Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медна или стоманена тръба ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Медна или стоманена тръба ?

    Медна или стоманена тръба ? За метанова уредба. Гледам , масово слагат медни.Не трябва ли стоманена ?
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

  • #2
    До: Медна или стоманена тръба ?

    Ми.... стоманена е по-добре... От друга страна пък всички коли, идващи от Италия с метан са със медни тръби... къде е истината - не зная - не обичам и не се занимавам с метан
    ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

    Коментар


    • #3
      До: Медна или стоманена тръба ?

      Все тая. Като са нови, издържат. Като са стари, огънати и протрити - не. Стоманените чупят пръсти, медните са по-скъпи (не съм убеден в това).

      Важна подробност - медните тръби не са същите като за пропан-бутан. Дебелината на стените е различна.

      п.с. ще вдигат метана от утре.

      Коментар


      • #4
        До: Медна или стоманена тръба ?

        Медната е по-скъпа и не корозира ...... стоманената е по-трудна за работа но не много. Май с медна е по-добре. Колкото до налягането ....... 200 атмосфери не са чак толкова много.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Медна или стоманена тръба ?

          Най-новото е специален гумен многослоен маркуч за високо налягане, специален за пропан и метан, това е бъдещето.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #6
            От: До: Медна или стоманена тръба ?

            Колеги , трябва ми бърз и компетентен отговор на следния въпрос:

            Имам две коли , една за части с метан и ена с пропан-бутан , искам утре спешно да преместя метана на "газовата" кола , мога ли да ползвам медната тръба на "газовата" кола , тръбата е стандартна , мисля 8мм ???

            Моля за отговори от хора , които са 100% сигурни.

            Коментар


            • #7
              От: Медна или стоманена тръба ?

              100% съм сигурен, че медните тръби за пропан-бутан са по-тънкостенни. Не можеш да ги използваш за метан, въпреки че няма да гръмнат веднага.

              Коментар


              • #8
                От: Медна или стоманена тръба ?

                Мисля, че причината е в корозионната устойчивост на цветните метали,а не толкова в налягане(което не е толкова високо- чак пък 200 атм.).Газта е много агресивен фактор,а "джелязото" не я издържа много .
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Медна или стоманена тръба ?

                  Голямо предимство на медните е доста по-лекото огъване и възможността за запояване с обикновена горелка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Медна или стоманена тръба ?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Голямо предимство на медните е доста по-лекото огъване и възможността за запояване с обикновена горелка.
                    Къде в сегашния монтаж на газови уредби се използува заваряване?
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Медна или стоманена тръба ?

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Къде в сегашния монтаж на газови уредби се използува заваряване?
                      Знам ли? Аз съм с нафта. Говоря по принцип за тръби.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Медна или стоманена тръба ?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Знам ли? Аз съм с нафта. Говоря по принцип за тръби.
                        нафтата е друга опера-там има три вида тръби откъм налягане-високо(200 атм),средно и ниско(излишна нафта) и си трябва стоманка,отделно е факта че където къпе нафта ръжда нет.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Медна или стоманена тръба ?

                          Метана е със стоманени тръби! Не сглупявай с медна от пропан/бутан!
                          Медната тръба и месинговите сглобки при пропан/бутана са заради невъзможността от прескачане на искра .
                          Не е заради корозията.
                          Цветните метали не правят искра което е по-важно от силата на налягането.
                          Та да обобщя :
                          Пропан/бутан - с медни тръби
                          Метан - със стоманени тръби или медни дебелостенни.
                          Самите тръби се слагат във гофрирана пластмасова тръба и в багажника се прави отдушник с отвор и накрайници. Гофрираната влиза в накрайниците и така се създава проветрение на багажника. Защото, АКО метана навлезе при пътниците не е добре за здравето ....това практически не се получава....но отдушниците са за спокойствие.
                          Последно редактирано от bgbul; 17-04-11, 20:45.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Медна или стоманена тръба ?

                            Как точно метанът влияе на здравето?

                            Иначе, по същество:
                            тръбите за газ корозират (ако изобщо) отвън навътре. В тази посока се и протриват при вибрации. И медните, и железните имат някаква корозия, която им ограничава живота и изисква запас от дебелина. Медните, освен това, когато са неизолирани (а отдавна е нормативно задължително да са изолирани) предизвикват корозия по околните железа. За метан успешно се използват и двата материала - който има машинка за огъване предпочита железни (по-евтини), а който няма - ползва медни (по-лесни за работа). И медните, и железните тръби за метан имат отвор, по-малък дебелината на стените.

                            При пропан-бутана съотношението между стени и отвор е такова, че само медта е достатъчно пластична, за да може да се оформи без скъсване по извивките. Поради което и няма железни тръби за пропан-бутан.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Медна или стоманена тръба ?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Как точно метанът влияе на здравето?
                              Мирише......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X