Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Основен ремонт

    В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.
    Александър

    Коментар


    • #62
      До: Основен ремонт

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.
      Колега не знам за осн.ремонт на бензинова точно колко ще ти излезе,обаче за дизелова определено цената ще е стряскаща.Затова,ако купуваш такава много внимавай.

      Коментар


      • #63
        До: Основен ремонт

        Ако ще продаваш за такава дреболия, обади се - все ще намеря отнякъде пари.

        Коментар


        • #64
          До: Основен ремонт

          Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.
          Александър

          Коментар


          • #65
            До: Основен ремонт

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.
            Обади ли се на Емо?

            Коментар


            • #66
              До: Основен ремонт

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Обади ли се на Емо?
              Да, но му е спрян тела.
              Засега най-ниската оферта е на Иван Коларов - за 400 лв. труда. Шлайф - 15 лв. на цилиндър.
              От Булавто казват 480 лв. за разглобяване и сглобяване на двг. Шлайф - колегата Ясен се оказа прав, някъде го носят и цена не знам засега.
              Този шлайфист в Долни Богров ми даде и телефона на някакъв рали състезател, който очевидно има мерак да го направи, но и цената му е доста висока - 800 лв.
              Сега, както се казва, имам възможност за избор, а това е много важно.
              Александър

              Коментар


              • #67
                До: Основен ремонт

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Да, но му е спрян тела.
                Може да е по язовирите по празниците! Иначе, той си доставя чаркалаците и носи за шлайф. Оставяш я и после си я взимаш.
                Последно редактирано от Пенчо; 05-04-10, 15:43. Причина: допълване

                Коментар


                • #68
                  До: Основен ремонт

                  Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.
                  Александър

                  Коментар


                  • #69
                    До: Основен ремонт

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.
                    Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Основен ремонт

                      Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                      Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.
                      Да, и аз така реших. Даже вече си харесах една.
                      Скоро ще има тема за Нивата.
                      Александър

                      Коментар


                      • #71
                        До: Основен ремонт

                        Ако решиш да я продаваш на части пиши
                        Мерси на всички за съветите.
                        Въпроса с двигател от друга кола отпада окончателно. Мисля за другите 2. Тоест ако изпадне читав 1,6 купувам. Иначе си карам с тоя и не ми пука Засега има тяга.

                        Коментар


                        • #72
                          Какви бутала и откъде?

                          Достигнахме до момента на избор на бутала. Тъй като не са износени цилиндрите ще се търси стандартен размер бутала. Оказа се, че в Разград от една година не са имали производ и са изчерпани всички бройки. А и след като видях колко тежат не съм сигурен, че са най-удачния вариант.
                          Обиколих Симеон (магазина на Одрин и Симеон е преместен на около 150 метра). Резултата - всички предлагат "Руски, оригинални, от Толлиати".
                          На едното място даже взехме две както са опаковани и ги претеглихме в близкия магазин - 710 грама или 355 грама всяко.
                          Според други, оригиналните руски бутала пристигали в кашони по 36 бройки и всичко друго, опаковано поотделно или комплект 4 бутала в кутия е с несигурен произход. Засега съм се спрял на руски бутала в комбинация с Разградски сегменти. Цената е около 130 лева всичко.
                          Кажете вашето мнение - кои според вас са правилните бутала и откъде бихте ги закупили. Все още не съм проверил в Елва на Симеоновско и НАР в Дружба. Някой има ли представа дали Карбон Плевен внасят такива неща за Нива.
                          Последно редактирано от Злой; 09-04-10, 18:42.
                          Александър

                          Коментар


                          • #73
                            До: Основен ремонт

                            Не стана ясно какъв е бил проблема?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Основен ремонт

                              Ами накратко - вероятно изкривен изпускателен клапан и оттам резултата е виден от снимките... Още не са свалили блока но на пръв поглед износване по цилиндрите няма. Защо се е получило - ще трябва да попитам този, който ми шлайфа главата и клапаните как ги е монтирал и как ги е регулирал.
                              Прикачени файлове
                              Александър

                              Коментар


                              • #75
                                До: Основен ремонт

                                http://www.gczch.ru/Pages/?id=1&m=1

                                Това са производителите на буталата, които притеглихме на кантара - клас А, 355 грама всяко. Да руски са, да от Толиати са , но от някакъв нов завод. Малко се получава като с Първомайската лютеница ...
                                Прикачил съм и етикета, от който е видно името на производителя. Тези са в кашонче по 4, не по 36.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от axlastro; 09-04-10, 19:04.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X