Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медна или стоманена тръба ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Медна или стоманена тръба ?

    Не експериментирайте !!!!!!!!!!
    За пропан-бутана медни,слагам и от шлауха за който говорите и с него става устойчив е на допир примерно до ауспуха не се топи.Работи се лесно.Но за метан мед,аз никога вие както искате.
    Ако не сте виждали медна тръба при 150атм. аз съм виждал няма да ви хареса.Медната при метана е някакъв неразбираем поне за мен "КОМПРОМИС".
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

    Коментар


    • #17
      От: Медна или стоманена тръба ?

      Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
      Ако не сте виждали медна тръба при 150атм. аз съм виждал няма да ви хареса.Медната при метана е някакъв неразбираем поне за мен "КОМПРОМИС".
      И защо? Тя е по-здрава от желязната, а при сцепване прави по-малко опасни парчета и не прави искри.

      Сега, ако тръба за пропан-бутан си надул на 150 - получил си каквото заслужаваш.

      Коментар


      • #18
        От: Медна или стоманена тръба ?

        Ясене извинявай ,но колко коли и камиони си направил на пропан -бутан и на метан.
        И за толкова време обслужване и подръжка съм се нагледал на какво ли не,заради това мисля така.Имам и от трите вида тръба и шлаух,не е проблема в парите мисля ,че се сещаш.
        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

        Коментар


        • #19
          От: Медна или стоманена тръба ?

          Трябва ли да съм направил колкото тебе коли и камиони, за да мога да тичам в кръгове около тебе на тема съпромат? А дали парите - не мога да прецения, от газаджиите съм се нагледал на чудеса за спестяване на 3 лева в работа за 3000.

          Коментар


          • #20
            От: Медна или стоманена тръба ?

            За това ти говоря, за тия спестените от"газаджии" пари.Манталитета и на" газаджиите" и на част от клиентите са от рода:Убава работа ама да е циганска.
            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

            Коментар


            • #21
              От: Медна или стоманена тръба ?

              Яко дебилна тема. Ама верно яко опасен дебилизъм.
              Някой е пропуснал химията за осми клас. Там има два момента. Единия е че желязото гние от водата, а другия е че медта е силно електроотрицателна. Как и защо това не позволява развитието на експлозии - четете в учебниците на децата си.
              Защо в тръбопроводите за горими газове трябва да има медни филтри, видимо не е въпрос към глупаци. Медните тръби заменят филтрите, и имат неголямо аеродродинамично съпротивление, но това сигурно го знаете от учебника за употреба на сламки за кока-кола.
              Последно редактирано от Стефан; 20-04-11, 01:25.

              Коментар


              • #22
                От: Медна или стоманена тръба ?

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Някой е пропуснал химията за осми клас. Там има два момента. Единия е че желязото гние от водата,
                ЕЕЕх Стефан а кислорода къде го остави )))
                Железните тръби за метан май не са чисто желязо, а медните май са доооста дебелостенни и много по безопасни за работа в гаражен вариант.
                И въобще не се притеснявай колега че някакви 100, 200, 600 или 1000 (атмосфери) ще минават през медна тръба която е предназначена за това налягане!
                Но моля те само не си прави експерименти!
                Последно редактирано от old111; 20-04-11, 03:19.
                Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                Коментар


                • #23
                  От: Медна или стоманена тръба ?

                  Още една тъпа грешка, и също МНОГО тъпа.
                  Законите за статичното налягане май се учеха в десети клас, и там има интересни резултати за наляганията и диаметрите.
                  Някога имах нормална водородна инсталация, примерно 200 метра. Нормални 200 атмосфери, редукторите бяха чак в горелките. Каменни филтгри имаше само за кислорода, ама ти сигурно знаеш за какво са били, да?
                  А като не знаеш - пак заминавай в учебниците за десети клас.
                  Нормално отгрети, нормално запоени тръбички Ф12х1. Ако за нещо ти трябват - ще ти дам, няколко метра имам.
                  За домашно - защо не се пукат, защо не избухват?
                  От какво са тръбите от томпак зная, вероятно от преди ти да си се родил. И сигурно по същото време съм виждал изгнили. Както и разцепени даже военни патрони, по същата технология. Да ми ги хвалиш - може. А да ме отървеш от страха от заялите и спуканите - не. Съжалявам че руша вярата ти в рекламите.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Медна или стоманена тръба ?

                    На колегата, пуснал темата. Въпроса беше пределно прост: може ли да се ползува медната тръба от пропан-буановата уредба на метановата.
                    отговора също е прост: Не.

                    Не, защото е медна (има медни тръби, които спокойно бачкат на 200+ бара), а защото е тънкава за целта. Разчетното налягане е 20бара, до 200 има бая разлика. останалото Ясен вече го писа.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Медна или стоманена тръба ?

                      Здравейте, колата ми е на дизел и горивните тръбопроводи са ми изгнили и искам да ги подменя. Какви точно да си взема и от къде?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X