Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

    Колеги, покрай жегите ли стана та днес забелязах че цифровия брояч на километрите и самите цифри за километрите не светят равномерно, в смисъл фона на циферблатчето си свети равномерно, самите цифри като част от чертичките им, някои са по-светли и други са по-тъмни какво е решението, и за циферблатчето ли трябва презапояване или е друг чалъма, разбрах че проблема може да е от някакви проводими гумички с които се свързвал дисплея към платката, иначе всичко друго си работи и свети нормално?
    Последно редактирано от Еделвайс; 30-07-16, 23:05. Причина: Пояснение

    Коментар


    • #47
      От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

      Слагате ли колофон или някакъв флюс при презапояването ,защото гледам е с SMD елементи ?

      Коментар


      • #48
        От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

        Желателно е, но не задължително.. все пак не се сменят елементите, а само се притоплят спойките. По-важно е поляникът да е с правилната температура.

        Коментар


        • #49
          От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

          Дааа... днед след 3 часа заничане и запояване всичко е наред.Да допълня към описанието на колегите , платката освен с щипки е хваната и с едно винтче .Главичката му е с шестограм или нещо подобно.Не го видях веднага и след откопчаването без малко да строша платката.Презапоих всичко без интегралите.Успях да счупя само едно клаче на пластмасата под циферблата.За тези които искат да се справят сами-хубаво е да имате лупа с осветление,защото всичко е много дребно.Използвах 40-ватов поялник без регулатор,но аз съм електротехник и имам опит .Успех!

          Коментар


          • #50
            От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

            Здравейте! Относно с проблемите табло Фронтера прочетох всичко като информация. Родителите на жена ми живеят в Кърджали,Фронтерата също е в Кърджали. Проблема е с оборотомер ,скоростомер при вкл. и изкл. на габарити. Преопоръчайте ми автомобилен ел.техник който запознат с проблема и да го отстрани. Може да е от Хасково,Димитровград,Пловдив...Благодаря предварително!

            Коментар


            • #51
              От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

              Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
              ...Да допълня към описанието на колегите , платката освен с щипки е хваната и с едно винтче .Главичката му е с шестограм или нещо подобно.Не го видях веднага и след откопчаването без малко да строша платката...
              Ето го винтчето:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20180325_10_49_37_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:706.2 КБ
ID:5784642
              Главата му е за шестограмна звезда.
              Последно редактирано от alex_serviz; 25-03-18, 10:29. Причина: Допълване
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #52
                От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                Чудесна тема. Благодаря и за снимките помогнаха много.
                Закарах аз таблото на човек да го презапои (вярвам му човека е професионалист занимавал се е от преди аз да се родя с това). Всичко мина добре, презапои човека елементите и масата от задната страна, където е гъвкавата платка, огледа няколко пъти елементите и каза, че всичко трябва да е наред. Закачих го, оправих стрелките. В началото нямаше ефект след 10-тина минути каране оборотомера се оправи (да уточня при мен играеше оборотомера и трябваше да включвам габарити за да тръгнат стрелките). За да тръгнат стрелките обаче пак трябва да включа поне габарити. Интересното е че и да ги изключа след това габаритите, стрелките за температура и гориво продължават да работят, само скоростомера и оборотомера спират.
                Отидох после на ел. техник допълнително да ми оправи едни други жици и онзи ме светна, че когато намаля силата на подсветката (на снимката) оборотомерът пак почва да играе. Затова го държа на максумим постоянно. Освен това този техник ме убеждаваше, че и таблото фабрично не е направено да работи преди да съм включил гъбарити.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:табло.jpg
Прегледи:1
Размер:233.2 КБ
ID:5788899
                Направи ми впечатление, че и подсветката на термометъра и часовника (екрана над радиото) намаля много когато пусна фарове.

                Както и да е след презапояването таблото работи по-добре, но пак има проблеми. Проблема с оборотомера явно е защото напрежението не е достатъчно когато намаля подсветката (и явно пада още повече след като включа фарове, но все още не съм карал колата през нощта след манипулацията за да кажа какво се случва).

                След тази тирада да питам конкретно:
                1. На някой случвало ли му се е да има непълен успех след презапояване, подобен на моя?
                2. Мислите ли че имам някакъв проблем с напрежението по колата като цяло? (Не ми се вярва, че при намаляне на напрежението за да намалиш подсветката немските инженери не са се сетили че може да стане фал с цялата интеграла.)

                Коментар


                • #53
                  От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                  При мен проблема беше същият. Оказа се една букса най-долу в дясно беше мисля. Всичко на пръв поглед изглежда добре, но не дава контакт с таблото. Оправи се като е запоих(иначе оригинално не е запоена)
                  пп Сега погледнах темата, има е на първа страница пост№9. Пише само да се зачисти, аз е запоих доколкото помня

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от bodybuilder_ Преглед на мнение
                    При мен проблема беше същият. Оказа се една букса най-долу в дясно беше мисля. Всичко на пръв поглед изглежда добре, но не дава контакт с таблото. Оправи се като е запоих(иначе оригинално не е запоена)
                    пп Сега погледнах темата, има е на първа страница пост№9. Пише само да се зачисти, аз е запоих доколкото помня
                    Аз също я запоих масата. Имаш предвид там където прави връзка между гъвкавата част за която се свързват лампичките и платката със самите стрелки, нали?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.013.jpg
Прегледи:1
Размер:207.9 КБ
ID:5788962

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

                      ДА!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X