Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Основен ремонт

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не мисля, че сортирането на детайли по производствен допуск е руски патент.
    Точно така! Само че при съветските коли допуските са всъщност пропуски
    Колкото до конкретния случай. Мисля, че първо трябва да се отвори мотора и да се види. Много вероятно е изобщо да не се налага шлайфане и смяна на бутала и бутални пръстени.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #92
      До: Основен ремонт

      Износването на 4-ти е по-голямо. Ще се минава на 82,4мм - 1-ви ремонтен.
      Александър

      Коментар


      • #93
        До: Основен ремонт

        И така, при мен ремонта върви доста бавно, но все пак върви.
        Засега са закупени бутала 82.4мм, разградски и е са шлайфани главата и цилиндрите. В момента майстора има някакви колебания относно биелните лагери - твърди , че не всички които се предлагат са читави.
        Какво може да не им е както трябва на масово предлаганите такива?

        Другият въпрос е за главата - тъй като е имало многократни удари в областта на горивната камера на 4-ти цилиндър, преди шлайфа главата изглеждаше така:
        След шлайфа не я снимах, но все още личат неравностите. Въпроса е : дали е необходима проверка за херметичност, или вероятността за пробив между охл. и горивната камера е малка. На мен по-скоро ми се струват повърхностни наранявания, а и според майстора не е необходимо, но не е зле да чуем още няколко мнения. Все пак ми се струва малко вероятно да са са случили пукнатини или пробиви, по скоро повърхностни следи от ударите с дълбочина до около милиметър.
        Последно редактирано от axlastro; 06-05-10, 09:43.
        Александър

        Коментар


        • #94
          До: Основен ремонт

          Това обикновена жигулска глава ли се явяваше? На 21213 май е глава 21011 - или бъркам? Ако е така, я си вземи от някоя морга за 5лв глава и ремонтирай нея. С тия кратерчета ще видиш чудо в търсенето на центровка.

          Коментар


          • #95
            До: Основен ремонт

            И аз си го мислех, ама майстора вика че нямало проблем.
            Явно и този е като другите ... А вече един месец седи при него.
            Александър

            Коментар


            • #96
              До: Основен ремонт

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              И аз си го мислех, ама майстора вика че нямало проблем.
              Явно и този е като другите ... А вече един месец седи при него.
              Вече си я шлайфал. Продължавай и забрави за кратерчетата. Те само променят малко обема на горивното пространство . Ако те дразнят ги заглади ( шлайфай и тях), но не е нужно.

              В тази камера си чупил свещ и парчето ти е удряло доста време по стените . Трябвало е да го усетиш веднага. Или някой "приятел" ти е пуснал гайка вътре ...... все едно - трябвало е веднага да чуеш чуканията и с магнит да дръпнеш всяка стружка от там.
              Станалото - станало. Сглобявай и в гората.........

              П.С. Слагай клапаните . Припасват се добре. После както е обърната на снимките - наливаш нафта ( тя минава и през най-фината пукнатина)и виждаш дали има пукнатини. Не трябва да пропускат нито клапаните , нито от някоя неравност ( пукнатина). Това е проверката. Успех !
              Последно редактирано от bgbul; 07-05-10, 09:35.

              Коментар


              • #97
                До: Основен ремонт

                След шлайфа "кратерчетата" вече не изглеждат така брутални, така че сигурно ще ги прежалим. Идейно е това за проверката после... Определено ще поискам да се направи. Другият вариант е с компресор и специално приспособление, ама пак пари и време.
                Александър

                Коментар


                • #98
                  До: Основен ремонт

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  След шлайфа "кратерчетата" вече не изглеждат така брутални, така че сигурно ще ги прежалим. Идейно е това за проверката после... Определено ще поискам да се направи. Другият вариант е с компресор и специално приспособление, ама пак пари и време.
                  С нафтата пробата е по-меродавна.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Основен ремонт

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    С нафтата пробата е по-меродавна.
                    Правилно-и в нашия край така се практикува.

                    Коментар


                    • До: Основен ремонт

                      Ей как я проспах тая тема На мен частите за основния ремонт със абсолютно всичко ново включително буталата маслената помпа и разпределителния вал ми излезнаха към 300 лева. Шлайфа на цилиндрите ми го направи един приятел та цената мога да я споделя в ракия и мезета ама не я помня точно Колянавия вал беше добре и там само сложих нови лагери . Ако някой ще прави ремонт да се обажда да му дам координатите на вносител на авточасти за руски автомобили на изключително добри цени . Двигателя си го сглобих сам все пак имам доста опит в ремонта на двигатели и съм завършил "Вилхе Пик" навремето и с чиста съвест мога да кажа че ладовите двигатели са едни от най просто конструираните. Освен това има доста литература относно ремонта им писана и превеждана през годините така че всеки средно технически грамотен човек може да си направи сам ремонта с минимална инструментална екипировка.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Основен ремонт

                        Ами засега частите ни идват към 200 лева и 100 лева за шлайф. Маслена помпа няма да се сменя. Главата е проверена, напръскана със спрей за проверка за пукнатини (нещо като това с нафта доколкото разбрах).
                        Въпроса е откъде да се вземат читави биелни лагери...
                        Александър

                        Коментар


                        • До: Основен ремонт

                          sek.1 Ако някой ще прави ремонт да се обажда да му дам координатите на вносител на авточасти за руски автомобили на изключително добри цени .
                          Давай координати,че да знаем всички.Вече трудно се намират читави части.

                          Коментар


                          • До: Основен ремонт

                            Абе аз лесно ще му постна визитката на човека ама модераторите да не го истълкуват като реклама за това координатите ги пускам на лични . Впрочем пуснах ги в една тема в търся където един колега търсеше раздатка и не ме освиркаха а при него чисто нова беше 500 лева . Иначе поне аз за сега не съм уцелил от него нищо скапано всичко в двигателя ми без буталата са ми е от него има и руски бутала но те с пъти по скапани от наще. Той е от Кюстендил и си е директен вносител идва всяка събота на битака идва и през седмицата когато има голями поръчки от разни магазини. Колкото до буталата сложих разградски и шлайфиста понеже ми е приятел взе нещата присърце въпреки че ладов блок не беше пипал от години работеше само лъскави кошници та той каза че не знае на къква линия ги произвеждат но за първи път вижда ладови бутала абсолютно еднакви по размер и грамаж и не се налага да шлайфа всеки цилиндър по отделния размер и да ги надписва.
                            Последно редактирано от sek.1; 10-05-10, 19:21.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Основен ремонт

                              Дай го тука тоя кадър, няма да го триеме. Не е зле да си направим и едно списъче с магазини и складове.

                              Коментар


                              • До: Основен ремонт

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Дай го тука тоя кадър, няма да го триеме. Не е зле да си направим и едно списъче с магазини и складове.
                                Читави лагери основни+биелни - на улица Козлодуй, преди тировете - имат от съветските. Малко са скъпи но са истинското нещо. И други неща читави. За бутала - ж.к. Надежда, ул. Военна Рампа е основният магазин на Разградския завод.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X