Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушене на месо в хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сушене на месо в хладилник

    Вчера окачих домашно приготвена луканка в хладилника.
    Въпросът ми е при каква температура да я суша?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151206_114315.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5694425

    Довечера ще добавя и един 12 см вентилатор да движи въздуха.

    Коментар


    • #47
      От: Сушене на месо в хладилник

      Много ми хареса хладилника ) доработван ли е или е стандартен хладилник

      Коментар


      • #48
        От: Сушене на месо в хладилник

        Това са остатъците от експеримента по рецептата на vicho . Заложени са следващите порции .
        Единствения недостатък е ,че не ги направих в обвивки и външно се образува твърда коричка (изисква допълнителна гкътка вино ) . Селитра не добавих ,но увеличих с 50% захарта....
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0628.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5744271

        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #49
          От: Сушене на месо в хладилник

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Това са остатъците от експеримента по рецептата на vicho . Заложени са следващите порции .
          Единствения недостатък е ,че не ги направих в обвивки и външно се образува твърда коричка (изисква допълнителна гкътка вино ) . Селитра не добавих ,но увеличих с 50% захарта....
          [ATTACH=CONFIG]903390[/ATTACH]

          Здравей,
          искам да направя и аз един хладилник за сушене.
          Купил съм си хладилник, овлажнител на въздуха, температурен контролер и контролер на влажността.
          Май ще трябва и един USB вентилатор. Можеш ли да разкажеш как си направил твоя.

          Коментар


          • #50
            От: Сушене на месо в хладилник

            Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
            Здравей,
            искам да направя и аз един хладилник за сушене.
            Купил съм си хладилник, овлажнител на въздуха, температурен контролер и контролер на влажността.
            Май ще трябва и един USB вентилатор. Можеш ли да разкажеш как си направил твоя.
            Здравей, щях да пиша в другата тема, но тук е по-подходящо. Имам 2 работещи преправени хладилни витрини и ще ти обясня. На мен не ми се е налагало да овлажнявам, а да обезвлажнявам. Обемът им е по 500-600л. и за да работи добре системата, която е инертна е необходимо да има доволно количество продукти.
            Влагата я регулирам на принципа на кондензация, като валгорегулатора контролира реотани с който загрявам изходящия въздух, при постъпване на вече загрятия въздух към изпарителя, влагата кондензира и пак наново. Има едни стойности абсолютна и относителна влажност, ти ще следиш втората.
            Дали ще ти трябва овлажнител пробата ще покаже, нямам опит с "платкови" хладилници.
            Качвам няколко снимки на мойте машини, ако имаш по-конкретни въпроси питай.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10562542_953546758004324_2935073530692897789_o.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5746737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10620046_953546754670991_2947317870527540173_o.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5746739Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7368_960586683966998_3742487187446284317_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5746736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10593043_960586700633663_1265794617535980999_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5746738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10661686_960586753966991_7285288922512577472_o.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5746740

            Коментар


            • #51
              От: Сушене на месо в хладилник

              и през лятото става ....




              Коментар


              • #52
                От: Сушене на месо в хладилник

                А някой може ли да ми разясни дали със стар неработещ хладилник/фризер и влагоабсорбатор мога да си направя малка камера за сушене на мезете, че вече не се търпи по нормалните методи - много димни съседи има и...

                Благодаря ?

                Коментар


                • #53
                  От: Сушене на месо в хладилник

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  А някой може ли да ми разясни дали със стар неработещ хладилник/фризер и влагоабсорбатор мога да си направя малка камера за сушене на мезете, че вече не се търпи по нормалните методи - много димни съседи има и...

                  Благодаря ?
                  Някой ?!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сушене на месо в хладилник

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Някой ?!
                    Може да сушиш в неработещ стар хладилник, ако го използваш просто като сандък. Това може да става само в студено време. Някой сушат между 15-18 С, повечето между 10-15 С, а аз - при около 4-5С. Не знам какъв ти е влагоабсорбатора. Ако е от онези на Церезит с таблетките - забрави. Аз имам влагоабсорбатор, но той е голям колкото 25 литрова туба и е за битови цели. Имай предвид, че под 18С ефективността му е равна на 0. За теб най-добрият вариант е да сушиш в хладно време. като си поставиш един вентилатор за обдухване. Аз суша месо в работещ хладилник, а в друг (преработен и с изрязани охл. елементи и с монтиран нагревател) суша плодове и зеленчуци. В него може да се суши и месо, без да се пуска нагревателя. В долната страна вдясно е монтиран вентилатора (отвън), а отгоре на хладилника има два отвора през изолацията по 50 мм (тръби), през които излиза влажния въздух. Ти можеш да направиш и много по-големи отвори. Изолация не ти е необходима. Вентилаторът може да е разположен и отгоре на хладилната кутия (в този случай ще засмуква въздуха отвътре), а отворите за влизащ въздух - в долния край. И двата начина имат предимства и недостатъци. Не бива да се дава зор с мощни вентилатори поради ред причини. Щом имаш голяма запрашеност, може да сложиш филтър преди вентилатора. Например от онази обемна вата, която ползват при шиене на якета и се ползва и при някои кухненски абсорбатори. При работещ хладилник си независим от външната температура. Стар 140 литров хладилник може да намериш и за 50-60 лева. Той няма да бъде саморазмразяващ се за тези пари и влагата от сушенето ще обледява изпарителя и ще се налага да размразяваш. Това е бял кахър. В началото на сушенето надминава 80%, а след няколко дни спада към нормалните 75%. За 10-15 дни месото съхне. Ако искаш да знаеш още нещо - питай.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сушене на месо в хладилник

                      Първоначално публикуван от anlon Преглед на мнение
                      Може да сушиш в неработещ стар хладилник, ако го използваш просто като сандък. Това може да става само в студено време. Някой сушат между 15-18 С, повечето между 10-15 С, а аз - при около 4-5С. Не знам какъв ти е влагоабсорбатора. Ако е от онези на Церезит с таблетките - забрави. Аз имам влагоабсорбатор, но той е голям колкото 25 литрова туба и е за битови цели. Имай предвид, че под 18С ефективността му е равна на 0. За теб най-добрият вариант е да сушиш в хладно време. като си поставиш един вентилатор за обдухване. Аз суша месо в работещ хладилник, а в друг (преработен и с изрязани охл. елементи и с монтиран нагревател) суша плодове и зеленчуци. В него може да се суши и месо, без да се пуска нагревателя. В долната страна вдясно е монтиран вентилатора (отвън), а отгоре на хладилника има два отвора през изолацията по 50 мм (тръби), през които излиза влажния въздух. Ти можеш да направиш и много по-големи отвори. Изолация не ти е необходима. Вентилаторът може да е разположен и отгоре на хладилната кутия (в този случай ще засмуква въздуха отвътре), а отворите за влизащ въздух - в долния край. И двата начина имат предимства и недостатъци. Не бива да се дава зор с мощни вентилатори поради ред причини. Щом имаш голяма запрашеност, може да сложиш филтър преди вентилатора. Например от онази обемна вата, която ползват при шиене на якета и се ползва и при някои кухненски абсорбатори. При работещ хладилник си независим от външната температура. Стар 140 литров хладилник може да намериш и за 50-60 лева. Той няма да бъде саморазмразяващ се за тези пари и влагата от сушенето ще обледява изпарителя и ще се налага да размразяваш. Това е бял кахър. В началото на сушенето надминава 80%, а след няколко дни спада към нормалните 75%. За 10-15 дни месото съхне. Ако искаш да знаеш още нещо - питай.
                      Благодаря за отговора!

                      Влагоабсорбатор нямам. Виждал съм стъмена такава сушилня за месо именно с такъв уред. Затова попитах за подробности.
                      За да знам дали е възможно и ако да какъв абсорбатор да закупя

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сушене на месо в хладилник

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Влагоабсорбатор нямам..................
                        Пробвай в олх. Аз си купих от там , но не за мезета за жалост.
                        ПП много читава тема. Незнайно защо съм я пропуснал.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сушене на месо в хладилник

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Пробвай в олх. Аз си купих от там , но не за мезета за жалост.
                          ПП много читава тема. Незнайно защо съм я пропуснал.
                          Тяа ясно, до към 200 кинта ще дам, въпроса е какъв да бъде и как да стане цялата схема

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сушене на месо в хладилник

                            Я да раздвижим малко темата. Имам един хладилник ВЕКО с изгорял компресор . Намерих компресор и ще го сменя и зарердя. Ако всичко ереее наредени мисля да му монтиран една такава джаджа https://www.aliexpress.com/item/DC-1...ceBeautifyAB=0 с която да контролирам температурата и влажността, и да монтирам вентилатор който да върти въздуха в хладилника. Въпрос ми е каква е влажността в един хладилник и какво трябва да купя за да я поддържам около 65-70% ( влагоаабсорбатор или овлажнител )?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сушене на месо в хладилник

                              Овлажнител за въздух. Аз също ще преправям един хладилник, вече година му се точа ))) купил съм всичките джаджи.
                              По повод влажността наскоро четох в един форум, че много ефективно се получава като на местото на кутията за зеленчуци се сложат два съда единият с вода, а другият с морска сол. Солта поема и съответно оттдава когато е необходимо. Вентилатора не го включвай да работи постоянно. По 10 мин на всеки 12 часа е добре.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сушене на месо в хладилник

                                Да за вентилатора мисля да използвам някакво реле за време че е от UPS шкаф и доста вятър прави . Но имам и такива от захранвания компютърни които няма да е проблем да въртят и повече време.
                                Това за водата и едрата сол и аз съм го чел но няма да мога да го регулирам. Затова ще взема един овлажнител от OLX има за по 30-40лв. Я сега някой експерт да каже каква трябва да е влажността за сушене при температура 10-12градуса. Чел съм че при 14-16 градуса трябва да се суши, но най хубави ми стават мезетата при средна температура под 10градуса, така че мисля да настроя хладилника да поддържа 10-12градуса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X