Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушене на месо в хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сушене на месо в хладилник

    75% за влажността

    Коментар


    • #62
      От: Сушене на месо в хладилник

      Така хладилника е готов , чакам до края на месеца да пристигне контролера за влажност и температура и ще направя първи тестове. Но седя и се чудя трябва ли да има някаква вентилация в хладилника ? И не толкова да има или да няма вентилатор вътре ( решил съм го ще има ) а по скоро трябва ли да постъпва свеж въздух в хладилника ?

      Коментар


      • #63
        От: Сушене на месо в хладилник

        Препоръчително е отварянето веднъж на ден.

        Коментар


        • #64
          Много хубава тема, как не съм я мяркал до сега Някой има ли преработен стар хладилник, да каже на каква температура суши, вентилатора как е по добре да се монтира? Да изсмуква или да вкарва въздух? Как се справя с конденза от входящия топъл въздух?

          Коментар


          • #65
            Тоз образ го описва доста подробно и като цяло подхожда доста научно. Второто видео е с известни модификации след експлоатация





            Иначе моя есперимент се оказа неуспешен, защото хладилника ми е в гаража и температурата пада под нулата, но е непостоянна.
            Ако експлоатираш при нормална температура хладилника е достатъчен един малък вентилатор, като реално той ще помага за понижаване на влажността (кондензира по изпарителя, ако хладилника се саморазмразва). В началото имаш по-интензивно изпаряване и реално трябва да смъкваш влажност, след това идва период, в който трябва да я повишаваш, аз сложих ултразвуков изпарител (има ги в ибей, тези дето правят мъгла на декоративните фонтанчета).

            Температурата се старая да поддържам 8-10 градуса, по-надолу няма зреене намръвката, над 12-14 има опасност от развитие на патогени.
            Влажност около 80% - тогава можеш да завъдиш благородни плесени и изсъхването е бавно и равномерно.
            Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
            Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

            Коментар


            • nobreak
              nobreak коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря за споделения опит. А по въпроса как да се монтира вентилатора - да вкарва или да изкарва въздух имаш ли някакъв опит? Моята идея е да го експлоатирам лятото в жегите и ще е плюсови температури винаги. Имам 2 стари хладилника и един контролер на влажност и температура и се чудя да изхабя ли единия хладилник....

          • #66
            Мисля, че вентилатора просто трябва да си седи вътре, за да има някакво движение на въздуха. Ако вкарва или изкарва въздух означава, че вътре ще влезе топъл въздух, който трудно ще контролираш. Сега ми хрумва, че трябва да се експериментира с прозоречен топлообменник. Скъпи са, но има клипчета на братушките как ги правят с малко тръбички.
            Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
            Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

            Коментар


            • nobreak
              nobreak коментира
              Редактиране на коментар
              Аз още едното не съм си изяснил, ти ме вкарваш в други филми Що за щуротия сега с този прозоречен топлообменник? За климатик ли става на въпрос?

            • mdim
              mdim коментира
              Редактиране на коментар
              https://youtu.be/Ymsb1qgTQQ0

              от този тип. Продават се, но мисля, че са скъпи. Има доста видеа на самоделки. Както казах, смятам че е нещо, което си заслужава експеримента, до сега не съм го виждал на сушилня за мръвки.

          • #67
            Препоръчайте ми какъв овлажнител да купя от алито...

            Коментар


            • #68
              Хубава тема.
              Но само за мръвки.
              Колеги дайте някоя идея за сушилня за плодове и зеленчуци направена от стар хладилник?
              ​​​​​​Циркулацията на въздуха само вътре ли да е, или да се пуска и свеж въздух от време на време?
              Да има ли топлоизолация за икономия на енергия или не?
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • rosen_tapa
                rosen_tapa коментира
                Редактиране на коментар
                То за плод/зелечук не трябва хладилник а печка с нагревател и вентилатор + изкарване на влагата навън, температура 30 -70 С. По добре нещо фабрично. Пиши в хухъла fruit dehidrator

            • #69
              Има ги по магазините и у нас,

              Уреди за сушене на плодове

              Между другото (все пак да се върнем към същността на темата ) стават и за джърки, пробвах няколко пъти, ако намеря снимки, ще кача
              Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
              Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X