Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дизел със,и без турбина-старт в студ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: дизел със,и без турбина-старт в студ

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Дай да си говорим за истински дизели...
    Е нищо не пали като японските...
    Ммм, нищо не пали като Тойота.
    Имал съм Td5, RD28T, TD42, модифициран 1KD-FTV, няколко 1HD-T-та. По-меко и приятно палене от на 1HD-T-то няма из тези. И Ленд Ровърския "Storm" (другото име на Td5) и Патрулските палят със замисляне. 1HD-T и 1HZ не!

    Коментар


    • #17
      До: дизел със,и без турбина-старт в студ

      Аз малко не по темата,обаче докато бяха студовете никакви проблеми,но откакто се затопли преди около месец сутрин добичето започна да се замисля при плюс 10С!Двигателя кандисва да заработи след 3-то завъртане и изхвърля облак черно-сив дим,който мирише гадно на неизгоряла нафта...!
      Като я купих ни една свещ не беше читава и при минус 2-3 градуса палеше от раз...горивния филтър е на около 12000км.,само хубава нафта му е сипвана...После през целия ден си е Тойота...
      Иде реч за ТЛК-70 с 2-ЛТ 86к.с.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #18
        До: дизел със,и без турбина-старт в студ

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Аз малко не по темата,обаче докато бяха студовете никакви проблеми,но откакто се затопли преди около месец сутрин добичето започна да се замисля при плюс 10С!Двигателя кандисва да заработи след 3-то завъртане и изхвърля облак черно-сив дим,който мирише гадно на неизгоряла нафта...!
        Като я купих ни една свещ не беше читава и при минус 2-3 градуса палеше от раз...горивния филтър е на около 12000км.,само хубава нафта му е сипвана...После през целия ден си е Тойота...
        Иде реч за ТЛК-70 с 2-ЛТ 86к.с.
        Като смениш акумулатора, нещата ще потръгнат.

        Коментар


        • #19
          До: дизел със,и без турбина-старт в студ

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Като смениш акумулатора, нещата ще потръгнат.
          Акумулаторът е перфекциозен!Точно на една година е и развърта доста енергично!При големите студове сутрин въртеше по-мудно,но добичето палеше от раз и както се позатопли,и започна да върти номера-това ми е странно!Все едно отведнъж загуби компресия...
          Свещите преди 2 месеца ги проверявах,както трябва-ок си бяха...сменявах ги в началото на зимата...
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            До: дизел със,и без турбина-старт в студ

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Ммм, нищо не пали като Тойота.
            Имал съм Td5, RD28T, TD42, модифициран 1KD-FTV, няколко 1HD-T-та. По-меко и приятно палене от на 1HD-T-то няма из тези. И Ленд Ровърския "Storm" (другото име на Td5) и Патрулските палят със замисляне. 1HD-T и 1HZ не!
            Е ти ако кажеш, че TD42 не пали добре и то с един "умрял" акумулатор не знам .

            Коментар


            • #21
              До: дизел със,и без турбина-старт в студ

              Първоначално публикуван от Plamen Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Ммм, нищо не пали като Тойота.
              Имал съм Td5, RD28T, TD42, модифициран 1KD-FTV, няколко 1HD-T-та. По-меко и приятно палене от на 1HD-T-то няма из тези. И Ленд Ровърския "Storm" (другото име на Td5) и Патрулските палят със замисляне. 1HD-T и 1HZ не!
              Е ти ако кажеш, че TD42 не пали добре и то с един "умрял" акумулатор не знам .
              Така е, пали цяла зима с един акумулатор, факт. 80-тката няма шанс да запали в това положение. Но, 4.2(т)д-то при ТЛК пали по-меко и веднага, това исках да кажа.

              Коментар


              • #22
                До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Така е, пали цяла зима с един акумулатор, факт. 80-тката няма шанс да запали в това положение. Но, 4.2(т)д-то при ТЛК пали по-меко и веднага, това исках да кажа.
                Яро мойта ми създава от време на време проблеми с шалтера който прави от 12в. на 24в. към стартера,щтрака но не подава напрежение,като стане така подавам на стартера 12в. и пали,но в голям студ не са е случвало.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #23
                  До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                  Ицо искам само да ти кажа малко хора знаят ,че след като изгасне лампата на свещите те продължават да подгряват докато изключи релето .И затова релето е направено да се чува като изключи за да се разбира особено през зимата кога двигателя е готов за запалване .А никой не е казъл че двигателите се правят от олигофрени,просто си има тънкости на палене и то най вече през зимата и това е една от тях.

                  Коментар


                  • #24
                    До: дизел със,и без турбина-старт в студ

                    Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                    Ицо искам само да ти кажа малко хора знаят ,че след като изгасне лампата на свещите те продължават да подгряват докато изключи релето .И затова релето е направено да се чува като изключи за да се разбира особено през зимата кога двигателя е готов за запалване .А никой не е казъл че двигателите се правят от олигофрени,просто си има тънкости на палене и то най вече през зимата и това е една от тях.
                    Всъщност, двигателят е готов за палене, когато угасне лампата. Иначе просто щяха да я гасят по-късно - това е лесно. На доста двигатели свещите работят и дълго след запалване, а на някои пък откровено се и включват отново по време на работа, особено в студено време на продължителен празен ход. Ако не запалиш, нормално е да изключи след известно време - няма да те чака цял ден. По същата причина изключват и горивни помпи, и газови клапани и разни други механизми, ако оставиш на контакт без да запалиш.

                    Такова мощно реле, да се направи тихо не е тривиална задача, затова си цъка.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X