Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Основен ремонт

    Ако цените са такива каквито Роко казва, ще е по-добре да си ремонтирам моя наистина.
    Кажете какви части да търся за ремонта. Комплект бутала, комплект сегменти. За коляновия вал трябват ли лагери и др. неща? Магазини евтини също, защото в бургас цените са до 3 пъти различни в различните магазини.

    Освен това, кажете в източна България цени на шлайфане.

    Коментар


    • #17
      До: Основен ремонт

      Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
      Ако цените са такива каквито Роко казва, ще е по-добре да си ремонтирам моя наистина.
      Кажете какви части да търся за ремонта. Комплект бутала, комплект сегменти. За коляновия вал трябват ли лагери и др. неща? Магазини евтини също, защото в бургас цените са до 3 пъти различни в различните магазини.

      Освен това, кажете в източна България цени на шлайфане.
      Добре е да си подготвен откъде и на какви цени ще пазаруваш частите.
      Но все пак ще стане ясно какъв ще е ремонта след отваряне на двигателя .
      Аз до сега ремонт на лада не съм правил ( от руските само на волга съм правил) , но ми се е случвало цилиндрите да не са за ремонт - според размера ( има си специален уред микромер ).
      Та от износването на цилиндрите ще се види - дали ще е основен ремонта, дали ще е частичен - само сегменти и дали ще се шлайфат цилиндрите .
      Същото важи и за коляновия вал - замерва се с микромера всяка шийка и се вижда какво е необходимо.
      Има вероятност да е по-голямо износването и да се наложи да минеш направо на "втори ремонтен размер" , но това се случва рядко .
      Пиша ти всичко това за да си подготвен .....какво те чака .
      Чака те отваряне на двигателя и преценка на ремонта , чак после купуване на частите ( според мен така е правилно ....)
      За цените в Пловдив ще пиша по-късно .

      Ето - вече е по-късно :
      След отваряне на двигателя се отива при шлайфиста . Той какзва кой-размер ремонт ще се прави .
      Първи ремонтен размер - плюс 0.40 - буталото ти е 82 мм , а ремонтния размер е 82.40 мм
      Втори рем. р-р - отиваш на 82.80 мм
      За коляновия вал също се измерва и се преценява.
      Цените:
      Бутала - 4 по 15 лв - 60 лв
      Сегменти компл. - 30 лв
      Бутални болтове - 16 лв комплект - сменят се по преценка
      Лагери кол. вал компл. - 30 лв ( основни и биелни)
      Шлайфане цилиндри - 120 лв (30 лв на цилиндър )
      Гарнитури и семеринги - 30 лв комплекта
      Дали ще сменяш верига и други работи ---- зависи от теб . Смятай колко стават . Около 250 лв .
      Дано си се ориентирал ....успех !
      Последно редактирано от bgbul; 31-03-10, 11:49.

      Коментар


      • #18
        До: Основен ремонт

        Мерси за инфото. Цените така ми харесват. Остава само труда на майстора, който каза че ще ми вземе към 150-200 лв. Той ми каза, че частите и шлайфа ще ми струват към 400-500 лв и се уплаших. Така е поносимо. Ако някой знае добър шлайфист по бургаско да пише.

        Коментар


        • #19
          До: Основен ремонт

          А защо не се замислиш за насаждане на двигател от някоя италианка с повече кончета, примерно фиат-ланча. Като правило са доста здрави двигатели, пък и евтини. Куплирането мисля, че няма да е проблем. Вероятността да намериш читави бутала и лагери за Лада клони към 0 (нула)
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Основен ремонт

            А някой беше писал за глава и клапани. Трябва ли да се шлайфат и те.

            Коментар


            • #21
              До: Основен ремонт

              Мислил съм и за варианта за двигател от друга кола, ама е доста работа по напасване и не ми се занимава. Защо намирането на читави бутала и лагери да клони към 0?

              Коментар


              • #22
                До: Основен ремонт

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                А защо не се замислиш за насаждане на двигател от някоя италианка с повече кончета, примерно фиат-ланча. Като правило са доста здрави двигатели, пък и евтини. Куплирането мисля, че няма да е проблем. Вероятността да намериш читави бутала и лагери за Лада клони към 0 (нула)
                За съжаление това е истината.Българските им развалиха качеството.Особено на сегментите.Те са на цена около 170 лв.

                Коментар


                • #23
                  До: Основен ремонт

                  Кое е на цена 170 лв.? Италиански двигател или комплект за ремонт?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Основен ремонт

                    Буталата сегментите иболтовете

                    Коментар


                    • #25
                      До: Основен ремонт

                      Да обобщя мненията до момента
                      1. Слагане на двигател от фиат или ланчия. Изглежда интересно, обаче няма да мога да си го монтирам. Доколкото знам има разлики и ще се наложи доработка. Освен това незнам цена и дали ще попадна на свестен. Ако е инжекцион незнам как ще се държи с моето газово, което е обикновенно. Незнам кали ще мога да си сложа пак резервната гума там, а за другаде се губи място.

                      2. Двигател от лада 1600. Много ме блазни варианта, само че не знам дали ще намеря подходящ двигател или цяла лада. Малко е като купуване на котка в чувал. Ако намеря такава лада и замеря двигателя ще е добър вариант. Има неизвестности обаче. Дали ще мога да я открия Свален двигател нямам намерение да купувам.

                      3. Основен ремонт. Колегата Бгбул ми даде цени които ми харесаха. Ако знаете и вие , ще съм ви благодарен да пратите телефони или адреси. Нищо не ми пречи да си ги поръчам с куриер. Трябва само да намеря добър шлайфист в бургаско. Пак ако знае някой да свирка . Ако цените наистина са такива, вариантра ми харесва, защото ще е само със 100на лева по скъп от смяна на двигателя с 1,6 но за сметка на това е предвидим вариант. Няма неизвестни дали ще намеря двигател и дали ще е хубав. Само малко ме стресна колегата дето каза, че не можело да се намерят качествени части. Това ме уби направо, понеже невремето имах вартбург, правих му основен и след месец пак. Циментацията била лоша, незнам какво си. Да не стане и сега се опасявам.

                      И ако някой има ръководство за основен ремонт, да даде линк.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Основен ремонт

                        Циментацията била лоша, незнам какво си. Да не стане и сега се опасявам.

                        За циментация при Лада не съм чувал. Ама Руснаците винаги могат да ни изненадат.
                        Говоря за бутала ,блок, колянов вал. Колегите да кажат.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Основен ремонт

                          Колеги - защо смятате , че всички рез. части са лоши ?
                          Малко сте черногледи ми се струва.....
                          Все пак - за да не ми се изсипе на главата ще си замълча.
                          По-добре да събирам опит от чужди грешки .
                          За мен - животе не е по-лош отколкото е бил преди 10 , 20 или 30 години .

                          Коментар


                          • #28
                            До: Основен ремонт

                            На кое да има цементация,че не се сещам?
                            Може да има само на шийките на валовете,на гърбиците на разпределителния вал,на буталните болтове и на клапаните.
                            От всички неща,се сменяват само буталните болтове.Шийките на валовете се шлайфат при необходимост(цементацията е по-дълбока от ремонтните размери).
                            Глава си се прави обезателно.Лек(или не много лек-по желание) шлайф на главата,смяна на гумички и правене на клапани(може само шлайфането им и припасване).Отделно за мераклий,може да се почистят колектори и даже да се полират,,както и клапаните,но това е вече престараване и е за състезатели.
                            Ръководството за ремонт,трябва да е за 1,7,щото имат малки разлики.То даже и клапаните му са хидравлични....май...(което улеснява ремонта)

                            А "лоша цементация",при Вартбург,става въпрос за търкалящите лагери на коляновия вал(за двутактовия,трицилиндров мотор).

                            Не разбрах също,каква е причината,да изключиш свалените двигатели,като възможен вариант за покупка?Все пак и те могат да се проверяват,при желание...
                            Въпреки това,основният ремонт е по-"мераклийският" вариант,но за качеството на частите нямам информация-ако наистина е лошо,вариантът отпада.
                            Според мен лично,ако вървенето и работата на мотора са ти достатъчни и колата си ти върши работа,не е трябвало въобще да мериш компресия,та да се замисляш за ремонти.Демек,не го ремонтирай още-едва ли ще те остави на пътя,ще си спестиш грижи и пари и ще си ползваш колата.И ако някой ти каже,че ще си по-сигурен в машината,след като си направиш основен ремонт,то ще е вярно само при условие,че можеш да гарантираш качеството на ремонта и на частите,а това за съжаление е почти невъзможно...А след ремонт,трябва и съответното разработване и т.н.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Основен ремонт

                              Цецо, аз проучвам въпроса и събирам информация. За сега я търкалям така, докато мога. Като не мога тогава ще и правя ремонта, ама да съм подготвен за тогава. И да имам решение. Пък малко зверската я експлоатирам и може да клекне скоро.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Основен ремонт

                                Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                                Цецо, аз проучвам въпроса и събирам информация. За сега я търкалям така, докато мога. Като не мога тогава ще и правя ремонта, ама да съм подготвен за тогава. И да имам решение. Пък малко зверската я експлоатирам и може да клекне скоро.
                                А-а това за зверското експлоатиране при евентуален осн. ремонт ще трябва да го забравиш поне за 5-8000км.Иначе ще стане по лошо отколкото е било.Пишеш,че колата е 2000г.-карбуратор.А на колко километра е мотора,сигурен ли си,че наистина е свършил?Я най-добре направи един реглаж на клапаните и пак провери компресията?Разхода на масло как е?Не бързай току така с ремонти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X