Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

    Отварям темата за всички като мен на които им еписнало от разни майстори.В събота реших да закарам джипката да и презапоят таблото за да не ми се губят скоростомера и километража нестига че сам си го свалих и гозанесох ами майстора започна да се вайка че, били много спойки и щял да си играе цял ден.В крайна сметка презапои само това което води до скоростомера и каза че съм готов готов ама друг път добре че му висях на главата и видях как се свалят стрелките.Давам поредност:
    1.Много внимателно изваждане на фасадната пластмаса има 4 болтчета две отгоре на таблото и две отдолу откопчавате всички клипсове внимателно защото лесно се чупятпосъщия начин се освобождава и кората под волана (също е на клипсове).
    2.Измъквате всички щекери те са с ключалки.
    3.Отключвате регулирането на волана и го сваляте в най ниско положение.
    4.Отвивате 4-те болтчета на самото табло те са в ляво и дясно.
    5.ОСвобождавате всички щекери също са с ключалки (не може да ги объркате всички са различни).
    6.Доиздърпвате таблото още напред и го изваждате надясно.От там на операционната.
    7.Отделяте прозрачния капак той е на щипки много внимавайте защото там всичко е от чуплива пластмаса.
    8.Стрелките се свалят с леко завъртане обратно на часовниковата стрелка и издърпване.Обърнете внимание къде е мястото на срелките за горивото и температурата.
    9. Спинсети внимателно повдигнете циферблата фиксиран е на щифтове.
    10.Под него има прозрачна пластмаса заключена на някалко места.
    11.Платката е заключена посъщия начин с малката разлика че при отключването се започва срещу входящия щекер и след това от там се повдига платката за да излезе ( силови интервенции не са желателни защото може да спукате платката а, от там ви е спукана и работата).
    12.За самото запояване използвах поялник 30W може и по малък със силно изпилен връх и увеличителни очила.Моя съвет за да не пропуснете някоя спойка използвайте парче хартия за маркер до къде сте стигнали.Време за цялата процедура 3 часа със свалянето и качването.
    13. Не съм презапоявал централния чип на него пише NEC сметнах че уменията не са ми толкова големи.Не напъвайте със сила става с оглеждане и замисляне.
    Дано да съм бил полезен.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

  • #2
    До: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

    Ами хареса ми как си го описал, точно и в детайли.
    При мен стана за около час цялата хамалогия, но понеже не внимавахме със стрелките при поставянето, пак трябва да го отварям някой ден че тази на горивото е разцентрована и дразни. Общо взето неприятна и пипкава процедура.

    Коментар


    • #3
      До: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

      Това упражнение го правих 4 пъти.За скоростомера смятам да използвам GPS-а на един приятел да съм сигурен какво съм направил.
      За водата контактен термометър в казанчето.Незнам за горивото само как ще го нагласям.
      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
      Polaris Sportsman 800 EFI

      Коментар


      • #4
        До: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

        Аз тази операция я направих преди време, е самото презапояване ми го направи един приятел, не че нямаше да се справя и с моя поялник за 10лв. ама друго си е да го запоява профи с поялник за няколко стотин лева .
        Позволявам си да пусна един линк към английски фронтера форум, където има точното обяснение със снимков материал относно това как става презапояването. При мен май основният проблем се оказа от крачетата където се закача кабела, но са ми презапоени всички спойки на платката.
        Страницата:
        http://www.fronteraowners.co.uk/wiki...ashboard_fault
        А да и проблем вече нямам.

        Коментар


        • #5
          От: До: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

          Днес за втори път свалях таблото и направих няколко снимки. Колегата, написал темата го е обяснил перфектно, затова ще си позволя да използвам темата, само за да добавя снимков материал с пояснение на самата снимка.






          * За по-голям размер, кликнете върху снимката
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • #6
            От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

            Наблегнете оснжвно на презапояването там където има няколко по мощни съпротивления от там е основната беда а за центрирането аз го направих на принципа на рестарта на таблото - при всяко врътване на ключа стрелките се наместват и от там ги коригирах
            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
            Suzuki GSR600 98 hp
            Nissan Pathfinder 174 hp
            0878222 три 3 шест

            Коментар


            • #7
              От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

              Ако някой от Плевен и региона реши да си носи таблото на майстор за да му презапои многото спойки (цял ден) , че и срещу заплащане, да заповяда при мен. Ще му го презапоя безплатно или срещу едно кафе. Работа за 15 минути.
              Последно редактирано от Myyy; 10-10-10, 01:46.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #8
                От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                Някой в София да ги ремонтира?
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                  Да допълня темата.
                  И аз имах същия проблем с таблото, първо отказа скоростомера после оборотомера и за да тръгне пусках фаровете.
                  Накрая се реших сам да си го оправя и вече две седмици няма проблем.Слагам няколко снимки какво съм направил.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.014.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5316651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.000.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5316649Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.013.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5316650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.043ь.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5316652

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                    Колеги, кой може да свърши тази пипкава процедура с презапояването в София, нещо съм нервен на последък и ще взема да го строша, ако се захвана сам да го правя.
                    Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                    Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                      Колеги, някои да помогне с презапояването от София?
                      Че тези стрелки се рзхождат както си искат.
                      Ще си платя, не искам даром нищо
                      Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                      Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                        Извинявам се за спама! Ако не намираш тук никой, който може да ти помогне в презапояването ( а може и да не са видели молбата ти! ) - свали въпросното табло и го дай на някой, който е ползвал, или работи с поялник да ти го презапои! Аз съм си го презапоил сам, без да имам претенции, че съм много добър с поялника и не е никаква "философия". Ако не намериш наблизо никой, можеш да ми пишеш на л.с., да ми го изпратиш - ще ти го презапоя напълно безплатно.
                        Успех!
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                          Видели са я, ама колегата тръгна с рогата напред в началото, та затова всички си траят. Все пак в жест на добра воля бих му го презапоил, стига да си го свали и да ми го донесе. Контакт на лично.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                            E колега, чак пък с рогата Не ми работи лоста за сваляне и вдигане на волана, дали ще мога да го измъкна таблото, ако не успея да сваля волана максимано надолу...?
                            Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                            Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                              Днес свалих таблото, доста лесно се справих, благодарение на снимките от колегата Vlados, презапоих всичко без smd диодите и чиповете, но резултат няма, таблото тръгва при пускане на габарити...какво може да съм пропуснал? Може ли да е от контактите на буксите? лентовите писти също не съм ги пипал.
                              Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                              Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X