Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Основен ремонт


    Айдее, още един сервиз отписахме.

    Коментар


    • #77
      До: Основен ремонт

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Айдее, още един сервиз отписахме.
      В булавто измериха компресията на 4 цил и беше нула. Аз ги накарах да регулират клапани. След това покарах малко и взе да трака (резултата се вижда горе). Дали те са огелпили нещо с регулирането незнам, но за да е нула и да не върви колата, вероятно Гошката от Казанлък ще дава обяснения тази Събота и Неделя. Все още чакам да разглобят целия ДВГ и да кажат как е отдолу. Поне наглед цилиндрите не са пострадали.
      Кой виновен незнам, а и не искам да знам. По важно е сега да се направи, а този човек засега се е заел наистина съвестно с работата.

      Важно обаче е и какъв материал ще се вложи - и най добрия майстор да е, ако са калпави частите... Знаете. А се оказва, че в Русия заводи бол, и кой какви неща прави не е ясно. И така. Въпроса е - какви и откъде. Идеи. Надявам се моя опит да бъде полезен и за всички на които предстои подобно нещо.
      И за сравнение - същият комплект бутала в Русия се харчи за 37 лева а тук е 76. Доставка може би...Надценка.
      Александър

      Коментар


      • #78
        До: Основен ремонт

        Е, може клапанът да е бил тръгнал, като е заработил след обирането на хлабината - бързо да е свършил. Каквото станало - станало.
        Сега си мечтая за клапани с натриево охлаждане.

        Удвояване на цената от Русия до тук е нормално. Или поне се случва на повечето стоки. Няма да казвам колко струва нова Нива там, че ще ви се приреве.

        За буталата - хубавото в цялата работа е, че този двигател не е особено форсиран и дребни компромиси в качеството търпи.

        Коментар


        • #79
          До: Основен ремонт

          А някой може ли да обясни каква е разликата между ковани и лети бутала или нещо съм се изгубил в превода от Руски. Също така забелязах, че тези които гледах тук по магазините изглеждат някак "евтини" - самият материял изглежда някак порест, не достатъчно гладък. Тези които гледам по руските сайтове имат доста по- "лъскав" вид.

          http://www.nppavto.ru/kovanie-porshni-kupit.html
          Александър

          Коментар


          • #80
            До: Основен ремонт

            Кованите са по-скъпи. Не знам в какви случаи се ползват, но за Нива май стандартно са само ляти.

            За качеството на метала трудно можеш да съдиш по външен вид, или поне аз все не успявам.

            Коментар


            • #81
              До: Основен ремонт

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              http://www.gczch.ru/Pages/?id=1&m=1

              Това са производителите на буталата, които притеглихме на кантара - клас А, 355 грама всяко. Да руски са, да от Толиати са , но от някакъв нов завод. Малко се получава като с Първомайската лютеница ...
              Прикачил съм и етикета, от който е видно името на производителя. Тези са в кашонче по 4, не по 36.
              Взимай ги, ама питай Емо преди това. За всеки случай.
              Аз бих изчакал да се отвори и отдолу. Там има и биели и други мурафети.
              Нека да го разглобят и ще се разбере.

              Коментар


              • #82
                До: Основен ремонт

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Взимай ги, ама питай Емо преди това. За всеки случай.
                Аз бих изчакал да се отвори и отдолу. Там има и биели и други мурафети.
                Нека да го разглобят и ще се разбере.
                Знам. Аз се чувах днес с него неколкократно. Нищо не правя без да ми е казал. Още по-малко преди да са отворили отдолу. Обаче по добре е да се проучи. А относно тези, които виждате на снимката, лъскавите - тези в магазините на Симеон не изглеждат така. Как не се сетих да снимам и самото бутало. Все пак поне е сигурно, че са руски и произведени в Толиати, макар и не в завода на Лада. Явно човека който ги продаваше не ме е лъгал.
                Александър

                Коментар


                • #83
                  До: Основен ремонт

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  Колега,метнали са те за разградските бутала-те са качествени и ги имат налични/продавам ги от 1994 година,и смея да кажа че бях първия който ге продаваше в София/ само сегментите им не стават.
                  А това с натрия е много добра технология,но клапана е в пъти по скъп от обикновенния.И доколкото знам не е натрий, а сол на натрия, не помня точно каква ,не ми се рови.Много по добро топлоотдаване.
                  В магазина на Гара Север в Надежда, в официалния магазин ми казаха че имат само ремонтни. Ти имаш ли 82мм - ако да взимам ги.
                  нищо, че са по-тежки...
                  Александър

                  Коментар


                  • #84
                    До: Основен ремонт

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    В магазина на Гара Север в Надежда, в официалния магазин ми казаха че имат само ремонтни. Ти имаш ли 82мм - ако да взимам ги.
                    нищо, че са по-тежки...
                    На тебе не ти ли трябват именно ремонтни?

                    Коментар


                    • #85
                      До: Основен ремонт

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      На тебе не ти ли трябват именно ремонтни?
                      Не. Поне засега ми каза майстора, че няма износване на цилиндрите.
                      Александър

                      Коментар


                      • #86
                        До: Основен ремонт

                        Ще трябва да ги уцелваш и по шлифовъчен размер, нали знаеш? Букви някакви бяха.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Основен ремонт

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ще трябва да ги уцелваш и по шлифовъчен размер, нали знаеш? Букви някакви бяха.
                          Това не го знаех? Аз гледам каталога - има класове А, B, C, D ... Но те мисля са свързани с масата на буталото. Други номера и букви не виждам.
                          Да не би да говориш за сегментите - сини, зелени, червени...

                          Аз все пак ще изчакам да свалят блока и да замерят износването, защото не се знае.
                          Александър

                          Коментар


                          • #88
                            До: Основен ремонт

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Това не го знаех? Аз гледам каталога - има класове А, B, C, D ... Но те мисля са свързани с масата на буталото. Други номера и букви не виждам.
                            Да не би да говориш за сегментите - сини, зелени, червени...

                            Аз все пак ще изчакам да свалят блока и да замерят износването, защото не се знае.
                            Има различни маркировки.
                            Едните са за диаметъра на буталото.
                            Другите са за диаметъра на буталния болт.
                            Съветска му работа, всичко да влезе в употреба.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Основен ремонт

                              Не мисля, че сортирането на детайли по производствен допуск е руски патент.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Основен ремонт

                                http://www.redmotor.ru/azlk/46.html

                                http://avtodetali.net/?page_id=9

                                Сега разбрах. Класовете нямат нищо общо с масата на буталата. Тия търговци направо са ... Могат всякакви лъжи да ти наприказват.
                                Значи чакам майстора да каже какъв клас и какъв размер и тогава купувам.
                                Май български ще са, само да успея да намеря.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X