Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 61 до 80 от 123

Тема: Основен ремонт

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране До: Основен ремонт

В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.

Място
    Ямбол
    Публикации
    3,622
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на axlastro Преглед на публикациите
    В крайна сметка , се оказа че цената не е 120 лв за шлайфане, а за труда на майсторите - разглобяване и сглобяване на целия двг. С една дума - 480 лв. за труд, отделно шлайфане и части. Сега остава да реша дали изобщо да го правя или да продаваме колата така както е в момента, че доста пари ще идат по ремонти като гледам а дизеловите ниви са си изкушаващи.
    Колега не знам за осн.ремонт на бензинова точно колко ще ти излезе,обаче за дизелова определено цената ще е стряскаща.Затова,ако купуваш такава много внимавай.
    0888379793 / 0895443568-Янко Желязков

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,819
    Точки (при гласуване)
    60

Ако ще продаваш за такава дреболия, обади се - все ще намеря отнякъде пари.
    cecoa1: Мога да стана инструктор, по незаконно но безопасно шофиране.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,238
    Точки (при гласуване)
    20

Чакай малко Да помислим. Не ми се продава - неизгодно е в момента, цените са ниски и не си заслужава. А и работата ми е такава, че ми трябва джип от време на време. Благодаря за съветите колеги, дано тази тема се окаже полезна и за други.
    Обади ли се на Емо?
    Тел. 0877 517965
    Кия спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Кия Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Обади ли се на Емо?
    Да, но му е спрян тела.
    Засега най-ниската оферта е на Иван Коларов - за 400 лв. труда. Шлайф - 15 лв. на цилиндър.
    От Булавто казват 480 лв. за разглобяване и сглобяване на двг. Шлайф - колегата Ясен се оказа прав, някъде го носят и цена не знам засега.
    Този шлайфист в Долни Богров ми даде и телефона на някакъв рали състезател, който очевидно има мерак да го направи, но и цената му е доста висока - 800 лв.
    Сега, както се казва, имам възможност за избор, а това е много важно.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,238
    Точки (при гласуване)
    20

Да, но му е спрян тела.
    Може да е по язовирите по празниците! Иначе, той си доставя чаркалаците и носи за шлайф. Оставяш я и после си я взимаш.
    Последно редактиран от Пенчо ; 05-04-10 в 16:43 Причина: допълване
    Тел. 0877 517965
    Кия спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Кия Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.

Място
    Ямбол
    Публикации
    3,622
    Точки (при гласуване)
    10

Ако положението е наистина сериозно ще се продава, че и скоростната и кутия не е много в ред. Очаквайте скоро обява във форума. Сега остава въпроса каква джипка до 5000 лв да си търся, но това е за друга тема.
    Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.
    0888379793 / 0895443568-Янко Желязков

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на niva men Преглед на публикациите
    Сузуки Витара е отговорът-добре позната у нас здрава рамна джипка,лесно се лифтова и става достатъчно проходима.Прилични цени на частите и нисък разход на гориво на асфалта.Мотор 1.6.
    Да, и аз така реших. Даже вече си харесах една.
    Скоро ще има тема за Нивата.

Място
    Бургас
    Публикации
    307
    Точки (при гласуване)
    8

Ако решиш да я продаваш на части пиши
    Мерси на всички за съветите.
    Въпроса с двигател от друга кола отпада окончателно. Мисля за другите 2. Тоест ако изпадне читав 1,6 купувам. Иначе си карам с тоя и не ми пука Засега има тяга.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Какви бутала и откъде?

Достигнахме до момента на избор на бутала. Тъй като не са износени цилиндрите ще се търси стандартен размер бутала. Оказа се, че в Разград от една година не са имали производ и са изчерпани всички бройки. А и след като видях колко тежат не съм сигурен, че са най-удачния вариант.
    Обиколих Симеон (магазина на Одрин и Симеон е преместен на около 150 метра). Резултата - всички предлагат "Руски, оригинални, от Толлиати".
    На едното място даже взехме две както са опаковани и ги претеглихме в близкия магазин - 710 грама или 355 грама всяко.
    Според други, оригиналните руски бутала пристигали в кашони по 36 бройки и всичко друго, опаковано поотделно или комплект 4 бутала в кутия е с несигурен произход. Засега съм се спрял на руски бутала в комбинация с Разградски сегменти. Цената е около 130 лева всичко.
    Кажете вашето мнение - кои според вас са правилните бутала и откъде бихте ги закупили. Все още не съм проверил в Елва на Симеоновско и НАР в Дружба. Някой има ли представа дали Карбон Плевен внасят такива неща за Нива.
    Последно редактиран от Злой ; 09-04-10 в 19:42
    Александър

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,800
    Точки (при гласуване)
    16

Не стана ясно какъв е бил проблема?
    0888 31 96 14.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Ами накратко - вероятно изкривен изпускателен клапан и оттам резултата е виден от снимките... Още не са свалили блока но на пръв поглед износване по цилиндрите няма. Защо се е получило - ще трябва да попитам този, който ми шлайфа главата и клапаните как ги е монтирал и как ги е регулирал.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Александър

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

http://www.gczch.ru/Pages/?id=1&m=1

Това са производителите на буталата, които притеглихме на кантара - клас А, 355 грама всяко. Да руски са, да от Толиати са , но от някакъв нов завод. Малко се получава като с Първомайската лютеница ...
    Прикачил съм и етикета, от който е видно името на производителя. Тези са в кашонче по 4, не по 36.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Последно редактиран от axlastro ; 09-04-10 в 20:04
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,819
    Точки (при гласуване)
    60

Айдее, още един сервиз отписахме.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите

Айдее, още един сервиз отписахме.
    В булавто измериха компресията на 4 цил и беше нула. Аз ги накарах да регулират клапани. След това покарах малко и взе да трака (резултата се вижда горе). Дали те са огелпили нещо с регулирането незнам, но за да е нула и да не върви колата, вероятно Гошката от Казанлък ще дава обяснения тази Събота и Неделя. Все още чакам да разглобят целия ДВГ и да кажат как е отдолу. Поне наглед цилиндрите не са пострадали.
    Кой виновен незнам, а и не искам да знам. По важно е сега да се направи, а този човек засега се е заел наистина съвестно с работата.

Важно обаче е и какъв материал ще се вложи - и най добрия майстор да е, ако са калпави частите... Знаете. А се оказва, че в Русия заводи бол, и кой какви неща прави не е ясно. И така. Въпроса е - какви и откъде. Идеи. Надявам се моя опит да бъде полезен и за всички на които предстои подобно нещо.
    И за сравнение - същият комплект бутала в Русия се харчи за 37 лева а тук е 76. Доставка може би...Надценка.
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,819
    Точки (при гласуване)
    60

Е, може клапанът да е бил тръгнал, като е заработил след обирането на хлабината - бързо да е свършил. Каквото станало - станало.
    Сега си мечтая за клапани с натриево охлаждане.

Удвояване на цената от Русия до тук е нормално. Или поне се случва на повечето стоки. Няма да казвам колко струва нова Нива там, че ще ви се приреве.

За буталата - хубавото в цялата работа е, че този двигател не е особено форсиран и дребни компромиси в качеството търпи.

Място
    София
    Публикации
    2,877
    Точки (при гласуване)
    11

А някой може ли да обясни каква е разликата между ковани и лети бутала или нещо съм се изгубил в превода от Руски. Също така забелязах, че тези които гледах тук по магазините изглеждат някак "евтини" - самият материял изглежда някак порест, не достатъчно гладък. Тези които гледам по руските сайтове имат доста по- "лъскав" вид.

http://www.nppavto.ru/kovanie-porshni-kupit.html
    Александър

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,819
    Точки (при гласуване)
    60

Кованите са по-скъпи. Не знам в какви случаи се ползват, но за Нива май стандартно са само ляти.

За качеството на метала трудно можеш да съдиш по външен вид, или поне аз все не успявам.

Страница 4 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Основен ремонт на УАЗ
    От FDevil във форум УАЗ
    Отговори: 21
    Последно мнение: 16-12-14, 20:39
  2. Въпрос за основен ремонт?
    От reingar-x във форум Двигатели
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-01-10, 16:02
  3. Основен ремонт на МАН - Цена
    От mi6o6 във форум Камиони 4х4, 6х6 и повече