Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушене на месо в хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сушене на месо в хладилник

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    А аз не увивам скумрията в нищо. Слагам две очистени скумрии в тавичка, затрупвам ги с 1 кило морска сол, пъхвам тавичката в една тънка найлонова торбичка и слагам в хладилника. Диша си с пълна мощ и след третия ден може да се яде.
    Готино, на базата на сушената скумрия си е далавера ценово.

    Коментар


    • #32
      От: Сушене на месо в хладилник

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      Готино, на базата на сушената скумрия си е далавера ценово.
      Именно, а и пушената и веяната пакетирани не ги чистят като хората. Случвало ми се е да връщам вмирисана скумрия на "Неси". Скумрията има една черна ивица отвътре по гръбнака и отстрани по корема, която трябва задължително да се махне, дори и с четка за зъби ако трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Сушене на месо в хладилник

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Именно, а и пушената и веяната пакетирани не ги чистят като хората. Случвало ми се е да връщам вмирисана скумрия на "Неси". Скумрията има една черна ивица отвътре по гръбнака и отстрани по корема, която трябва задължително да се махне, дори и с четка за зъби ако трябва.
        А, така за коремчето, майсторе, иначе рибата горчи, като е на скара в кръчма не я чистят, ама там нагарча ценоразписа.

        Коментар


        • #34
          От: Сушене на месо в хладилник

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Именно, а и пушената и веяната пакетирани не ги чистят като хората. Случвало ми се е да връщам вмирисана скумрия на "Неси". Скумрията има една черна ивица отвътре по гръбнака и отстрани по корема, която трябва задължително да се махне, дори и с четка за зъби ако трябва.
          Всяка риба я има "на гръбнака", аорта и викат, Тишо ;-) Задължително се чисти, най добре с нокътче.
          Само гледай срока на годност; мазнината на корема да не е пожълтяла, че насмръдва.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #35
            От: Сушене на месо в хладилник

            Първоначално публикуван от Тихомир
            А аз не увивам скумрията в нищо. Слагам две очистени скумрии в тавичка, затрупвам ги с 1 кило морска сол, пъхвам тавичката в една тънка найлонова торбичка и слагам в хладилника. Диша си с пълна мощ и след третия ден може да се яде.
            Това чудесно, а с други риби пробвал ли си, че ми се завъртя една идея с уклей.
            За да не отварям нова тема дайте някаква идея за консервиране на уклей, ще съм много благодарен!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #36
              От: Сушене на месо в хладилник

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Това чудесно, а с други риби пробвал ли си, че ми се завъртя една идея с уклей.
              За да не отварям нова тема дайте някаква идея за консервиране на уклей, ще съм много благодарен!
              Не съм опитвал с други риби. Освен веднъж с паламуд. Стана, но на мен вкусът не ми допадна. А, и да не забравя - винаги приготвям от тъй наречената черноморска(или атлантическа) скумрия. Другата(океанска) не ми допада на вкус.

              Коментар


              • #37
                От: Сушене на месо в хладилник

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Това чудесно, а с други риби пробвал ли си, че ми се завъртя една идея с уклей.
                За да не отварям нова тема дайте някаква идея за консервиране на уклей, ще съм много благодарен!
                Направи го в буркан като цаца, морска соло отдолу малко, по средата и отгоре умерено, после заливаш с олиоо да покрие рибата, след седмица най-много отваряй биричка с него готов.
                Последно редактирано от maxxx; 22-07-12, 10:54.

                Коментар


                • #38
                  От: Сушене на месо в хладилник

                  Днес опитах уклея станал е невероятен, наздраве и благодаря на всички!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сушене на месо в хладилник

                    Като се разприказвахме, се сетих за тунинг на рецептата:
                    Наблизо има едно езеро, което бъка от облез/уклей/, с малко захранка и облесарник се хваща обилно.
                    Ще сложа освен упоменатото горе-долу, по средата и горе чер пипер зърна, малко начупен дафинов лист и листо/две нарязан девисил.
                    Това за буркан 0,7/да се затвори плътно и да зрее, 0.8 машинки, остави/, ще пиша за резултата, но няма начин да е отрицателен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сушене на месо в хладилник

                      Първоначално публикуван от maxxx
                      Като се разприказвахме, се сетих за тунинг на рецептата:
                      Ще сложа освен упоменатото горе-долу, по средата и горе чер пипер зърна, малко начупен дафинов лист и листо/две нарязан девисил.
                      Това за буркан 0,7/да се затвори плътно и да зрее, 0.8 машинки, остави/, ще пиша за резултата, но няма начин да е отрицателен.
                      Нещо не пишеш за резултатите, чакам с интерес.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сушене на месо в хладилник

                        Резултатът е трепач, получи се много вкусно, сори за липсата на отчет.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сушене на месо в хладилник

                          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                          А аз не увивам скумрията в нищо. Слагам две очистени скумрии в тавичка, затрупвам ги с 1 кило морска сол, пъхвам тавичката в една тънка найлонова торбичка и слагам в хладилника. Диша си с пълна мощ и след третия ден може да се яде.
                          А след третия ден, продължава ли да седи в солта, или трябва да се вади и да се съхранява по друг начин?
                          Да не зависиш от "Органи" в България....

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сушене на месо в хладилник

                            Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
                            А след третия ден, продължава ли да седи в солта, или трябва да се вади и да се съхранява по друг начин?
                            Извинявай, забравих да кажа. Като стане готова(може да е след третия или четвъртия ден-опитваш на вкус и си преценяваш как ти харесва, аз лично я харесвам по-мазна, тоест не я държа много-много да изсъхва), я вадя, измивам солта, оставям я да се оцеди и после я завивам добре в найлонова торбичка, след което я слагам обратно в хладилника. Тъй като аз имам ли подобно нещо налице не се спирам докато не го унищожа, а обикновено приготвям по две-три риби, не повече, за ден-два-три и свършва. Така няма време за да пресъхне прекалено.

                            П.П. Някои я режат на парчета и слагат в буркани в които наливат олио. Аз не я харесвам така и затова не го практикувам.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сушене на месо в хладилник

                              Първоначално публикуван от vicho Преглед на мнение
                              здравейте, не бях писал тук от доста време. Та според мен най-добре е с теглене на всичко (месо, сол захар, селитра, подправки.......) и после да зрее и суши при определени Условия (влага, температура и циркулация на въздуха).
                              Едно от любимите неща в къщи е Lonzino [ATTACH=CONFIG]249497[/ATTACH]. Това е свинско филе със сол, захар, селитра, черен пипер и малко чесън (ако не ме хване жената като слагам).
                              Иначе си има и определени изисквания как да зрее, но ако се позанимава човек - намира начин за всичко [ATTACH=CONFIG]249500[/ATTACH]
                              В този хладилник правим и луканки и сушени мезета и разни сирена могат да зреят.
                              Една година след последната публикация тук се сетих да пиша. То не е друго ами мезето от зимата свърши и взех да се оглеждам по щандовете, но ядец, само скрап. Аз съм технически , почти инвалид, но брата е инж. и ще се справи. Дай някъв телефон за контакт, че едно такова сушилне ще работи денонощно.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сушене на месо в хладилник

                                Аз - вдъхновен от тази и от другата тема за пастъмата .. ще направя една пробна версия - между двата вариянта. Пък .. каквото стане - този път ще опитам да намаля времето за сушене... сърце не трае 3 седмици да го чакам в хладилника ..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X