.Сега вече съм с нормален кардан от 200 тди и съм много доволен въобще не тресе и е доста по-здраво от гуменото.А някъде по темите четох,че металното каре щяло да прецака раздатката но няма нищо такова.Дори с гуменото каре е по лошо защото при усукване на карето се получавяа биене.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

                      Аз смених заедно гуменото каре и A-frame бол джойнта и тези удари и луфтове почти изчезнаха.
                      Гуменото каре беше леко напукано, но 'ставаше' както ми казаха за 200 000+. За който е решил да сменя гуменото каре да взиме това от около 22 лири без ддс, което е на ГКН, опаковката е на Бритпарт, но вътре си е ГКН (ОЕМ)
                      цитат от старши участник:
                      'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                      Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЛР Диско1 300Tdi - проблем с гумено каре

                        Колега ако вземаш от Падок вземай от по скъпите гумени карета,водят се усилени ,аз си взех такова и вече три години карам без проблеми,наскоро го загледах и видях че леко се е понапукала гумата ама има още много хляб в него.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery1 300Tdi - проблем с гумено каре

                          Бърз въпрос към знаещите...

                          Диското е 300 и такова каре нямам (вероятно предишния собственик е олекотявал конструкцията). Вече година го карам качествено и за момента нещата са добре, но все пак ми се иска да знам ако е задължително това каре то да направя един пролетен подарък на камиончето

                          П.П И двата кардана ли трябва да имат по едно или е само за задния? Може ли да троши кръстачките на карданите заради тази липса- сменям ги относително често за година 3 пъти?

                          Поздрави
                          Последно редактирано от bugatti; 28-04-11, 12:18. Причина: Добавен П.П
                          Bugatti on off road :-D

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery1 300Tdi - проблем с гумено каре

                            Първоначално публикуван от bugatti Преглед на мнение
                            Бърз въпрос към знаещите...

                            Диското е 300 и такова каре нямам (вероятно предишния собственик е олекотявал конструкцията). Вече година го карам качествено и за момента нещата са добре, но все пак ми се иска да знам ако е задължително това каре то да направя един пролетен подарък на камиончето

                            П.П И двата кардана ли трябва да имат по едно или е само за задния? Може ли да троши кръстачките на карданите заради тази липса- сменям ги относително често за година 3 пъти?

                            Поздрави
                            Това гуменото каре е за да не се получава удар при рязко търъгване.По принцип щади доста части по джипа дифа,раздатка.Гумено каре има само на задния диференциал.За да сложиш гумено каре трябва да смениш заден кардан и пиньон и корона,или прасето на задния мост.Фланеца за гумено каре е със ситни шлици а за металното каре е с 4 едри шлица.Затова неможе да се смени само фланец.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery1 300Tdi - проблем с гумено каре

                              Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                              Това гуменото каре е за да не се получава удар при рязко търъгване.По принцип щади доста части по джипа дифа,раздатка.Гумено каре има само на задния диференциал.За да сложиш гумено каре трябва да смениш заден кардан и пиньон и корона,или прасето на задния мост.Фланеца за гумено каре е със ситни шлици а за металното каре е с 4 едри шлица.Затова неможе да се смени само фланец.

                              Тоест да разбирам ли че не се монтира фабрично на всички диско-та 300тди?
                              Има ли някаква техническа схема на цялата история?

                              Поздрави
                              Последно редактирано от bugatti; 28-04-11, 17:44.
                              Bugatti on off road :-D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X