Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 61 до 80 от 123

Тема: Основен ремонт

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране До: Основен ремонт

В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.

Място
    Ямбол
    Публикации
    3,554
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на axlastro Преглед на публикациите
    В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.
    Колега не знам за осн.ремонт на бензинова точно колко ще ти излезе,обаче за дизелова определено цената ще е стряскаща.Затова,ако купуваш такава много внимавай.
    0888379793 / 0895443568-Янко Желязков

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,754
    Точки (при гласуване)
    60

Ако ще продаваш за такава дреболия, обади се - все ще намеря отнякъде пари.
    Дядо Владо: Опитах се да злоупотрбя с алкохол, ама нямам и се замислих на трезво

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,878
    Точки (при гласуване)
    19

Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.
    Обади ли се на Емо?
    Тел. 0877 517965
    42 40 19N 23 17 29E
    Киа Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Обади ли се на Емо?
    Да, но му е спрян тела.
    Засега най-ниската оферта е на Иван Коларов - за 400 лв. труда. Шлайф - 15 лв. на цилиндър.
    От Булавто казват 480 лв. за разглобяване и сглобяване на двг. Шлайф - колегата Ясен се оказа прав, някъде го носят и цена не знам засега.
    Този шлайфист в Долни Богров ми даде и телефона на някакъв рали състезател, който очевидно има мерак да го направи, но и цената му е доста висока - 800 лв.
    Сега, както се казва, имам възможност за избор, а това е много важно.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,878
    Точки (при гласуване)
    19

Да, но му е спрян тела.
    Може да е по язовирите по празниците! Иначе, той си доставя чаркалаците и носи за шлайф. Оставяш я и после си я взимаш.
    Последно редактиран от Пенчо ; 05-04-10 в 15:43 Причина: допълване
    Тел. 0877 517965
    42 40 19N 23 17 29E
    Киа Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.

Място
    Ямбол
    Публикации
    3,554
    Точки (при гласуване)
    10

Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.
    Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.
    0888379793 / 0895443568-Янко Желязков

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на niva men Преглед на публикациите
    Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.
    Да, и аз така реших. Даже вече си харесах една.
    Скоро ще има тема за Нивата.

Място
    Бургас
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    7

Ако решиш да я продаваш на части пиши
    Мерси на всички за съветите.
    Въпроса с двигател от друга кола отпада окончателно. Мисля за другите 2. Тоест ако изпадне читав 1,6 купувам. Иначе си карам с тоя и не ми пука Засега има тяга.

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Какви бутала и откъде?

Достигнахме до момента на избор на бутала. Тъй като не са износени цилиндрите ще се търси стандартен размер бутала. Оказа се, че в Разград от една година не са имали производ и са изчерпани всички бройки. А и след като видях колко тежат не съм сигурен, че са най-удачния вариант.
    Обиколих Симеон (магазина на Одрин и Симеон е преместен на около 150 метра). Резултата - всички предлагат "Руски, оригинални, от Толлиати".
    На едното място даже взехме две както са опаковани и ги претеглихме в близкия магазин - 710 грама или 355 грама всяко.
    Според други, оригиналните руски бутала пристигали в кашони по 36 бройки и всичко друго, опаковано поотделно или комплект 4 бутала в кутия е с несигурен произход. Засега съм се спрял на руски бутала в комбинация с Разградски сегменти. Цената е около 130 лева всичко.
    Кажете вашето мнение - кои според вас са правилните бутала и откъде бихте ги закупили. Все още не съм проверил в Елва на Симеоновско и НАР в Дружба. Някой има ли представа дали Карбон Плевен внасят такива неща за Нива.
    Последно редактиран от Злой ; 09-04-10 в 18:42
    Александър

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,671
    Точки (при гласуване)
    16

Не стана ясно какъв е бил проблема?
    0888 31 96 14.

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Ами накратко - вероятно изкривен изпускателен клапан и оттам резултата е виден от снимките... Още не са свалили блока но на пръв поглед износване по цилиндрите няма. Защо се е получило - ще трябва да попитам този, който ми шлайфа главата и клапаните как ги е монтирал и как ги е регулирал.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Александър

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

http://www.gczch.ru/Pages/?id=1&m=1

Това са производителите на буталата, които притеглихме на кантара - клас А, 355 грама всяко. Да руски са, да от Толиати са , но от някакъв нов завод. Малко се получава като с Първомайската лютеница ...
    Прикачил съм и етикета, от който е видно името на производителя. Тези са в кашонче по 4, не по 36.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Последно редактиран от axlastro ; 09-04-10 в 19:04
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,754
    Точки (при гласуване)
    60

Айдее, още един сервиз отписахме.
    Дядо Владо: Опитах се да злоупотрбя с алкохол, ама нямам и се замислих на трезво

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите

Айдее, още един сервиз отписахме.
    В булавто измериха компресията на 4 цил и беше нула. Аз ги накарах да регулират клапани. След това покарах малко и взе да трака (резултата се вижда горе). Дали те са огелпили нещо с регулирането незнам, но за да е нула и да не върви колата, вероятно Гошката от Казанлък ще дава обяснения тази Събота и Неделя. Все още чакам да разглобят целия ДВГ и да кажат как е отдолу. Поне наглед цилиндрите не са пострадали.
    Кой виновен незнам, а и не искам да знам. По важно е сега да се направи, а този човек засега се е заел наистина съвестно с работата.

Важно обаче е и какъв материал ще се вложи - и най добрия майстор да е, ако са калпави частите... Знаете. А се оказва, че в Русия заводи бол, и кой какви неща прави не е ясно. И така. Въпроса е - какви и откъде. Идеи. Надявам се моя опит да бъде полезен и за всички на които предстои подобно нещо.
    И за сравнение - същият комплект бутала в Русия се харчи за 37 лева а тук е 76. Доставка може би...Надценка.
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,754
    Точки (при гласуване)
    60

Е, може клапанът да е бил тръгнал, като е заработил след обирането на хлабината - бързо да е свършил. Каквото станало - станало.
    Сега си мечтая за клапани с натриево охлаждане.

Удвояване на цената от Русия до тук е нормално. Или поне се случва на повечето стоки. Няма да казвам колко струва нова Нива там, че ще ви се приреве.

За буталата - хубавото в цялата работа е, че този двигател не е особено форсиран и дребни компромиси в качеството търпи.

Място
    София
    Публикации
    2,816
    Точки (при гласуване)
    10

А някой може ли да обясни каква е разликата между ковани и лети бутала или нещо съм се изгубил в превода от Руски. Също така забелязах, че тези които гледах тук по магазините изглеждат някак "евтини" - самият материял изглежда някак порест, не достатъчно гладък. Тези които гледам по руските сайтове имат доста по- "лъскав" вид.

http://www.nppavto.ru/kovanie-porshni-kupit.html
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,754
    Точки (при гласуване)
    60

Кованите са по-скъпи. Не знам в какви случаи се ползват, но за Нива май стандартно са само ляти.

За качеството на метала трудно можеш да съдиш по външен вид, или поне аз все не успявам.

Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Въпрос за основен ремонт?
    От reingar-x във форум Двигатели
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-01-10, 15:02
  2. Основен ремонт на МАН - Цена
    От mi6o6 във форум Камиони 4х4, 6х6 и повече
    Отговори: 11
    Последно мнение: 02-01-10, 16:33
  3. Основен ремонт на LJ70?
    От batharbatko във форум TOYOTA